Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 08:12, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956


no to sobie wynajduję kolejne "upierdliwce" do strzyżenia
Kolejnego namierzyłam za tą małą łukową rabatką, powyżej koła, przy żywopłotku z cisów ...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 20:25, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
A co jest planowane w tym narożniku za półwyspem? Tam, gdzie ten cisowy żywopłocik?
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:03, 29 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Tam sobie ustawiam leżaczek w słoneczne dni, siadam z książką, czasem z kawusią i upajam się zapachem lipy udając, że mnie nie ma
Jedni mają schowki na narzędzia, a ja mam taki "schowek" na siebie
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 22:49, 29 kwi 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
wiklasia napisał(a)
Tam sobie ustawiam leżaczek w słoneczne dni, siadam z książką, czasem z kawusią i upajam się zapachem lipy udając, że mnie nie ma
Jedni mają schowki na narzędzia, a ja mam taki "schowek" na siebie


Takiej odpowiedzi oczekiwałam. Nic nie stoi zatem na przeszkodzie, żeby ten cypelek zaokrąglić i nieco poszerzyć i przy okazji zlikwidować te trawiaste trójkąty. U Makusi ścieżka z boku budynku, prowadząca na tyły ogrodowe, też nie ma jednakowej szerokości. Lekkie jej zwężenie utworzyło nawet dodatkowy smaczek.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
makadamia 07:37, 30 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Zana napisał(a)
Myślę, że dla Asi taki machnąć taki rysuneczek to jak bułeczka z masełkiem. Ona chyba kocha to robić.


Szkoda że nie ma emotki ze szczerzącymi się zębami
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 08:00, 30 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Coś takiego bym zaproponowała


Jeżeli leżaczek miałby się nie zmieścić, to ten łuk pod ogrodzeniem nie jest obowiązkowy

Nie mogę też nie zauważyć, że ta rabata na froncie, która ostatnio była omawiana, ma zupełnie inny kształt niż na projekcie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
wiklasia 08:06, 30 kwi 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Asiu - o, i to jest pomysł! Z tym lewym górnym narożnikiem jest to do zrobienia,
tylko co lubi sucho i cień?
Bo tam stara lipa rośnie
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Kasia_CS 09:00, 30 kwi 2019


Dołączył: 07 maj 2016
Posty: 10448
wiklasia napisał(a)
upajam się zapachem lipy udając


Dla mnie to jeden z piękniejszych zapachów.. zazdroszczę takiego prywatnego zakątka z lipą
____________________
Ogródek Kasi - początkującego ogrodnika kawałek trawnika
makadamia 09:15, 30 kwi 2019


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pod moimi lipami rosną derenie sibirica i pęcherznica - może w lepszych warunkach rosłyby szybciej, ale dają radę.
a z bylin:
bodziszek korzeniasty, brunnery, turzyca ice dance, hosty (nie wiem czemu mają opinię żarłocznych), tiarelle.

oprócz bodziszka, wszystkie jednak potrzebują jakiegoś podlewania co jakiś czas.

właśnie wrzuciłam u siebie aktualne zdjęcia rabaty lipowej, możesz podejrzeć
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Zana 11:53, 30 kwi 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
wiklasia napisał(a)
Asiu - o, i to jest pomysł! Z tym lewym górnym narożnikiem jest to do zrobienia,


A nie mówiłam, że dla Asi to bułka z masłem.
Mnie się bardzo podoba
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies