Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 13:01, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
lisek mi wyszedł z kitą

To kółko pod ogonem to miejsce na drzewko jakieś.
Dobrze Cie zrozumiałam Asiu - imienniczko moja?
Na głowę zwierzęcia nie patrzymy bo to jak wiadomo do przeróbki.
Interesuje mnie grzbiecik i nasada ogona - tak to poprowadzić czy przedobrzyłam?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 13:03, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
makadamia napisał(a)
O matko! Dla mnie już zestaw biało-bordowy jest mocny, a Ty chcesz jeszcze żółty dodawać?

Do bieli i bordo ja bym dodała blady róż, jako taki kolor przejściowy: róża Bonica (czy inna w podobnym kolorze), hortensja Vanille Fraise, szałwia new dimension rose, jeżówka pallida itd.

Ale to ja. Przykład wyżej wskazuje, że może nie jestem najlepszym doradzaczem w sprawach koloru

Asiu - tylko, że ja nie lubię majtkowego różu
Z tym limonkowym się zastanawiam, czy nie przedobrzę, ale bordo z bielą to tak chłodem wieje ...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Iwonka 14:00, 23 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
wiklasia napisał(a)
A upchnięcie na tej rabacie jeszcze tawuły japońskiej to już będzie przesada?
Zamierzam się trzymać tricoloru - bordo, biały i limonkowy.
Bo na razie z braku laku posadziłam tam jeszcze żurawki i hakone, w planach brunnera i świecznice, ewentualnie trzmielina taka białoobrzeżona (zdaje się alba)Z tym limonkowym się zastanawiam, czy nie przedobrzę, ale bordo z bielą to tak chłodem wieje ...


Możesz Asieńko przedobrzyć, bo u mnie na działce tak mam. Bordo jest tak mocne, że dereniem fajnie je rozjaśniłaś. Limonkowa tawuła w sezonie lubi żółknąć a bordo z żółtym - no trąci myszką
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
wiklasia 14:06, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Iwonko To zostać w palecie zielono-bordowo-białej, z malutkimi akcentami rozbielonego (łatwiej przechodzi przez gardło niż majtkowy) różu?
A wiesz, że jak napisałaś, że bordo z żółtym trąci myszką - to muszę przyznać Ci rację.
Pewnych rzeczy się nie dostrzega póki ktoś nie zwróci na nie naszej uwagi.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 14:08, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Idę po raz kolejny prześledzić Anglię Szefowej, u niej sporo bordowego się pojawia.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Iwonka 15:46, 23 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
wiklasia napisał(a)
Iwonko To zostać w palecie zielono-bordowo-białej, z malutkimi akcentami rozbielonego (łatwiej przechodzi przez gardło niż majtkowy) różu?
A wiesz, że jak napisałaś, że bordo z żółtym trąci myszką - to muszę przyznać Ci rację.
Pewnych rzeczy się nie dostrzega póki ktoś nie zwróci na nie naszej uwagi.


Ja kiedyś szalałam za połączeniem żółtego z bordowym, taka była moda. W zeszłym roku w ogrodach pokazowych Kapiasa zoaczylam piękne zestawienia tych kolorów, ale nie ruszyły mnie zupełnie. Trochę tak jakbym zobaczyła kolorową kuchnię np bukowo-zieloną Czujesz temat
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Zana 15:47, 23 maj 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Wiklasiu, no niestety, ale zgadzam się z dziewczynami. Żółtego bym do tego bordo i chłodnych w tonacji dereni nie dawała.
Jeżeli nie lubisz majtkowego różu to zaserwuj sobie tam wyrazisty róż. Szałwia też na pewno dobrze tam zagra
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Iwonka 15:47, 23 maj 2019


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
wiklasia napisał(a)
Idę po raz kolejny prześledzić Anglię Szefowej, u niej sporo bordowego się pojawia.

No właśnie, szefowa umie ograć kolory, bordo chyba z pomarańczem, przynajmniej takie w donicach widziałam
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
wiklasia 15:55, 23 maj 2019


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
przeglądam Anglię i wyłapałam, że bordo to najczęściej się pojawia z odcieniami różu, srebra/ewentualnie bieli i jasnego zielonego bądź słomkowego.
Nie zawsze wszystko razem ale w różnych wariantach.
Idę studiować dalej.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Brzozowadzie... 16:01, 23 maj 2019


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
Ha, jeśli chcesz zobaczyć jak Pissardi wyglądają z żółtym i białym łącznie, to zajrzyj do mnie Ja pod nimi mam właśnie trzmieliny żółte i białe i cały czas się zastanawiam, które najpierw wywalić.
Bardzo Ci polecam podsadzić je jesienią kępami białych/kremowych tulipanów. Uważam, że to był strzał w dziesiątkę, ze względu na lekki cień do tej pory kwitną i pięknie rozjaśniają. Ja mam biedronkowe City of Vancouver.
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies