Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 21:08, 19 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia - no jak to gdzie - w ogrodzie jestem i pieszczotliwie do trawy i łubinu przemawiam i podszeptuję by rosły i rosły. I nawet trochę posłuchały
A poza tym przemyśliwam co z herbową robić. I ciężko idzie. To myślenie ciężko idzie, a co dopiero o działaniu myśleć.
Ale zapewniam, że podglądam regularnie Ciebie i inne dziewczyny w Waszych działaniach.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 08:26, 20 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
No to pokaż tę trawę i łubin! Co Ty myślisz, że na słowo uwierzę? Na słowo, to chłop w szpitalu umarł! A nie- to na oko
Na słowo, to męża znaleźć można
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 23:33, 20 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia - by Cię zadowolić - niewiasto, chwytam więc aparat i lupę powiększającą i zaczynam od rana harce w ogródku. Ta lupa to tak na wszelki wypadek, jakby kto miał problem ze wzrokiem i miał mi zamiar imputować, że nic nie widać.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 08:46, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
W ten piękny inaczej, pochmurny i zimny poranek pobiegałam z aparatem po ogrodzie:

Coś w trawie piszczy:

Dumnie w szeregu łubin (ma robić za poplon):

Perukowiec dorobił się smyka. Można go odseparować od macierzy? I stać się szczęśliwym posiadaczem perukowców w ilości sztuk dwie? I kiedy to ewentualnie czynić?

Ogrodowisko ma hortensje Limelight. Mam i ja (oczywiście sztuk 3, bo jakże by inaczej)

Robi się jesiennie:

Uwielbiam te kicie ogonki Rubruma (szkoda, że zimy nie przetrzyma)






____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Constans 09:13, 21 wrz 2016


Dołączył: 02 wrz 2016
Posty: 735
Fajowy ten trójkącik w kostce
____________________
Ania Z motyką na słońce
Makusia 10:13, 21 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
AAAlllleeee masz jeżówki i wrzosy! Te dwie roślinki przykuły najbardziej moją uwagę. Co do perukowca nie wiem Co do Rubrum to nawet nie wiem, co to jest

Ale wrzosy to giganty! A jeżówkowe nasionka hodujesz dla mnie?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
polinka 10:30, 21 wrz 2016


Dołączył: 05 maj 2013
Posty: 17576
Kompost polecam polewac gnojowka z pokrzywy i wrotyczu. Pokrzywna przyspiesza dojrzewanie kompostu a wrotycz zapobiega opuchlakom jeśli z jakiś powodów tam się dostaną
____________________
Ogrodowy powrót do dzieciństwa
Margerytka40 11:59, 21 wrz 2016


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wpadam się przywitać bom przeczytała Twój wątek i mocno mnie rozbawił. A tak naprawdę to możemy sobie ręce podać w kwestii róż tzn ich uśmiercania. U mnie też same półtrupy i bardzo nad tym ubolewam. Tylko rabatowe jakoś się trzymają. Pozdrawiam i będę zaglądać jeśli pozwolisz.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
wiklasia 14:47, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia - noż pewnie, że hoduję dla Ciebie, tzn. same jakoś się robią, ja tylko patrzę czy gotowe (nie wiem czy dobrze główkuję, ale czekam jak będą w stadium bardziej suchym takim co to łatwo dadzą się oddzielić od główki - takie to chyba stadium dojrzałego nasionka - ktoś mądrzejszy poprawi mnie lub upewni, że dobrze kombinuję?)

polinka - no widzisz, ja na pomroczność jasną choruję i o takich właściwościach gnojówki z pokrzywy i wrotycza nie słyszałam, będę musiała zastosować (jak tylko zutylizuję te 2 kg jakiegoś kompostera czy jakiego innego cuda w jakie zaopatrzyłam się w naszym nasiennym sklepie)

Margerytka40 - witam serdecznie; a może spróbujemy zmienić profesję i z grabarza róż przemianujemy się na.... no właśnie - jakaś propozycja?
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 14:51, 21 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
No to temat cebulowych u mnie zamknięty na ten rok. Zrobiłam skok na kilka supermarketów i oto przedstawiam łupy:

Czy ja już tu gdzieś nie wspominałam, że nie przepadam za różowym? Więc nie rozumiem niektórych dokonanych przeze mnie wyborów.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies