Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 13:10, 12 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Specjaliści od roślin wszelakich mam pytanko:
Coś co rośnie nie za duże (tak do 3m) i wygląda jak drzewo lub drzewkiem niskim jest
i do tego rozrasta się na boki (nie kolumnowe)
i jeszcze jakby miał wiele pni to by było marzenie.
Mi na myśl przychodzi tylko magnolia, Wy macie szersze rozeznanie więc proszę o wskazówki
Szukam wysokiego elementu na rabatę herbową
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Gruszka_na_w... 17:33, 12 wrz 2016


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Do 3 metrów to chyba tylko sumak octowiec Tiger Eyes. Dorasta do 2-2,5 m. Nie daje odrostów jak czysty gatunek. Szczepione drzewka nie będą wielopniowe.
Do 5 metrów z wielopniowych będziesz miała klona Ginnala, śliwę wiśniową Pissardii, Woodi, świdośliwę Lamarca, ewentualnie do jednego dołka 3 brzozy Doorenbos.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Toszka 22:41, 12 wrz 2016


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
np. Świdośliwa lamarcka ( Amelanchier lamarckii) lub
świdośliwa jajowata (Amelanchier ovalis)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Sylvana 22:55, 12 wrz 2016


Dołączył: 29 wrz 2015
Posty: 3428
Judaszowiec kanadyjski Ruby Falls
Śniegowiec wirginijski

Więcej maluchów nie kojarzę
____________________
Sylwia - Kamienny ogród patykiem malowany
wiklasia 23:46, 12 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
fajne te Wasze propozycje - pojęcia nie miałam, że takie cuda istnieją
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 08:46, 13 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
He he
Uwielbiam takie wybory- im szerszy wachlarz możliwości, tym gorzej dla mnie. Ja dokonuję wyboru maksymalnie między trzema propozycjami. Potem wchodzę na wyższy poziom irytacji Najgorzej z kolorami- dają próbnik, a tam 80 odcieni szarego- no ku*! Jasny szary, ciemny szary, coś po środku- trzy! I tak nie widzę różnicy pomiędzy pierwszą dziesiątką

Im więcej propozycji, tym cięższy wybór...
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Kawa 08:58, 13 wrz 2016


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Wika normalnie nieźle nieźle widać że masz moc
i super

ja patrzę jak wszyscy pracują to stwierdzam że się opitalam


____________________
Kamila-Droga do spełnienia
LyraBea 09:00, 13 wrz 2016


Dołączył: 28 cze 2015
Posty: 1240
Makusia napisał(a)
He he
Uwielbiam takie wybory- im szerszy wachlarz możliwości, tym gorzej dla mnie. Ja dokonuję wyboru maksymalnie między trzema propozycjami. Potem wchodzę na wyższy poziom irytacji Najgorzej z kolorami- dają próbnik, a tam 80 odcieni szarego- no ku*! Jasny szary, ciemny szary, coś po środku- trzy! I tak nie widzę różnicy pomiędzy pierwszą dziesiątką

Im więcej propozycji, tym cięższy wybór...
Podejście jak u rasowego 100% samca. Mnie to bardzo cieszy, bo nie czuję się odmieńcem. Mam tak samo.
wiklasia napisał(a)
fajne te Wasze propozycje - pojęcia nie miałam, że takie cuda istnieją
Pałętam się po Twoim wątku, bo uwielbiam Twój sposób opisywania problemów. Pomóc to Ci raczej nie pomogę, bom noga z botaniki, al co się naśmieję to moje
Pozdrawiam i wpadam za trochę znowu.
____________________
Beata
wiklasia 12:19, 13 wrz 2016


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Mam tę moc, mam tę moc bo mam kompostownik
Dojrzewałam do niego 8 lat.
Mam nadzieję, że kompost dojrzewać w nim będzie szybciej niż moja decyzja o założeniu kompostownika.

Makusia - no własnie, osiołkowi w żłobie dano.. wiadomo jak oślina skończyła, ze mną tak samo.

Kawa - ja tylko z doskoku, w szaleńczych zrywach działam, reszta czasu to praca koncepcyjna czyli siedzenie na tyłku i udawanie, że dumam co i jak ulepszyć.

LyraBea - zapraszam; do bycia ogrodnikiem to mi jeszcze daleko, dalekooo, ale za klauna i rozśmieszacza mogę robić Na tym polu odnoszę chyba większe sukcesy niż w ogródku

____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 10:51, 19 wrz 2016


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Wiklasia Ty to masz zrywy! Pojawiasz się i znikasz...smutno bez Ciebie...Gdzieś jest?
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies