Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 07:08, 15 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Haniu znasz moją rozbiegówkę i czas dojrzewania we mnie pomysłów. Pewnie za dwa, trzy lata spojrzę na to miejsce i zakrzyknę: no przecież drugi grab tu potrzebny jak nic!
Joann- lubimy grać w badmintona, ot cała tajemnica, ale,ale ... jedna rabata będzie odrobinkę poszerzana, tak na jeden- dwa rządki wbicia szpadla, no i nowa skromniutka rabata przy bajzlowniku powstanie, właściwie nie rabata, a stanowiska na pnącza.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 09:15, 15 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, oj bujnie u Ciebie, zakątek z jeżówkami modelowy, super zestawienie Rdestu i Red Baron, trzcinniki mają już słuszną objętość, w ogóle trafione proporcje traw do kwiecia w Wiklasiowym ogródeczku
Martka 09:17, 15 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Rojodziejowa napisał(a)


Bardziej bym obstawiała krwawnicę pospolitą - lubi podmokłe łąki i przydrożne rowy. Sporo jej w mojej okolicy. Na łąkach wygląda cudnie


Asiu, to może się zgadzać Co ciekawe, w masie ma inny kolor, ciemniejszy niż takie pojedyncze krwawnice które widywałam w rowach, a o których od dziś wiem, że to krwawnice
wiklasia 22:27, 16 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Chciałabym na spokojnie popracować sobie wśród rabatek, a tu tyle spraw się nawarstwiło po urlopie i dzień coraz krótszy, i rzeczywistość skrzeczy ...

I jakoś tak wiosna była i już jej nie ma, lato przeminęło a teraz wrzosy zaczynają rozkwitać
U Was też zegarek się rozregulował i za szybko odmierza czas?

Niby mi się chce, ale zapału i sił brak, że o dawnym entuzjazmie nie wspomnę.

Plan na jesień jest:
- zakup buków do stworzenia parawanu (wybór padł na buki, bo na zimę pozostawiają liście i dają się formować i strzyc)
- powiększenie i roszady na rabacie zesłańców
- dokończenie montażu kratek dla pnączy i wsadzenie powojników w miejsce docelowe
- zamiana tataraku na róże (tak - kupiłam trzy krzaczki różane!!!) na stringową
- upolowanie skrzypu zimowego i obsadzenie donic
- podział seslerii na herbowej
- wymiana żurawek na bergenie pod wiśniami
- jukki się odrodziły więc i dalsze wykopywanie karp w celu ich eliminacji

no i wystarczy planów na tę jesień, bo i zadaszenie tarasu się szykuje ...
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Helen 05:35, 17 sie 2021


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8293
wiklasia napisał(a)
Chciałabym na spokojnie popracować sobie wśród rabatek, a tu tyle spraw się nawarstwiło po urlopie i dzień coraz krótszy, i rzeczywistość skrzeczy ...

I jakoś tak wiosna była i już jej nie ma, lato przeminęło a teraz wrzosy zaczynają rozkwitać
U Was też zegarek się rozregulował i za szybko odmierza czas?

Niby mi się chce, ale zapału i sił brak, że o dawnym entuzjazmie nie wspomnę.


Mogę się pod tym podpisać. I jeszcze, że po urlopie bardziej jestem zmęczona niż przed... jak to się stało, nie wiem...
____________________
Helen - Hortensjowo
Johanka77 10:19, 21 sie 2021


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Jako że najpewniej masz dzisiaj imieniny życzę ci wszystkiego najpiękniejszego najzieleńszego i najbardziej Kwitnącego

Tymczasem dla ciebie Paprotka bo tylko tym dzisiaj dysponuje

____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
wiklasia 13:49, 21 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziękuję Johanko
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 15:52, 21 sie 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135


Wiklasiu, kwiatki dla Ciebie
Twoje plany na jesień pękają w szwach Niezależnie od tego, ile punktów zaliczysz, to i tak będzie wiele powodów do radości, bo ogród już jest, cieszy, życzę Ci, aby był miejscem szczęśliwym i cieszył wtedy, gdy energia i zapał kipią, ale też gdy przygasną. Niezależnie od stanu gotowości do prac niech cieszy Wszystkiego dobrego, Wiklasiu!

wiklasia 16:29, 21 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dziękuję Martko . Niech się spełni.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 16:32, 21 sie 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Melduję, że:
rabata zesłańców poszerzona, a roszady poczynione,
tatarak ustąpił miejsca różom
jedna z donic obsadzona.

Nie jest źle.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies