Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

AniazUroczyska 19:24, 12 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
Wiklasiu, rzeczywistość znacznie bardziej mi się podoba od inspiracji. A sąsiadka -wyjątkowo wredna baba!
Pozdrowienia od zaglądającej
Gruszka_na_w... 20:24, 12 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22084
Widok rabaty herbowej z zapożyczonym krajobrazem w tle, prezentuje się nad wyraz smakowicie. Ładny masz widok!
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
wiklasia 22:09, 27 paź 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Do wiosny coraz bliżej!!!!
Chwytając się tej myśli postanowiłam poczynić do niej przygotowania i przypomniałam sobie o porzuconych skrzyniach z cebulkami tulipanów. Gdzieś pod lipą porzuconych.
Ażurowe skrzynki przetrwały. Cebule zaczęły się budzić do życia wypuszczając korzonki, więc ostatnim rzutem na taśmę zdążyłam z jesiennym sadzeniem.
A że lenia mam z tych totalnych, co oznacza minimalizowanie wydatku energetycznego w każdej dziedzinie więc w dosłownie każde "gniazdo" wytłoczki upchnęłam cebulkę (na wiosnę okaże się co z tego wyjdzie, i czy aby nie za gęsto).
Oczywiście jak to ja, zapomniałam, że u mnie z pamięcią coraz gorzej i nie porobiłam sobie wcześniej notatek, z których miejsc latem cebule wysadzałam, a gdzie postanowiłam je pozostawić w ziemi przez cały rok. I tak kopiąc teraz dołki pod wytłoczki, oczywiście napotykałam się co i rusz na te pozostawione cebule.
W trakcie wykopków przypomniałam sobie (cud!), że przecież jakiś miesiąc temu wysiałam gdzieś w rabatach nasiona pasternaku.
Jak znam siebie to wysiewałam te nasiona w miejscach gdzie pustką zawiewało.
Wytłoczki z cebulami oczywiście wkopałam w .... miejscach, gdzie pustką zawiewało.
Tak, że ten tego. Co ja to chciałam?
Aaaaa, że wiosna coraz bliżej !!!!
Powód do radości jest !!!!
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 13:48, 28 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, Twoje felietoniki ogrodnicze są świetne a że cebule sobie radę dadzą, nasionka też, to powody do radości są zdecydowane. Trzeba czasem trochę puścić roślinność w samopas
wiklasia 18:56, 04 lis 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Rany! Już listopad.
Kołderki bylinom czas przygotować.
Puch liściasty pozbierać i pozgarniać na rabaty.
Niech roślinkom cieplej będzie.

A do marca coraz bliżej
Wiosna się zbliża
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magara 23:20, 04 lis 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6699
Wiklasiu, i do Ciebie dotarłam po dłuższym moim niebycie. A jak Ty mówisz, że wiosna się zbliża - wierzę
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
wiklasia 21:20, 21 gru 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Przytargalam sobie trochę chrustu z lasu
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Magara 00:35, 22 gru 2021


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6699
Piękny chrust przytargałaś
Ale pamiętaj - nosił wilk razy kilka...
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
wiklasia 23:40, 22 gru 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magara - myślisz? Muszę w takim razie uważać

A poza tym jest i panienka z lasu (choć w sumie to ze sklepu jest) w wersji "na bogato".
Przycupnęła sobie w kątku i błyszczy.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 21:14, 10 sty 2022


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Mickiewiczowsko powróciwszy cudem na ogrodowiska łono pozdrawiam Was i ściskam serdecznie i noworocznie.
Niech nam się darzy w dobrociach wszelakich: tych przyrodniczo- ogrodowych, materialnych, ludzkich, zdrowotnych.
Niech pozytywnymi emocjami będzie wypełniony każdy nasz dzień.
I życzę nam zdolności wyłapywania tych drobinek dobra, optymizmu i życzliwości, z których tka się nasza codzienność.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies