Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

Magleska 23:17, 25 wrz 2021


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Czekam na fotki po wekendzie

a sąsiadka -ech -brak słów .....
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
wiklasia 18:32, 27 wrz 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Magda - fotki po weekendzie - proszę bardzo:
To moja inspiracja:

a tu rzeczywistość:

Zawsze słynęłam z bujnej wyobraźni i hurraoptymizmu.
Za 15 lat.... może efekt osiągnę.

Wiem, że taka strzyżona forma żywopłotu ma się nijak do tego co mam w ogródku, ale... kto by się tym przejmował. Jestem już na takim etapie, że daję sobie prawo do błędów i kroczenia własną ścieżką. A że po drodze czasem człowiek się poobija i pobłądzi. Nic to. Każda nauka i doświadczenie tylko ubogacają.

Co do sąsiadki. Ponieważ bluszcz jak to bluszcz - wszędobylski z niego gość, więc jak tylko przekraczał granicę ta zawijałam jego pędy na moją stronę przeplatając pędy wokół betonowych "sztachetek", ale po stronie sąsiadki zostawały niestety te pętelki, które ona z takim upodobaniem wycięła. Tak, że ten tego.

Jesienne uściski ślę w eter dla zaglądających
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Roocika 18:38, 27 wrz 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, nie wiem co bym zrobiła, wyobrażam sobie tą złość i smutek, które poczułaś. Może graby będą szybko rosł y i Cię zaskoczą
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
wiklasia 22:59, 10 paź 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
jesiennie malowanie

____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:00, 10 paź 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 23:01, 10 paź 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 06:22, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Czerwień ooooch, pięknie i miła osłoda jesieni! Nawet cieszę się, że będzie trochę oddechu ogrodowego, jak już wszystkie cebulki pójdą do ziemi i przytniemy to i tamto. Póki co, jeszcze trochę kolorowej radości. Czy przedostatnie zdjęcie to buk?
wiklasia 09:23, 11 paź 2021


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Martko czytam o Twoich różanych wojażach, poszerzanych rabatach i tak próbuję nakręcić się Twoją ogrodową energią i entuzjazmem, bo u mnie jakaś posucha w tym temacie. A tu cebulki czekają na wsadzenie do gruntu....
Piękne działasz w swoim ogrodzie.
A to czerwone na przedostatnim zdjeciu to ... borówka amerykańska.
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Martka 10:14, 11 paź 2021


Dołączył: 10 wrz 2015
Posty: 7135
Wiklasiu, Ty za to w Tatry ruszasz? Ja już tej energii nie mam wiele, praca mnie mocno pochłonęła, żeby nie powiedzieć, sparaliżowała, ale ostatnie wolne chwile łapię, by wiosną pracy było mniej (choć... pewnie nie będzie...) Myślę też, że ogród nie może być stale tak ważny, jak dla mnie w tej chwili, bo oszaleć można (nie mówimy tu o zawodowcach, którzy tym żyją, to zupełnie co innego i nie rozpatrujemy ich w kategoriach szaleńców . Tak że ten. Wiklasiu, borówka nie dość, że smaczna i zdrowa, to jeszcze takie uroki roztacza na jesień?
Proszę proszę.
Joann 00:27, 12 paź 2021


Dołączył: 01 lut 2021
Posty: 2064
Wiklasiu, sąsiadka niemądra języka w g... zapomniała, żeby problem rozwiązać, a lisek z niej marny. Współczuję bardzo, bo bluszcz też potrzebuje kilka lat by zadowolić i pokryć, co do przykrycia, a tu takie coś... Ale. Graby ponoć szybko rosną, także
Jesień piękna u Ciebie, kolorowa, taka powinna być. U mnie tych kolorów brak na razie, dlatego popatrzę jeszcze raz.
Pozdrawiam
____________________
Joanna Ogród długi
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies