Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak feniks z popiołów

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak feniks z popiołów

wiklasia 10:25, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Dorka - w żwirowisku rosną główne: szałwia omszona i lawenda (nowe krzaczki, bo stare już za bardzo były wybujałe), jako dodatki: pomarańczowy krwawnik, jakaś miskant variegatus i niedawno dosadziłam stipę; gdzieś tam jeszcze pałęta się bordowa żurawka, no i żywopłocik z bukszpanu. Więcej roślin nie pamiętam, za niektóre moje pomysły nasadzeniowe żałuję, ale postanawiam poprawę
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Makusia 10:44, 16 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
PO Komunii już? Zdjęcie z drona będzie?

PS. Gęsciuchno u Cię i w masę poszły roślinki pięknie!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 10:55, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia napisał(a)
Zdjęcie z drona będzie?


mówisz i masz
zdjęcie z "drona".
z pięterka znaczy się
a gości nie widać, bo wywiało z kadru


tak, już PO.
Mogę otrzeć pot z czoła
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 10:57, 16 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
Dorka - w żwirowisku rosną główne: szałwia omszona i lawenda (nowe krzaczki, bo stare już za bardzo były wybujałe), jako dodatki: pomarańczowy krwawnik, jakaś miskant variegatus i niedawno dosadziłam stipę; gdzieś tam jeszcze pałęta się bordowa żurawka, no i żywopłocik z bukszpanu. Więcej roślin nie pamiętam, za niektóre moje pomysły nasadzeniowe żałuję, ale postanawiam poprawę


słychać,że komunia przesiąknięta Bóg zapłać
____________________
Dorka Zakręcony ogród
wiklasia 10:59, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
DorKa - nie wiem co znaczy "przesiąkinęta" ale profilaktycznie/ zapobiegawczo podziękuję
chyba, że mam się obrazić
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
DorKa 11:01, 16 maj 2018


Dołączył: 15 wrz 2017
Posty: 3070
wiklasia napisał(a)
DorKa - nie wiem co znaczy "przesiąkinęta" ale profilaktycznie/ zapobiegawczo podziękuję
chyba, że mam się obrazić


zdecydowanie nie masz
____________________
Dorka Zakręcony ogród
Brzozowadzie... 11:02, 16 maj 2018


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
wiklasia napisał(a)
Lubię ten stan:



Cześć Drogi Feniksie!! Dawno u Ciebie nie byłam, ale nadrobiłam i popodziwiałam piękne tulipany, czosnki i inne cuda Dlaczego szałwia u Ciebie już kwitnie??!
A teraz prośba - proszę mi pięknie opisać, jakie hosty połączyłaś na tej rabatce, bo pięknie Ci to wyszło i zamierzam nieco ściągnąć, jeśli nie masz nic naprzeciwTen ciemnozielony niski to kopytnik? I jaka trawka tam się ładnie bieli?? Ściskam ciepło!!
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Makusia 11:20, 16 maj 2018


Dołączył: 24 mar 2016
Posty: 7692
Eeeeee....podoba mi się to zdjęcie z balkonowego drona! Ścieżka i jej kształt mi się podoba!
____________________
Marta Krok po kroku w tym natłoku
wiklasia 11:32, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Agatko z Tajemniczego:
Szałwia kwitnie, bo ..... nie wiem - jest szalona? Na patelni i sucho? Nie dopytuję, ale cieszę się ogromnie.
Co do białej rabaty - chciałabym pomóc, ale niestety w zdecydowanej większości funkie nie były opisane - kupowałam na zasadzie - szukam czegoś o lilipucich rozmiarach, lub odwrotnie o olbrzymich liściach w kolorze stalowym i tak jakoś te wpadły mi w oko. Jedyna, o znanym rodowodzie to hosta "Bold Edger".
Co do pozostałych nasadzeń na tej rabatce:
tawułka Astible "Deutschland",
Liatra Liatris spicata "Floristan White",
Rajgras Calamagrostis "Overdam",
fiołek motylkowaty Viola sororia "Albiflora" (którego wzięłaś za kopytnika) - rozsiewa się jak szalony,
ostróżka biało kwitnąca,
no i te hosty.
Jako załącznik - jakieś stare zdjęcia (inne ujęcie, inna faza kwitnienia)



____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
wiklasia 11:45, 16 maj 2018


Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 1956
Makusia napisał(a)
Ścieżka i jej kształt mi się podoba!

Tak właśnie sobie pomyślałam, że może, może Ci wpadnie w oko ten ścieżkowy łuczek wzdłuż bocznej elewacji
____________________
Wiklasia Jak feniks z popiołów
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies