Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

Pokaż wątki Pokaż posty

Mój ogród moja pasja. Kobieta szczęśliwa

kasiab 12:00, 08 lut 2021


Dołączył: 15 lip 2017
Posty: 1511
sylwik69 napisał(a)

Ewo jesteś moim ogrodniczym Guru stosowałam nawozy organiczno-mineralne,ale dla mojej gleby to chyba zbyt mało...kiepska i głodna jest czy rozsypanie po trawniku przerobionego obornika to dobry pomysł?


I ja się podpisuje pod nazywaniem Ciebie Ewo w ten sposób
Sylwiu czy uzywalas polecanego na forum nawozu długodziałajacego?
Pozdrowionka Sylwiu
____________________
Kasia - tu na razie jest...
sylwik69 12:20, 08 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Anda napisał(a)
Przerobiony obornik powinien być ok, ale tylko cienką warstwę. Wg mnie lepszy byłby kompost. Myślę, że jednorazowe wysypanie nie załatwi sprawy. Sypałabym wiosną i latem jeszcze raz


Kompostu nie mam w takiej ilości nie znam żródła aby go kupić...poszukam w internecie,może jest workowany?? oczywiście zabieg powtarzałabym
dziękuję Ewo
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Roocika 12:22, 08 lut 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Sylwia można kupić kompost w workach Ja kupuję wokas, bo taki mają u nas w ogrodniczym.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
sylwik69 12:23, 08 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
kasiab napisał(a)


I ja się podpisuje pod nazywaniem Ciebie Ewo w ten sposób
Sylwiu czy uzywalas polecanego na forum nawozu długodziałajacego?
Pozdrowionka Sylwiu

Na długodziałający było za wcześnie,trawnik był młody wymagał ukorzenienia,nie chciałam spalić.Może w tym sezonie się skuszę,jeśli nic innego nie znajdę! raczej wolałabym iść w kierunku polepszenia warunków glebowych...
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Wiolka5_7 12:28, 08 lut 2021


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20473
Ja stosowałam nawóz Yara Vila do trawnika i był świetny efekt i do tego kupiłam najtańszy ręczny siewnik w LM i żadnych pasów nie miałam... mój trawnik też młodziak,więc nie będę go jeszcze wertykulować.....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
sylwik69 12:29, 08 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Helen napisał(a)
Sylwia, skoro masz urlop pod koniec lutego, może zaplanujesz wypad do J.? Czy to jeszcze za wcześnie? My się dostosujemy, mamy bliżej

Oczywiście,że możemy się spotkać jeśli zima odpuści narazie to nie wygląda optymistycznie bądżmy w kontakcie!!

____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Anda 19:17, 08 lut 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33371
Trzymam Wam kciuki za Wasze trawniki Oby lato nie było za suche, ale też nie za mokre.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Zakrecona 10:11, 09 lut 2021

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
To ja też spróbuję grabiami póki co

A jeśli chodzi o kompost, to mój wprawdzie nie był z worków, ale musiałam go przesiewać. Dość czasochłonne i wcale nie lekkie zajęcie ;P

Muszę zrobić drugą komorę kompostownika, bo nie mogę doczekać się swojego złota.


____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
galgAsia 09:59, 12 lut 2021


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Sylwik, ja też się zahibernowałam Jakoś mnie nie ciągnie do ogrodu na razie...
U Ciebie pewno sporo śniegu, u mnie umiarkowanie, ale nie narzekam, dobre i to.
Buziaki
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
sylwik69 20:43, 12 lut 2021


Dołączył: 09 lip 2016
Posty: 3423
Wiolka5_7 napisał(a)
Ja stosowałam nawóz Yara Vila do trawnika i był świetny efekt i do tego kupiłam najtańszy ręczny siewnik w LM i żadnych pasów nie miałam... mój trawnik też młodziak,więc nie będę go jeszcze wertykulować.....

Dziękuję siewnik mus kupić bez dwóch zdań! LM powstaje w Gorzowie,więc na pewno będziemy tam częstymi gośćmi z Gałgasią
____________________
Sylwia Mój-ogród-moja-pasja-kobieta-szczęśliwa
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies