Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród KasiWB - część II

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród KasiWB - część II

KasiaWB 21:30, 11 lip 2018


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Cześć Aniu
nie musisz czytać ) już odpowiadam ależ historyczne zdjęcie wyciągnęłaś )
Tak, to te same serby jak wysokie były to widać - czubek ledwo powyżej standardowej siatki ogrodzeniowej czyli ok. 1,5 m. Już nie pamiętam kiedy sadziliśmy - albo 2011 albo 2012. Są co najmniej dwa razy takie jak sadziliśmy - obecnie mają minimum 5-6 metrów wysokości. Dla porównania ta bordowa Nigra ma szczepienie na ok. 2,20 m, a krzaki hortensji w tej chwili jakieś 2 m.
Chyba 2 lata temu z drugiej strony domu posadziliśmy 3 małe (ok. 1,20m) i rosną, myślę minimum 0,5 m rocznie - zależy od przygotowania gleby na start, pogody w danym roku oraz podlewania, nawożenia itd. Prawdę mówiąc nie śledziłam wielkości przyrostu.
ps. ja je tnę na rozgałęzieniach jak za bardzo wychodzą z linii )

Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
AnnaCh 21:50, 11 lip 2018


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Dziękuję bardzo
Mam ogromny problem z budującymi się sąsiadami za płotem i już nie wiem co robić. Śliczne te Twoje serby, muszę to dokładnie przemyśleć
____________________
Ania - Malutki pod lasem
kaisog1 17:53, 12 lip 2018


Dołączył: 14 lut 2011
Posty: 13108
Hej Kasia Widziałam Twoje cudne fotki ...nie wiem co się zmieniło u Ciebie bo nie nadrobię i obiecywać nie będę ....ale buziaki zostawiam
____________________
Pozdrawiam Małgorzata Kubusiowo, Kubusiowo II, Mini Kubusiowo
Kasiolaaa 20:45, 12 lip 2018


Dołączył: 08 gru 2016
Posty: 5727
Wow ale ci serby urosly normalnie jak nie ta rabatka pieknie
____________________
KasiolaaaKasiolaaa
20:33, 17 lip 2018
KasiaWB napisał(a)


Witaj

Jolanka mnie tu pokierowała bo kupiłam LO i źle posadziłam ...u ciebie widze jaki to potwór

ile masz posadzonych sadzonek przy tej ścianie?ile ma sezonów? i czy ty tez narzekasz na jej chorowitość ?
Sebek 12:29, 24 lip 2018


Dołączył: 08 lut 2011
Posty: 50262
KasiaWB napisał(a)
firletki



Już nawet zapomniałem jakie cudne zdjęcia tu można znaleźć - tyle mnie nie bylo
Kasia ale Ci to porosło! A pamietam pierwsze skrawki ziemi wydarte jeszcze przed budową domu
____________________
Sebek - Coś jeszcze, coś więcej... Wizytówka ogrodu
anabuko1 12:45, 24 lip 2018


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23514
Kasiu witaj !!
Ja mam LO z przodu rozanki. I chcę ją przesadzić na jesieni na tyl. Czyli pod siatkę. I dac ją na siatkę.
I Ciebie to jeden krzak taki ogromny ??
Podcinasz czy też przycinasz ja ??
Filaretka piękna. Moja taka jakaś podeschnieta.
Może coś nie tak z nią. Albo nie tak z nią robię ??
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
popcorn 14:57, 24 lip 2018


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
KasiaWB napisał(a)


W zasadzie to zaczęliśmy od czyszczenia w 2010 r., a pierwsze nasadzenia były w 2011 r. Minęło nie wiem kiedy. Urośnie Ci wszystko szybciutko, no a poza tym teraz masz już wiedzę i doświadczenie i możesz wszystko inaczej i zapewne lepiej przygotować i zaplanować kibicuję! Pozdrawiam


dzięki Kasiu! czyli 7 lat i jest MEGA wypasiony i dojrzały ogród Serby potwory! Rzeczywiście szybko rosną!
____________________
Mój nowy ogródek
KasiaWB 20:40, 03 sie 2018


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
eee_taam napisał(a)


Witaj

Jolanka mnie tu pokierowała bo kupiłam LO i źle posadziłam ...u ciebie widze jaki to potwór

ile masz posadzonych sadzonek przy tej ścianie?ile ma sezonów? i czy ty tez narzekasz na jej chorowitość ?


Witaj,
jest to jedna sadzonka, kupiona kilka lat temu, gdzieś już o tym pisałam. Do tej pory nigdy nie chorowała ani nie było żadnych problemów, ale upały tegoroczne i deszcze na zmianę dały jej popalić. Finalnie czarna plamistość, ale wcześniej nigdy nie było z nią problemów. Wycięliśmy w tym tygodniu prawie wszystkie pędy pozostawiając dosłownie 4-5 i to prawie bez liści. Niestety. Od wiosny będę ją jeszcze mocniej cięła pozostawiając tylko kilka pędów, poza tym wykopię wszystko co dookoła rośnie aby było przewiewniej.
Wielka szkoda, bo była piękna.
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
KasiaWB 20:42, 03 sie 2018


Dołączył: 12 kwi 2011
Posty: 11364
Sebek napisał(a)


Już nawet zapomniałem jakie cudne zdjęcia tu można znaleźć - tyle mnie nie bylo
Kasia ale Ci to porosło! A pamietam pierwsze skrawki ziemi wydarte jeszcze przed budową domu


Dzięki Sebek
Porosło wszystko mocno, ale za to mam czym dzielić oraz rozsadzać. Ogródek jeszcze nie zrobiony w całości, ale się nie śpieszę. Dojrzałam już do ograniczania ilości gatunków )
Pozdrawiam
____________________
Ogród KasiWB-część II ----------- część I Trudne pięknego początki - ogródek KasiWB
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies