Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Zana 10:44, 09 sie 2019


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)


Anula Ty coś tam w ogóle widzisz? bo na zdjęciach to teraz tylko maluykie roślinki i chyba wydaje się jakiś galimatias totalny. Nie umiem uchwycić całości, wielka ta rabata. Miło mi, że Ci się podoba. Na tę chwilę wydaje się być chyba ok ale wiadomo, musi dorosnąć. Jest na niej to, co zawsze chciałam, jakoś udało mi się to złożyć do kupy. Zobaczymy jak to będzie za dwa , trzy lata. Mam nadzieję, że może już nie będzie tam wielkich zmian. Czeka ścieżka do zrobienia ale wątpię czy w tym roku uda się ją zrobić.
Szczęki to ja zbieram jak oglądam Wasze ogrody


Widzę, oj widzę. Wiadomo, że musi dorosnąć
Ja Cię podziwiam i mocno kibicuję. Zmiany czynisz spektakularne, już widać efekty. Zdjęcia "było"/"jest" pokazują to bardzo dobitnie.
Tyraj kobito, tyraj - będziesz miała cudowny ogród.

A tawuła brzozolistna jest też z żółtymi liśćmi - odmiana Tor Gold (to tak na marginesie). Nie mam żadnej, ale na fotkach mi się podoba.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
11:47, 09 sie 2019
Margerytka40 napisał(a)


Monika a gdzie zgubiłaś wątek? Co to się dzieje? Mam nadzieję, że to przymiarka do zmiany nazwy albo coś
Też mam kiedyś nadzieję że to nie tylko rycie będzie i że urlop spędzę na hamaczku a nie na widłach i, że też będę miała tak, że "niech rośnie"


Wątek jest ci co mają w obserwowanych widzą, u mnie ruchu nie ma więc usunęłam link

U mnie odpoczywanie takie już na całego będzie jak zrobię nawadnianie, coś tam jeszcze do wsadzenia mam, powoli wysadzam z doniczek, ale to już kosmetyka
Na ten rok z przeróbek to już koniec, od wiosny chyba wszystkie rabaty ruszyłam i pozmieniałam coś na każdej.

Też doczekasz się, ja 3 lata działam, ale ja mam tylko 15arów a ty hektary, wrzucę u siebie jak znajdę czas porównania od początku
anna_t 13:14, 09 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Monika ja twój wątek mam w obserwowanych ale jak od wczoraj nie było wpisu to go nie widać
Nie fochaj się, dużo osób podziwia ogrody po cichutku i zagaja dopiero gdy ma merytoryczne pytanie.
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Monia81 17:15, 09 sie 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Margerytka40 napisał(a)
Ostatnio mam dużo przemyśleń i związanych z nimi wątpliwości co do reszty nasadzeń w ogrodzie. Głównie chodzi o front. Nie jestem przekonana co do tego czy chcę to co było zaplanowane. Nie żeby plan mi się nie podobał, sama przecież tak chciałam ale tegoroczna susza zaczyna wkradać się w moje plany. Nie wiem czy nie pozmieniać wybranych rodków, hortek na mniej wymagające rośliny. Już teraz większość lata nic nie robię tylko podlewam a to dopiero może połowa rabat jest zrobiona. Czas chyba na weryfikację tego i owego.



Asia obejrzałam porównanie przed i po, oj kobieto, powiem ci zmiany przy takim areale niesamowite, tyrasz mocno i efekty cudowne... a co do przemyśleń, ostatnio u mnie temat też na topie w rozmowach z Emem, właśnie myślę nad frontem, bo w końcu temat kostki został zakończony i mogę na przodzie działać... chciałoby się dużo rzeczy, ale jednak obecne warunki pogodowe pewne roślinki autują... zobaczymy co z tego wyjdzie... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 21:06, 09 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


Widzę, oj widzę. Wiadomo, że musi dorosnąć
Ja Cię podziwiam i mocno kibicuję. Zmiany czynisz spektakularne, już widać efekty. Zdjęcia "było"/"jest" pokazują to bardzo dobitnie.
Tyraj kobito, tyraj - będziesz miała cudowny ogród.

A tawuła brzozolistna jest też z żółtymi liśćmi - odmiana Tor Gold (to tak na marginesie). Nie mam żadnej, ale na fotkach mi się podoba.


Mam małe tawuły brzozolistne takie zwykłe, zielone i gdzieś bym je upchnęła. Sporo ich jest, chyba z 15 sztuk więc mogę poszaleć. Myślałam by je dać przy wjeździe tylko, że tam będzie lądował śnieg z odśnieżania jakby jednak zimy trafiały się jakieś śnieżne więc to chyba średni pomysł na nie. Jak znajdę chwilę wrzucę plany jeszcze i fotki bo bez tego trudno.
Dzięki za kibicowanie, to miłe bardzo. Tyram ile wlezie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:13, 09 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)


Wątek jest ci co mają w obserwowanych widzą, u mnie ruchu nie ma więc usunęłam link

U mnie odpoczywanie takie już na całego będzie jak zrobię nawadnianie, coś tam jeszcze do wsadzenia mam, powoli wysadzam z doniczek, ale to już kosmetyka
Na ten rok z przeróbek to już koniec, od wiosny chyba wszystkie rabaty ruszyłam i pozmieniałam coś na każdej.

Też doczekasz się, ja 3 lata działam, ale ja mam tylko 15arów a ty hektary, wrzucę u siebie jak znajdę czas porównania od początku


Chętnie te porównania zobaczę, lubię takie widoki. U siebie wracam do tego co było jak chcę sobie motywację podnieść
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 21:17, 09 sie 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Nooo powiem tak, że samo to, że porządeczek się robi tzn pousuwane krzaczory i trochę przestrzeni to nawet jakiś optymizm odczuwam ale z drugiej strony ile to jeszcze roboty i rozterki co z tym począć. Jedno wiem, nie chcę zmieniać linii rabat ani powiększać trawnika, to zostaje zgodnie z planem tylko co do roślin pewnie jakieś zmiany.

Masz rację, samo uporządkowanie terenu to naprawdę duży krok naprzód, plan to kolejny a nasadzenia przyjdą raz dwa do głowy. Wszystko powoli ale do przodu
Pamiętam jak usunęłam chwasty z terenu przyszłego ogrodu, to było dla mnie jak objawienie, mega motywacja, plus Ogrodowisko i tak poszłooooo
____________________
Margerytka40 21:22, 09 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)



Asia obejrzałam porównanie przed i po, oj kobieto, powiem ci zmiany przy takim areale niesamowite, tyrasz mocno i efekty cudowne... a co do przemyśleń, ostatnio u mnie temat też na topie w rozmowach z Emem, właśnie myślę nad frontem, bo w końcu temat kostki został zakończony i mogę na przodzie działać... chciałoby się dużo rzeczy, ale jednak obecne warunki pogodowe pewne roślinki autują... zobaczymy co z tego wyjdzie... buziaczki


Moniś dzięki
Front to dla mnie powinien być ułożony, mało obsługowy i takie tam. Ja mam sporo już roślin, które wody muszą mieć sporo i teraz chyba czas pomyśleć o mniej wymagających . Miałam jeszcze hortki dosadzić i rodki i nie wiem. Tu chciejstwa a tu rozsądek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Monia81 21:36, 09 sie 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8016
Margerytka40 napisał(a)


Moniś dzięki
Front to dla mnie powinien być ułożony, mało obsługowy i takie tam. Ja mam sporo już roślin, które wody muszą mieć sporo i teraz chyba czas pomyśleć o mniej wymagających . Miałam jeszcze hortki dosadzić i rodki i nie wiem. Tu chciejstwa a tu rozsądek


No u mnie powoli rozsądek bierze górę, też front ma być ułożony i mało obsługowy, mam nadzieję, że mi to wyjdzie, myślę i myślę... też chciałam horki, ale front mam od południa i mało zacieniony, a one jednak wody potrzebują... och te dylematy... buziaczki
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 22:32, 09 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Masz rację, samo uporządkowanie terenu to naprawdę duży krok naprzód, plan to kolejny a nasadzenia przyjdą raz dwa do głowy. Wszystko powoli ale do przodu
Pamiętam jak usunęłam chwasty z terenu przyszłego ogrodu, to było dla mnie jak objawienie, mega motywacja, plus Ogrodowisko i tak poszłooooo


Mnie ten front był jak kula u nogi. Najpierw te jałowce bezkresne, pó_niej po drugiej stronie betonowe wykopki. Jak teraz już jest czysto to od razu inaczej. Długo tu się babraliśmy z robotą ale nareszcie można powiedzieć z górki jest. Jeszcze tylko urobić glebę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies