Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

anabuko1 16:16, 11 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Margerytka40 napisał(a)


Kami dziękuję za miłe słowa, to takie motywujące bardzo. Rondo uwielbiam

Pięknie. oj pięknie
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Margerytka40 21:04, 11 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Lupo jest chyba w Konstantynowie na głównym skrzyżowaniu i wygląda obłędnie w masie i długo kwitnie


Ania a podejrzysz kiedyś w jakiej odległości są tam posadzone? Ciekawe ile ich bym musiała mieć na ten kawałek. Chyba sporo, dziesiątki pewnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:16, 11 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Asia, zaglądam, kibicuję, podziwiam A plany są po to, by je modyfikować. Cokolwiek postanowisz, będzie cudnie, bo pięknie już jest. Orzecie w ogrodzie sami, to musi potrwać, ale zbieraj siły i do przodu, bo kto, jak nie Ty?
To narzędzie, które pokazywałaś, to kultywator Na płocie niestety nie wisiałam, chociaż byłam tak blisko Może i dobrze, bo chciałabym swój ogród zaorać, a na to już trochę za późno, bo sił brak i kasy na firmę też


O i to jest dobre określenie, że orzemy. I tak się cieszę, że mam zielone światło od M, nie muszę jakoś forsować pomysłów. Może kiedyś nadarzy się okazja jeszcze to u mnie zawsze goście mile widziani
Ja chyba w ostatniej chwili wzięłam się za reorganizację, za 5 lat już by mi się nie chciało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:20, 11 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)

Pięknie. oj pięknie


Aniu miło mi, że Ci się podoba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:40, 12 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Napisałam zapytanie w wątku hortensjowym ale może i u mnie zapytam. Czy teraz mogę przyciąć hortensję ogrodową? Mam Endless Summer "Bailmer" i ponieważ to młodziutki krzaczek gałązki ma cieniutkie i wiotkie. Wszystkie kwiaty leżą. Widzę, że ładnie się rozkrzewia i wypuszcza z dolnych oczek nowe pędy, niektóre nawet z pąkami kwiatowymi. Jakbym ją ciachnęła na dwa, trzy oczka od dołu? A może do wiosny czekać?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 19:37, 14 sie 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Asiu mój Lupo ma ok 60-70 cm szerokości.
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Toszka 16:35, 15 sie 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Margerytka40 napisał(a)
Napisałam zapytanie w wątku hortensjowym ale może i u mnie zapytam. Czy teraz mogę przyciąć hortensję ogrodową? Mam Endless Summer "Bailmer" i ponieważ to młodziutki krzaczek gałązki ma cieniutkie i wiotkie. Wszystkie kwiaty leżą. Widzę, że ładnie się rozkrzewia i wypuszcza z dolnych oczek nowe pędy, niektóre nawet z pąkami kwiatowymi. Jakbym ją ciachnęła na dwa, trzy oczka od dołu? A może do wiosny czekać?


Przycinaj, ale dla pewności zostaw ze dwa patyki
Z wiekiem jak lepiej się ukorzeni to gałązki będą co raz grubsze i mocniejsze. Rozkrzewi się też ładnie.
Moja "you&me" mocno krzewi się u podstawy i bywa, że wiosną wycinam suche duże gałązki z zeszłego roku. Kwitnieniu to nie przeszkadza. Nawozić tylko trzeba dla dużych baldachów. Od konca marca nawożę.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 20:08, 15 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Asiu mój Lupo ma ok 60-70 cm szerokości.


Dzięki Aniu, w katalogach podają szerokość ok 40 cm, tak myślałam, że to za mało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:14, 15 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)


Przycinaj, ale dla pewności zostaw ze dwa patyki
Z wiekiem jak lepiej się ukorzeni to gałązki będą co raz grubsze i mocniejsze. Rozkrzewi się też ładnie.
Moja "you&me" mocno krzewi się u podstawy i bywa, że wiosną wycinam suche duże gałązki z zeszłego roku. Kwitnieniu to nie przeszkadza. Nawozić tylko trzeba dla dużych baldachów. Od konca marca nawożę.


Tak zrobię, a czym nawozisz ogrodówki?
You&me u mnie bardzo wątłe coś, może to wina marnych sadzonek. Jak przeżyją zimę muszę się za nie wziąć, w pierwszym sezonie nie chciałam ich nawozić jedynie trochę podlewałam startowym nawozem. Zobaczę co z nich będzie
Testuję kilka odmian
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:48, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pokażę wam czym ostatnio z M się bawimy. Zdjęcia robocze, w trakcie produkcji
Zgadniecie co z tego będzie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies