Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:40, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Asia, pewnie wyskoczę jak filip z konopii, a być może ten pomysł już był, ale tak mi przyszło do głowy - a może jakieś okrywowe róże??? Fairy na przykład?


Kasiu nie wiem tylko czy róże wpasowałyby mi się w charakter tej rabaty. Czy nie musiałabym kompletnie zmienić planów
Zobacz



To tam gdzie nr2. Tam gdzie 1 miały być trawy bądż carexy a tam gdzie 3 hosty, paprocie. To spory a nawet wielki obszar jak to u mnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 22:48, 10 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
mrokasia napisał(a)


Asia, pewnie wyskoczę jak filip z konopii, a być może ten pomysł już był, ale tak mi przyszło do głowy - a może jakieś okrywowe róże??? Fairy na przykład?
podoba mi się ten pomysł
Dużo słońca tam jest?
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 22:52, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
podoba mi się ten pomysł
Dużo słońca tam jest?


Może nie patelnia ale od rana do prawie południa i później jeszcze zachodnie. Tylko, że tam spokojnie ze 20m2 albo i więcej. Trochę przeraża mnie cięcie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 23:01, 10 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17958
Margerytka40 napisał(a)


Może nie patelnia ale od rana do prawie południa i później jeszcze zachodnie. Tylko, że tam spokojnie ze 20m2 albo i więcej. Trochę przeraża mnie cięcie


Ja się na różach nie znam, ale zanim to zaproponowałam to wyczytałam, że tej fairy nie trzeba ciąć .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
anna_t 23:12, 10 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Dokładnie A poza tym jak już koniecznie będziesz chciała to lecisz nozycami dużymi bo w okrywowych nie patrzysz na oczka
Ja mam chyba 6 The fairy od 4 lat i ani razu nie cięte, jedynie 3 razy przesadzane
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 23:20, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziewczyny jest jeszcze problem koloru bo w niedalekiej odległości będzie różanka z pomarańczowo herbacianymi różami i tak róż kompletnie odpada, żółty niekoniecznie chcę, białe raczej nie. Czerwone? Mam czerwoną różę przy bramie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anka_ 23:23, 10 sie 2019


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Margerytka40 napisał(a)
Kasiu nie wiem tylko czy róże wpasowałyby mi się w charakter tej rabaty. Czy nie musiałabym kompletnie zmienić planów
Asiu w charakter rabaty napewno wpasowała by się róża w stylu Lupo. Mała, kwitnie cały sezon i zawiązuje owoce. Jesienią są kwiaty i owoce jednocześnie, zimą obsypana czerwonymi kuleczkami. Można ciąć co kilka lat (bez cięcia po 2-3 latach jest poprostu wyższa i tyle).
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
Margerytka40 23:39, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anka_ napisał(a)
Asiu w charakter rabaty napewno wpasowała by się róża w stylu Lupo. Mała, kwitnie cały sezon i zawiązuje owoce. Jesienią są kwiaty i owoce jednocześnie, zimą obsypana czerwonymi kuleczkami. Można ciąć co kilka lat (bez cięcia po 2-3 latach jest poprostu wyższa i tyle).


Brak konieczności cięcia nawet mnie przekonuje, i faktycznie chyba by się wpisywała. No jest to jakiś pomysł do rozważenia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 08:59, 11 sie 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Lupo jest chyba w Konstantynowie na głównym skrzyżowaniu i wygląda obłędnie w masie i długo kwitnie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
paniprzyroda 10:42, 11 sie 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Asia, zaglądam, kibicuję, podziwiam A plany są po to, by je modyfikować. Cokolwiek postanowisz, będzie cudnie, bo pięknie już jest. Orzecie w ogrodzie sami, to musi potrwać, ale zbieraj siły i do przodu, bo kto, jak nie Ty?
To narzędzie, które pokazywałaś, to kultywator Na płocie niestety nie wisiałam, chociaż byłam tak blisko Może i dobrze, bo chciałabym swój ogród zaorać, a na to już trochę za późno, bo sił brak i kasy na firmę też
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies