Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

09:01, 07 sie 2019
Będzie fajnie jak się wszystko rozrośnie, bajka
Margerytka40 09:06, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Aniu

Tak, poprzesadzałam rozplenice i rozchodniki. Szału na razie nie ma, ba wydaje mi się pusto i łyso. Starałam się zostawić rozplenicom sporo miejsca to pewnie stąd to wrażenie. Teraz już nic nie ruszam, niech to wszystko ma szansę na rozrost bo przez te roszady bidne te moje roślinki. Musiałam wyciąć jeżówki bo brzydkie się zrobiły po przesadzeniu, może i lepiej bo będą mieć siłę się zakorzenić.
Z cyklu znajdź różnicę

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 09:09, 07 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18121
Ja wiem, ja wiem . Trawki przybyły! Trzcinniki?
Bardzo ładnie to wyglada .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 09:13, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)
Będzie fajnie jak się wszystko rozrośnie, bajka


Wiem, teraz czas tylko. Dlatego już zostawiam jak jest i czekam. A dziś walczę z widłami na froncie, jakaś masakra ten obszar. Boziu jak wyjdę tam na prostą to chyba to uczczę jakoś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:18, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Ja wiem, ja wiem . Trawki przybyły! Trzcinniki?
Bardzo ładnie to wyglada .


To rozplenice wschodnie, utykam rośliny z rabat na środku bo już bym chciała je w końcu zlikwidować i podosiewać trawnik. Od razu wizualnie by to dużo zyskało bo teraz trochę nowego ze starym się miesza i tylko chyba ja wiem co jest grane
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:59, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ostatnio mam dużo przemyśleń i związanych z nimi wątpliwości co do reszty nasadzeń w ogrodzie. Głównie chodzi o front. Nie jestem przekonana co do tego czy chcę to co było zaplanowane. Nie żeby plan mi się nie podobał, sama przecież tak chciałam ale tegoroczna susza zaczyna wkradać się w moje plany. Nie wiem czy nie pozmieniać wybranych rodków, hortek na mniej wymagające rośliny. Już teraz większość lata nic nie robię tylko podlewam a to dopiero może połowa rabat jest zrobiona. Czas chyba na weryfikację tego i owego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margarete 10:55, 07 sie 2019


Dołączył: 04 mar 2013
Posty: 14370
Będzie pieknie z tymi trawami i hortkami jak sie to wszystko rozrośnie
A co do zmiany nasadzen ze względu na susze to ja też mam podobnie - dokupwałm w tym roku lawende i dosadzałam ją w dwóch miejscach i trawkę te niebieską kostrzewę bo tylkotakie rosliny były w stanie wytrzymac u mnie na rabacie od strony południowej, gdie nie dość że najbardziej nasłonecznione miejsce jest i suche to jeszcze jest mur-szczyt budynku i ta sciana bardzo sie nagrzewa w takie upały i ppotem oddaje to ciepło. Tylko lawenda z kostrzewą wygladały dobrze w tym miejscu, reszta zasuszona i zżółknięta mimo podlewania.
Myśle że jeśli ten nasz klimat idzie w tę strone to w innych miejscach ogrodu też będę musiała sobie "odpuścic" niektóre inne gatunki roslin i zamienic nate "sucholubne"
____________________
Małgorzata OGRÓD MARZEŃ......a może tylko......MARZENIE O OGRODZIE
Wiolka5_7 11:17, 07 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Przepiękne zmiany ogród nie do poznania brawo za pomysły i ciężką pracę

Też mam takie przemyślenia w związku z suszą....hortek i rodków więcej nie sadzę,bo to przy nich latam z wodą najczęściej... trawnika jak najmniej,bo będzie trzeba ciągle go podlewać...inne rosliny dają radę,nawet rzadko podlewane,więc będę sadzić to co zdaje u mnie egzamin z suszy...

W nocy popadało w końcu ,lecz krótko........ to kropla w morzu, ech....
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 13:59, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Margarete napisał(a)
Będzie pieknie z tymi trawami i hortkami jak sie to wszystko rozrośnie
A co do zmiany nasadzen ze względu na susze to ja też mam podobnie - dokupwałm w tym roku lawende i dosadzałam ją w dwóch miejscach i trawkę te niebieską kostrzewę bo tylkotakie rosliny były w stanie wytrzymac u mnie na rabacie od strony południowej, gdie nie dość że najbardziej nasłonecznione miejsce jest i suche to jeszcze jest mur-szczyt budynku i ta sciana bardzo sie nagrzewa w takie upały i ppotem oddaje to ciepło. Tylko lawenda z kostrzewą wygladały dobrze w tym miejscu, reszta zasuszona i zżółknięta mimo podlewania.
Myśle że jeśli ten nasz klimat idzie w tę strone to w innych miejscach ogrodu też będę musiała sobie "odpuścic" niektóre inne gatunki roslin i zamienic nate "sucholubne"


Nie myślałam, że kiedykolwiek dobrowolnie zrezygnuję z kolejnych hortensji a już bardzo blisko mi do tego by odpuścić je sobie. Miały być obok sosnowego niwaka , niskie Bobo. Fakt, że kilka dałam na kwaśną to i jakoś już tu nie muszę. Myślę co dać w zamian. Potrzeba mi bezobsługowych roślin bo zwyczajnie się zaorzę z tym ogrodem. A co za kilkanaście lat?
Czekam dziś na deszcz bo zapowiadali a tu nic.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:04, 07 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Przepiękne zmiany ogród nie do poznania brawo za pomysły i ciężką pracę

Też mam takie przemyślenia w związku z suszą....hortek i rodków więcej nie sadzę,bo to przy nich latam z wodą najczęściej... trawnika jak najmniej,bo będzie trzeba ciągle go podlewać...inne rosliny dają radę,nawet rzadko podlewane,więc będę sadzić to co zdaje u mnie egzamin z suszy...

W nocy popadało w końcu ,lecz krótko........ to kropla w morzu, ech....


U mnie nic nie padało, może wieczorem. Niby jest pochmurno.
Zmiany cieszą mnie bardzo, powolutku zaczyna to wyglądać. Mój M na urlopie teraz i szaleje. Chyba mamy moment, że jemu bardziej się chce niż mnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies