Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 22:35, 09 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)


No u mnie powoli rozsądek bierze górę, też front ma być ułożony i mało obsługowy, mam nadzieję, że mi to wyjdzie, myślę i myślę... też chciałam horki, ale front mam od południa i mało zacieniony, a one jednak wody potrzebują... och te dylematy... buziaczki

Jak od południa to hortki może Ci też słońce przypalać, to nie wygląda wtedy dobrze.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
00:33, 10 sie 2019
anna_t napisał(a)
Monika ja twój wątek mam w obserwowanych ale jak od wczoraj nie było wpisu to go nie widać
Nie fochaj się, dużo osób podziwia ogrody po cichutku i zagaja dopiero gdy ma merytoryczne pytanie.

nie focham się
Jak coś wrzucę to na pewno zobaczycie bo jestem w obserwowanych .

Asia wspieram Cię duchowo, też tak miałam
Mirka 21:18, 10 sie 2019


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12324
Monia81 napisał(a)


No u mnie powoli rozsądek bierze górę, też front ma być ułożony i mało obsługowy, mam nadzieję, że mi to wyjdzie, myślę i myślę... też chciałam horki, ale front mam od południa i mało zacieniony, a one jednak wody potrzebują... och te dylematy... buziaczki

Asia ja bym się nie bała hortensji posadzić
Ja mam horty na patelni cały dzień i dają radę (Limki bo Anabelki musiałam przesadzić ) w te największe upały podlewałam raz w tygodniu.Nadmienię ze rosną tak od 5 lat.
____________________
Mazowsze Mirkowy ogród )
Wiolka5_7 21:37, 10 sie 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Też mam hortensje w słońcu i bardzo ładnie rosną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 21:51, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)

nie focham się
Jak coś wrzucę to na pewno zobaczycie bo jestem w obserwowanych .

Asia wspieram Cię duchowo, też tak miałam


Baaaardzo dziękuję za to wsparcie Tobie i w ogóle wszystkim, którzy tu do mnie wpadają i przesyłają pozytywne fluidy. Może dzięki Wam uda mi się kiedyś skończyć urabianie tych moich arów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AnnaCh 22:04, 10 sie 2019


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Asia, ja nie wiem jak Ty to urabiasz, ja zerwałam u mnie mały fragment trawnika i już mam dosyć, a jak pomyślę ile jeszcze mnie czeka, to masakra
Podziwiam Cię ciągle i cichaczem podglądam
____________________
Ania - Malutki pod lasem
Margerytka40 22:06, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mirka napisał(a)

Asia ja bym się nie bała hortensji posadzić
Ja mam horty na patelni cały dzień i dają radę (Limki bo Anabelki musiałam przesadzić ) w te największe upały podlewałam raz w tygodniu.Nadmienię ze rosną tak od 5 lat.


Mirko zgodzę się z Tobą. Też swoich limek, phantomów i polarków nie podlewam nie wiadomo jak dużo. Chyba nawet bardzo mało biorąc pod uwagę tegoroczną pogodę. Mam wątpliwości bo na tym kawałku w okolicy sosny chciałam posadzić bobo. Z moich obserwacji one jednak są bardziej wrażliwe na suszę a, że miałoby ich tam być duuużo to trochę się obawiam. Trochę też doszłam do wniosku, że hortek mam już całkiem sporo i może tak co innego tam posadzić by było różnorodnie. Potrzeba mi czegoś do wysokości ok 80cm.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:12, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Też mam hortensje w słońcu i bardzo ładnie rosną


Wiolu moje też mają dużo słońca ale też dobrze przygotowaną zatrzymującą wilgoć glebę. Dużo zależy też od odmiany
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:19, 10 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AnnaCh napisał(a)
Asia, ja nie wiem jak Ty to urabiasz, ja zerwałam u mnie mały fragment trawnika i już mam dosyć, a jak pomyślę ile jeszcze mnie czeka, to masakra
Podziwiam Cię ciągle i cichaczem podglądam


Aniu ja to chyba już mogę trawnik na akord usuwać. Po tych połaciach co już usunęłam nie straszna mi ta robota. Gruz, kamienie, korzenie to co innego. Ja mam jeszcze dwa skalniaki do rozwałki, no prawie dwa a właściwie jeden i trochę bo jeden już, już prawie, a i oczko kamienne mus ruszyć i powiem Ci, że baaardzo mi się nie chce. No ale bez tego nie ruszę dalej. To jeszcze w planach na ten rok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 22:25, 10 sie 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17996
Margerytka40 napisał(a)


Mirko zgodzę się z Tobą. Też swoich limek, phantomów i polarków nie podlewam nie wiadomo jak dużo. Chyba nawet bardzo mało biorąc pod uwagę tegoroczną pogodę. Mam wątpliwości bo na tym kawałku w okolicy sosny chciałam posadzić bobo. Z moich obserwacji one jednak są bardziej wrażliwe na suszę a, że miałoby ich tam być duuużo to trochę się obawiam. Trochę też doszłam do wniosku, że hortek mam już całkiem sporo i może tak co innego tam posadzić by było różnorodnie. Potrzeba mi czegoś do wysokości ok 80cm.


Asia, pewnie wyskoczę jak filip z konopii, a być może ten pomysł już był, ale tak mi przyszło do głowy - a może jakieś okrywowe róże??? Fairy na przykład?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies