Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:06, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anbu napisał(a)
Asiu sami robicie te kule? Podziwiam Też się przymierzam do ciurkadeła - kuli


Odważyliśmy się i chyba nawet wyszły jako tako. Trochę zabawy ale zawsze to jakaś satysfakcja no i koszty mniejsze. Ja już miałam tysiąc pomysłów na wodę w ogrodzie ale stanęło na kulach, przynajmniej na razie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:46, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przyszło mi do głowy jeszcze pomalowanie bezbarwnym lakierem do betonu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 10:48, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Asia a z czego formę robiliście na kule. Super wam to wyszło. Opisz etapy proszę, innym się przyda. Ja też bym kul nie malowała. Jest taki specjalny preparat do impregnacji betonu. Bezbarwny. Zapobiega wnikaniu wody i ułatwia czyszczenie.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 11:09, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Asia a z czego formę robiliście na kule. Super wam to wyszło. Opisz etapy proszę, innym się przyda. Ja też bym kul nie malowała. Jest taki specjalny preparat do impregnacji betonu. Bezbarwny. Zapobiega wnikaniu wody i ułatwia czyszczenie.


Formy kupiłam gotowe, ze styropianu. W necie sporo tego w różnych rozmiarach. Kupowałam oczywiście takie puste w środku, składane z 2 części. Teraz po kolei.
Najpierw smarowałam w środku zwykłym olejem jadalnym by styropian łatwiej później odchodził od betonu. Po złożeniu kuli, miejsce łączenia wzmocniliśmy taśmą klejącą(widać na zdjęciach, ostatnia kula jeszcze nie wyjęta z formy). Później wycinaliśmy otwór na górze przez który wlewaliśmy beton B 20. My włożyliśmy do środka plastikowe rurki by można było zamontować później rurkę od pompki wodnej. I już. A zapomniałabym, kulę przed zalaniem umieszczaliśmy w pojemniku z piaskiem, tak do połowy. Nie wiem czy to niezbędne ale M tak zarządził by forma się nie odkształciła. Przy małych rozmiarach chyba nie trzeba aż tak.
Sprawdzę ten preparat, chciałabym by miało to naturalny wygląd.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 12:27, 21 sie 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15004
Nie wiedziałam że są gotowe formy. Muszę poszukać. Dzięki wielkie!!!
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:33, 21 sie 2019


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Za prosta ta zagadka
Asiu, Wiolu Tak, będzie ciurkadełko. Było milion pomysłów a stanęło na klasyce, przynajmniej dopóki się w jakiś cudowny sposób nie wzbogacę
Mirko no niestety to ciurkadełko


Nie widzę związku między wzbogaceniem się a tym tworzonym ciurkadłem - toż ta klasyka jest piękna!

Ogród już się wzbogaca.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 13:59, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Nie wiedziałam że są gotowe formy. Muszę poszukać. Dzięki wielkie!!!


Ja znalazłam w sklepach florystycznych
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:03, 21 sie 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)


Nie widzę związku między wzbogaceniem się a tym tworzonym ciurkadłem - toż ta klasyka jest piękna!

Ogród już się wzbogaca.


Ewuś bo gdybym miała odpowiednią "sumkę " to pewnie byłaby ścianka wodna a, że jest jak jest to lecę w kulki
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 16:35, 21 sie 2019


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Fajne te kule ciurkadełka .Swietny pomysł.
Wielkie brawa za prace
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Kawa 09:52, 22 sie 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wow Asia no super pomysł z tymi kulkami
ja sama zachorowałam na jakieś ciurkadełko
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies