Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:50, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
Moim zdaniem układ różanki jest ok. Przy tych kolorach będzie płonąć Z tego co widzę Lady of Schalott nie jest wielka, mimo że krzaczasta, zmieści się z pozostałymi spokojnie. Zresztą podczas sadzenia zobaczysz co i jak.


Na jutro zaplanowałam sadzenie, oj będzie się działo. Już nie mogę się doczekać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:52, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Asia, ale u ciebie się dzieje. Podglądam po cichu. Z różami podpowiem jedno. Shalotka rośnie fontannowo - dół wąski a góra szeroka. To co podają dla jej wielkości to rozmiar góry. Odległość sadzenia zależy od tego czy chcesz, aby każdy krzak był osobno wyeksponowany czy żeby tworzyły jedną całość. To idealna róża na tyły. Natomiast Emma się zachowuje u mnie odwrotnie. Buduje masywny krzak od samego dołu, taka pękata jest. I niższa od LoS. Z tego powodu więcej miejsca potrzebuje między samymi krzakami i ja moje musiałam przesadzać bo Emmę miałam na tyle. Shalotka mi po 2 latach po prostu ją zjadła, zasłoniła od góry. Tego Golda nie znam. Emma potrzebuje 90 cm a Shalotka 125 cm. I one takie rozmiary osiągną. Wg mnie za blisko siebie są same ich krzaczki na planie. Będzie zbita masa różana a ty jak patrzę na rabaty wolisz soliterowo.


Oj, dziękuję Iwonko za te informacje, tego mi było trzeba. Bardzo mi pomogłaś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
deszczowymaj 10:57, 13 paź 2019


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Mi osobiście kształt różanki podoba się bardzo ojj będzie się działo
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
11:32, 13 paź 2019
Margerytka40 napisał(a)


To się powinno leczyć


eee trochę endorfin zawsze się przyda, bo ogród cieszy jak się widzi każdy postęp, takie malutkie źdźbła trawki to też postęp, a potem dywan nie wiadomo kiedy się robi, widać to dopiero z czasem na fotkach jak się porównuje ale zawsze człowiek zadowolony kiedy ku lepszemu idzie
Margerytka40 12:10, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
deszczowymaj napisał(a)
Mi osobiście kształt różanki podoba się bardzo ojj będzie się działo


Trochę mam stres z tymi różami bo to moje pierwsze takie szlachetne. Ciekawe jak sobie będą radzić i czy się polubimy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
13:34, 13 paź 2019
Margerytka40 napisał(a)


Trochę mam stres z tymi różami bo to moje pierwsze takie szlachetne. Ciekawe jak sobie będą radzić i czy się polubimy

Myślę, że lepiej niż zwykłe, trzymam za nie kciuki, bardzo mi się podobają takie nasadzenia, ale u mnie miejsca brak, ostatnio myślę coraz częściej, że zrobiłabym sobie drugi ogród, jak to wciąga
Margerytka40 19:39, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)


eee trochę endorfin zawsze się przyda, bo ogród cieszy jak się widzi każdy postęp, takie malutkie źdźbła trawki to też postęp, a potem dywan nie wiadomo kiedy się robi, widać to dopiero z czasem na fotkach jak się porównuje ale zawsze człowiek zadowolony kiedy ku lepszemu idzie


Cieszy Monia bo kolejny krok do jako takiego ogrodu zrobiony, można odhaczyć. Nabiera to wszystko w końcu kształtu. Po wyznaczeniu różanki i tego trawnika obok niej fajnie mi się zgrała całość wokół ronda. Trochę miałam obawy jak to wyjdzie ale jest fajnie a to kolejny powód do radości. Kurcze nawet nie myślałam, że to tak fajnie wyjdzie. I to jest wielka zasługa wszystkich, którzy dołożyli swoje pomysły i pomogli mi jakoś poskładać to wszystko w całość. Jeszcze nie wiem jak w efekcie końcowym to wyjdzie ale czuję, że muszę dołożyć wszelkich starań by nie popsuć tak fajnego projektu. Rozpisałam się, prawie hymn pochwalny mi wyszedł, ale robi się na prawdę fajnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:42, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)

Myślę, że lepiej niż zwykłe, trzymam za nie kciuki, bardzo mi się podobają takie nasadzenia, ale u mnie miejsca brak, ostatnio myślę coraz częściej, że zrobiłabym sobie drugi ogród, jak to wciąga


Ha ha drugi ogród, wcale się nie dziwię. Masz tak pięknie i wymuskane wszystko na maksa, że teraz już nuda ogrodowa bo co tu zmieniać w tak idealnym ogrodzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 19:42, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Na jutro zaplanowałam sadzenie, oj będzie się działo. Już nie mogę się doczekać

Ale extra!!! Ja swoje róże dostanę dopiero na początku listopada.
Oj znów zdzieranie darni mnie czeka
____________________
Magleska 19:47, 13 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18675
Asia podglądam na bieżąco różanka zapowiada się super i trawniczek nowy rośnie ….
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies