Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:09, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Ale extra!!! Ja swoje róże dostanę dopiero na początku listopada.
Oj znów zdzieranie darni mnie czeka


Ja w zdzieraniu darni nabyłam już takiej praktyki, że przestała mnie przerażać ta robota. Nie wiem czy też jeszcze nie zamówię sobie tych Lupo, choć kilku sztuk na razie. Jak mi się sodobają chciałabym sporo więcej na ten kawałek przy niwaku sosnowym.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:19, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia podglądam na bieżąco różanka zapowiada się super i trawniczek nowy rośnie ….

Trawniczka nie widziałam dziś cały dzień, ciekawe czy urósł. Różanka, zobaczymy jak to wyjdzie, jutro sadzę a przynajmniej przymiarki robię. Zawsze jak robię nową rabatę najpierw ustawiam rośliny w doniczkach albo i same doniczki mniejsze i większe i w różnych kolorach i powstaje taka prowizorka koło której chodzę z dzień, dwa a czasem i tydzień i oglądam z każdej strony i przestawiam o centymetry dopóki nie stwierdzę, że chyba może być. Mój M ma wtedy ubaw po pachy ale mam to gdzieś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 20:31, 13 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18037
2,5m w najwęższym miejscu pod oknami to wcale nie tak mało . Rozpuszczona jesteś jak dziadowski bicz na tych swoich hektarach .
A poważnie to bardzo jestem ciekawa jak Ci wyjdzie ta różanka.
Derenie ekstra, to była dobra zmiana .
Trawniczek zazieleni się napewno. My raczej odkładamy sianie do wiosny, w tym roku chcemy jeszcze rozprowadzić elektrykę więc kopanie rowków na tapecie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
eVka 20:44, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Ja w zdzieraniu darni nabyłam już takiej praktyki, że przestała mnie przerażać ta robota. Nie wiem czy też jeszcze nie zamówię sobie tych Lupo, choć kilku sztuk na razie. Jak mi się sodobają chciałabym sporo więcej na ten kawałek przy niwaku sosnowym.

Lupo są śliczne, takie drobniutkie nie mam ich ale ale może może...
Zdzieranie darni ciężkie u mnie bo ja zwijam ją w rulony i przesadzam przy warzywniku.
____________________
Margerytka40 20:46, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
2,5m w najwęższym miejscu pod oknami to wcale nie tak mało . Rozpuszczona jesteś jak dziadowski bicz na tych swoich hektarach .
A poważnie to bardzo jestem ciekawa jak Ci wyjdzie ta różanka.
Derenie ekstra, to była dobra zmiana .
Trawniczek zazieleni się napewno. My raczej odkładamy sianie do wiosny, w tym roku chcemy jeszcze rozprowadzić elektrykę więc kopanie rowków na tapecie .


Trochę to prawda, że przy wielkości moich pozostałych rabat takie 2,5 m to odrobinka i dostaję klaustrofobii jak mam takie coś obsadzić. Nic, zobaczymy jutro jak to wyjdzie, trzeba będzie znów wyobraźnię uruchomić by zobaczyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:55, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Lupo są śliczne, takie drobniutkie nie mam ich ale ale może może...
Zdzieranie darni ciężkie u mnie bo ja zwijam ją w rulony i przesadzam przy warzywniku.

Ja trochę przestraszyłam się kolorku Lupo jednak po przemyśleniach stwierdziłam a dlaczego nie, może i fajnie to będzie wyglądać. Wszędzie mam tak spokojnie, może wprowadzić inny kolor. Chcę się tylko przekonać jeszcze tylko realnie czy faktycznie będzie się to zgrywać bo po drugiej stronie będą te róże na różance.
Ja na szczęście mogę nie certolić się i wywalać starą darń na kompost bo i nie ma czego żałować, to raczej chwastowisko nie trawnik
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 20:58, 13 paź 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Asiu, mam Shalotkę czwarty rok. Wyobraź sobie, że ma dwumetrowe baty i rozkłada się fontannowo W tym roku już wycięłam najstarsze pędy, zostawiłam same młode i one właśnie tyle mają. Jako że na rabacie mam mniej miejsca, to pędy są związane, inaczej rozłożyłaby się po obwodzie a to już daje dużo więcej. Jeśli końcówki zmarzną, to przytnę, ale do drugiego tłoczenia spokojnie nadrobią wielkość. To tak w kwestii wizualizacji
____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 21:02, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Asiu, mam Shalotkę czwarty rok. Wyobraź sobie, że ma dwumetrowe baty i rozkłada się fontannowo W tym roku już wycięłam najstarsze pędy, zostawiłam same młode i one właśnie tyle mają. Jako że na rabacie mam mniej miejsca, to pędy są związane, inaczej rozłożyłaby się po obwodzie a to już daje dużo więcej. Jeśli końcówki zmarzną, to przytnę, ale do drugiego tłoczenia spokojnie nadrobią wielkość. To tak w kwestii wizualizacji


O mamuniu! 2metry?!No to już zupełnie nie wiem jak ją upchnąć między te okna, trzy sztuki muszę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:48, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Przeglądam jeszcze różne zdjęcia tych moich odmian róž i między innymi znalazłam takie, to Szalotka. Taki efekt chciałabym uzyskać. Myślicie, że to jeden krzaczek? Czy może dwa lub nawet trzy blisko siebie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 08:00, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Chyba 3 sadzonki posadzone obok siebie w jednej linii, w odległości ok. 70 cm od środka licząc w jednej linii. Patrzę jeszcze do książki Austeena ale nie ma odległości sadzenia. Pamiętam, że gdzieś były podane przy szpalerach...

Edit: chyba więcej ta odległość
Podpytaj jeszcze Janki Zagajanki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies