Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 19:49, 12 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I jeszcze realne fotki, tam gdzie wbity szpadel jest środek między oknami

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 20:05, 12 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20601
U Ciebie trawka już kiełkuje a ja dziś dopiero walczyłam z przygotowaniem gleby pod trawnik...masakra ile to roboty... siać będę dopiero wiosną....trzymam kciuki za trawkę

Edit Derenie pięknie płoną
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 22:20, 12 paź 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
A tak na marginesie, widzicie moje derenie?


Widzimy! Pięknie świecą. Upór w dążeniu do celu dał znakomity efekt.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
08:47, 13 paź 2019
Margerytka40 napisał(a)


Ło matko, 3 razy dziennie latam i sprawdzam tą trawkę

widzę to oczyma wyobraźni. Ale już tak mamy, że cieszy nas wszystko
eVka 08:56, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)


Tak to Sibrica, uwielbiam je za ten kolor i jeszcze za kolor gałązek zimą, są takie intensywnie czerwone. Zimy jeszcze nie zapowiadają więc też mam nadzieję, że trawniczek bez przeszkód podrośnie

Kolor mają naprawdę wyjątkowy Teraz cieplutko, trawnik zdarzy urosnąć, może i na pierwsze koszenie się załapiesz jeszcze jesienią
____________________
eVka 09:00, 13 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Moim zdaniem układ różanki jest ok. Przy tych kolorach będzie płonąć Z tego co widzę Lady of Schalott nie jest wielka, mimo że krzaczasta, zmieści się z pozostałymi spokojnie. Zresztą podczas sadzenia zobaczysz co i jak.
____________________
inka74 09:22, 13 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Asia, ale u ciebie się dzieje. Podglądam po cichu. Z różami podpowiem jedno. Shalotka rośnie fontannowo - dół wąski a góra szeroka. To co podają dla jej wielkości to rozmiar góry. Odległość sadzenia zależy od tego czy chcesz, aby każdy krzak był osobno wyeksponowany czy żeby tworzyły jedną całość. To idealna róża na tyły. Natomiast Emma się zachowuje u mnie odwrotnie. Buduje masywny krzak od samego dołu, taka pękata jest. I niższa od LoS. Z tego powodu więcej miejsca potrzebuje między samymi krzakami i ja moje musiałam przesadzać bo Emmę miałam na tyle. Shalotka mi po 2 latach po prostu ją zjadła, zasłoniła od góry. Tego Golda nie znam. Emma potrzebuje 90 cm a Shalotka 125 cm. I one takie rozmiary osiągną. Wg mnie za blisko siebie są same ich krzaczki na planie. Będzie zbita masa różana a ty jak patrzę na rabaty wolisz soliterowo.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 10:42, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Widzimy! Pięknie świecą. Upór w dążeniu do celu dał znakomity efekt.


O tak Haniu, warto było
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:43, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MonikA napisał(a)

widzę to oczyma wyobraźni. Ale już tak mamy, że cieszy nas wszystko


To się powinno leczyć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:48, 13 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Kolor mają naprawdę wyjątkowy Teraz cieplutko, trawnik zdarzy urosnąć, może i na pierwsze koszenie się załapiesz jeszcze jesienią


No właśnie sprawdzałam pogodę długoterminową i zimy nie widać, mam jeszcze kawałek do dosiania przy tej nowej różance, nawet wczoraj jeszcze wałowaliśmy. Chyba zaryzykuję i jeszcze posieję. Co będzie to będzie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies