Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 08:08, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Chyba 3 sadzonki posadzone obok siebie w jednej linii, w odległości ok. 50 cm od środka licząc w jednej linii. Patrzę jeszcze do książki Austeena ale nie ma odległości sadzenia. Pamiętam, że gdzieś były podane przy szpalerach...


Ja się nie znam ale też mam wrażenie, że są to trzy sadzonki. Tak sobie myślę posadzić właśnie te Szalotki w dwóch takich grupach a resztę bardziej ażurowo. Skoro Emma Hamilton bardziej pękata
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 10:36, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Margerytka40 napisał(a)

Ja trochę przestraszyłam się kolorku Lupo jednak po przemyśleniach stwierdziłam a dlaczego nie, może i fajnie to będzie wyglądać. Wszędzie mam tak spokojnie, może wprowadzić inny kolor. Chcę się tylko przekonać jeszcze tylko realnie czy faktycznie będzie się to zgrywać bo po drugiej stronie będą te róże na różance.
Ja na szczęście mogę nie certolić się i wywalać starą darń na kompost bo i nie ma czego żałować, to raczej chwastowisko nie trawnik

Ciekawa jestem czy Ci się spodobają

Jak chwastowisko to rzeczywiście nie ma co się cackać tylko na kompost
____________________
Margerytka40 20:15, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)

Ciekawa jestem czy Ci się spodobają

Jak chwastowisko to rzeczywiście nie ma co się cackać tylko na kompost


Też jestem ciekawa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:27, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiecie co, poustawiałam dziś te doniczki z różami na tej przyszłej różance i chodziłam koło nich do wieczora i przyszło mi do głowy takie coś by może między te okna dać nie róże, które będą wyższym elementem tylko sezonowo a może jakiś inny nie wiem krzew, małe drzewko. Coś rosnącego niezbyt szeroko i myślę na góra 2m wysokości, może nawet 1,5 m. Nie wiem może to głupi pomysł?.
Przypomnę widok



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 20:43, 14 paź 2019


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18613
ja sie nie znam ale wedlu mnie fajny pomysł z drzewkiem - tylko nie wiem jakim może jakiś dereń Cousa ,.....albo nie wiem
Pomocna nie jestem )
Taki artykuł znalazłam https://rozaria.pl/blog/roze-z-towarzystwem/
Ja mam róże z rozplenicami i mam buki david gold - które zamierzam formować ....ale to świeża rabata wiec jeszcze nie wiem jaki będzie jej efekt ,lub brak efektu
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 21:06, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
ja sie nie znam ale wedlu mnie fajny pomysł z drzewkiem - tylko nie wiem jakim może jakiś dereń Cousa ,.....albo nie wiem
Pomocna nie jestem )
Taki artykuł znalazłam https://rozaria.pl/blog/roze-z-towarzystwem/
Ja mam róże z rozplenicami i mam buki david gold - które zamierzam formować ....ale to świeża rabata wiec jeszcze nie wiem jaki będzie jej efekt ,lub brak efektu


Ciekawy ten artykuł, właśnie przeczytałam.
No właśnie nie wiem do końca czy to dobry pomysł. Musiałabym pokombinować jeszcze z innym rozstawieniem róż wtedy. Mogłabym dać je bardziej po frontowej stronie, tylko czy to dobrze będzie jak one będą wszystkie po prawo od środka? Może ze dwie trzy niższe róże udało by się umiejscowić przed tym drzewkiem, krzewem. Muszę jutro jeszcze pokombinować. Dereń raczej nie bo zaraz obok na rondzie je mam. A co? Też nie mam pojęcia
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
eVka 21:29, 14 paź 2019


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
A wysoka trawa jakaś? Miskant? (ale ja jestem monotematyczna, wszystkim róże i trawy polecam )
____________________
GorAna 21:36, 14 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Asiu, a może kolumnowy miłorząb?
Jest kilka odmian o takim pokroju; Tit, Yellow Mellow, Menhir, Fastigiata.
Pozdrawiam i podziwiam
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 21:59, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
effka napisał(a)
A wysoka trawa jakaś? Miskant? (ale ja jestem monotematyczna, wszystkim róże i trawy polecam )


Tylko, że miskanty tudzież inne trawy też seznowo tylko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:02, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
GorAna napisał(a)
Asiu, a może kolumnowy miłorząb?
Jest kilka odmian o takim pokroju; Tit, Yellow Mellow, Menhir, Fastigiata.
Pozdrawiam i podziwiam


O Aniu miło, że zaglądasz. Myślisz, że taki samotny pionowy akcent dobrze by wyglądał? Miłorzęby bardzo mi się podobają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies