Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

inka74 22:05, 14 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Ja bym się zastanowiła oprócz drzew czy krzewów nad elementami zimozielonymi jednolitymi w kolorze. Jak zetniesz róże to będzie pusto. Na małej powierzchni to tak nie razi, na dużej jak tu jest znacznie bardziej uwidocznione. Kiedyś bym doradziła kulki i stożki z bukszpanu. Teraz to raczej cis.
Drugi element - róże kwitną czerwiec i sierpień-wrzesień. Tak mniej więcej. Warto pomyśleć o roślinach kwitnących w czasie gdy róże się zbierają. Zerknij tu
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
HalinaF 22:11, 14 paź 2019

Dołączył: 21 lip 2017
Posty: 14
A ja mam na różańce cisy kolumnowe „Wojtek „Robusta”.pozdrawiam Halina
mrokasia 22:11, 14 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Też sobie pomyślałam o czymś zimozielonym na tej rabacie .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Wiolka5_7 22:27, 14 paź 2019


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20481
Też myślę o cisie kolumnowym
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
HalinaF 22:29, 14 paź 2019

Dołączył: 21 lip 2017
Posty: 14
Zapomniałam dodać ze na drugiej różańce mam niewysokie clematisy „Hagley Hybrid”,”Alionushka””Princess Diana” to trochę gorzej wygada zima ,ale ja ścinam na 0,5 m zeby nie staraszylo zima.i podpory zabieram.,a roze i tak przykrywam gałęziami
Świerkowymi ,ale ja z suwalszczyzy.Halina
GorAna 22:30, 14 paź 2019


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margerytka40 napisał(a)


O Aniu miło, że zaglądasz. Myślisz, że taki samotny pionowy akcent dobrze by wyglądał? Miłorzęby bardzo mi się podobają

Ja mam miłorzęba kolumnowego Obeliks, rośnie powoli. Tutaj nie zasłaniał by okien.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Margerytka40 22:43, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
Ja bym się zastanowiła oprócz drzew czy krzewów nad elementami zimozielonymi jednolitymi w kolorze. Jak zetniesz róże to będzie pusto. Na małej powierzchni to tak nie razi, na dużej jak tu jest znacznie bardziej uwidocznione. Kiedyś bym doradziła kulki i stożki z bukszpanu. Teraz to raczej cis.
Drugi element - róże kwitną czerwiec i sierpień-wrzesień. Tak mniej więcej. Warto pomyśleć o roślinach kwitnących w czasie gdy róże się zbierają. Zerknij tu
https://www.ogrodowisko.pl/artykuly/178-kompozycje-z-rozami-w-roli-glownej

Z bylin mam zamiar posadzić tam penstemony, kocimiętkę, szałwie, kłosowce, może jeżówki. O czymś wiosennym jeszcze muszę pomyśleć. Właśnie dziś myślałam czy kilku kulek cisowych nie posadzić. Mam do dyspozycji maluszki do upasienia. Poza tym chciałabym też trawy. Pierwotnie miała być sesleria j. ale wymyśliłam już dwa inne miejsca gdzie najprawdopodobniej ją posadzę więc już trochę za dużo jej. Może ze trzy albo pięć szt. hakonek na brzegu przy trawniku? Po drugiej stronie mam łany hakonkowe, byłoby takie odniesienie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:47, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
HalinaF napisał(a)
A ja mam na różańce cisy kolumnowe „Wojtek „Robusta”.pozdrawiam Halina


Cisy są extra. Też chyba musiało by być ich kilka. Trzeba by pogłówkować jak je dobrze rozmieścić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:54, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Też sobie pomyślałam o czymś zimozielonym na tej rabacie .


Tak, musi być coś zimozielonego tym bardziej, że to główny pieszy trakt komunikacyjny i ważne żeby i zimową czy bardzo wczesno wiosenną porą było na czym oko zawiesić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:56, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Też myślę o cisie kolumnowym

A kolumnowe i kulki razem? Na jednej rabacie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies