Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 23:03, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
HalinaF napisał(a)
Zapomniałam dodać ze na drugiej różańce mam niewysokie clematisy „Hagley Hybrid”,”Alionushka””Princess Diana” to trochę gorzej wygada zima ,ale ja ścinam na 0,5 m zeby nie staraszylo zima.i podpory zabieram.,a roze i tak przykrywam gałęziami
Świerkowymi ,ale ja z suwalszczyzy.Halina


Powojniki to tu raczej nie. Wolę jak puszczone są np na ścianie budynku czy altanie. Tu musiały by mieć podpory a jakoś nie widzę tu takich elementów.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 23:07, 14 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
GorAna napisał(a)

Ja mam miłorzęba kolumnowego Obeliks, rośnie powoli. Tutaj nie zasłaniał by okien.


Muszę to przemyśleć
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 03:56, 15 paź 2019


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Margerytka40 napisał(a)

Z bylin mam zamiar posadzić tam penstemony, kocimiętkę, szałwie, kłosowce, może jeżówki. O czymś wiosennym jeszcze muszę pomyśleć. Właśnie dziś myślałam czy kilku kulek cisowych nie posadzić. Mam do dyspozycji maluszki do upasienia. Poza tym chciałabym też trawy. Pierwotnie miała być sesleria j. ale wymyśliłam już dwa inne miejsca gdzie najprawdopodobniej ją posadzę więc już trochę za dużo jej. Może ze trzy albo pięć szt. hakonek na brzegu przy trawniku? Po drugiej stronie mam łany hakonkowe, byłoby takie odniesienie?
fajne roślinki towarzyszące. Hakonka fajna jest. A powtórzenia pomagają zespolić ogród. Cisy możesz i kolumnowe wpleść i kulki i jakieś niższe, wyższe formacje. Ważne żeby roślina lub kolor się powtórzył na całej tak sporej rabacie. Tu masz żółte róże. Ładnie uzupełnia je wybrany niebieski a uspokaja taki stalowy szarawy, biały, wszelkie odcienie kremo-zieleni.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Margerytka40 06:59, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
inka74 napisał(a)
fajne roślinki towarzyszące. Hakonka fajna jest. A powtórzenia pomagają zespolić ogród. Cisy możesz i kolumnowe wpleść i kulki i jakieś niższe, wyższe formacje. Ważne żeby roślina lub kolor się powtórzył na całej tak sporej rabacie. Tu masz żółte róże. Ładnie uzupełnia je wybrany niebieski a uspokaja taki stalowy szarawy, biały, wszelkie odcienie kremo-zieleni.


Byliny, tawy to pikuś, zawsze mogę pozmieniać ale jak rozmieścić te cisy, no to dałyście mi zadanie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:33, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ech, chyba raczej zrezygnuję z tych pionowych elementów na tej różance. Próbowałam z patykami i nijak mi się to widzi. A róże chyba tak zostawię

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 11:36, 15 paź 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
No jak dka mnie dereń skradł show .
Asia , a jakby tak dać 3 kolumnowe cisy w trójkącie pod ścianą między oknami a na rabacie pomiędzy różami rozrzucić z 5 kulek?
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 11:36, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Wiem, trudno coś zobaczyć pewnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:40, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
No jak dka mnie dereń skradł show .
Asia , a jakby tak dać 3 kolumnowe cisy w trójkącie pod ścianą między oknami a na rabacie pomiędzy różami rozrzucić z 5 kulek?


Hmmm... tylko gdzieś musiałabym przenieść róże spod okna. Pokombinuję jeszcze zaraz
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 11:47, 15 paź 2019


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, no rozmach niebywały u Ciebie, sama radość to projektować tylko dlaczego boli głowa...?
Ja bym nie rezygnowała z cisów, zwłaszcza kolumnowych. Mam 3 Wojtki i żałuję, że nie mogę ich gdzieś jeszcze powtórzyć. Fajnie wyciągają rabatę w górę. A przecież róże będą nisko.
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 11:47, 15 paź 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślisz, żeby te cisy w taki ciasny trójkąt? Czy bardziej je odsunąć?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies