Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 21:23, 17 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21914
Margerytka40 napisał(a)
Więc ostatecznie decyzja co do altany podjęta.
1.Będzie sześciokątna
2.Taka
3.Pnącza zawsze mogę posadzić, na takiej też
Koniec, finito

Teraz jeszcze pozostaje wcisnąć gdzieś ciurkadełko, może te ławki siedziska. W tym roku muszę ten kąt zrobić, koniecznie



Byłaby idealna do mojego ogrodu. Gdybym tylko miała większy teren.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 21:34, 17 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)



Byłaby idealna do mojego ogrodu. Gdybym tylko miała większy teren.


Taaak, u Ciebie super by była. Masz takie same balustrady
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 08:58, 18 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Asia, a czy Ty gdzieś masz plan całej swojej działki?
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 10:17, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Asia, a czy Ty gdzieś masz plan całej swojej działki?


Aś mnie wywołała do tablicy. Plan gdzieś mam aczkolwiek by się w nim połapać muszę go uaktualnić. Masę poszatkowanych planów na różne części mam a taki całościowy to jeszcze ze średniowiecza. Ale dobrze, zmobilizowałaś mnie i postaram się nanieść poprawki i wstawić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zakrecona 10:33, 18 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
Ja ciekawa jestem tych Twoich kółek w większej perspektywie, bo tak sobie patrzę na te Pissardi i magnolie na ostatnim wycinku i na to, że wszyscy maja dużo drzew, a mnie się wydaje, że u mnie się po prostu nie zmieszczą.

Nie ogarniam tej perspektywy po prostu
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 10:40, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
A co myślisz o czymś takim:


na szaro przejście do altanki
na czerwono ławeczki (o ile w grę wchodzi zrobienie takich niskich, zaokrąglonych murków, jak na inspiracji, którą wrzucałaś)
na zielono niski żywopłot z cisa

dokładna długość i umiejscowienie żywopłotu i ławeczek do przemyślenia.
ciurkadełka też


Wiesz co, pomyślałam o opcji z podsadzeniem tego żywopłociku np trawami. Coś podobnie jak tu. To oczywiście tylko przykład i szeroko to bardzo
Albo może niskie donice
https://pin.it/opw73omrtgf4g7

Mocno mi te moje psiska komplikują ale co zrobić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:42, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
Ja ciekawa jestem tych Twoich kółek w większej perspektywie, bo tak sobie patrzę na te Pissardi i magnolie na ostatnim wycinku i na to, że wszyscy maja dużo drzew, a mnie się wydaje, że u mnie się po prostu nie zmieszczą.

Nie ogarniam tej perspektywy po prostu


Madziu u mnie te rabaty to mega wielkie są
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:51, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mam głupie pytanie a ponieważ ponoć takich nie ma to próbuję
Czy z cisów kolumnowych da się zrobić niski żywopłocik?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 11:56, 18 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Jak niski? Myślę, że niżej jak 1-1,2 nie da rady.

Inspiracji nie widzę ale poszerzenie żywopłotu to bardzo dobry pomysł. Nawet na rysunku widać, że taka cienizna kiepsko wygląda.

Jeżeli żywopłocik miałby być niski, do 60 cm, to dałabym wysokie trawy: trzcinniki lub molinie,
a jeśli wyższy, właśnie tak ok. 1,2 m, to wtedy niskie: turzyce lub hakone.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 12:15, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wysoki żywopłot absolutnie nie, nie czuję tego. Poza tym jeśli jak na rysunku ma się ciągnąć aż przed tą rabatę z magnolią to zupełnie mi ją zasłoni od strony trawnika. Coś tu nie pasuje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies