Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

makadamia 13:29, 18 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
mogą być żywopłoty różnej wysokości
przy podjeździe wyższy, a przy rabacie niższy
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 14:18, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nie umiem wyobrazić sobie tam nic wysokiego. Max wysokość kolana

Biorąc pod uwagę, że akuratnie na część z ławeczką, tą pierwszą od strony altany mam centralnie widok z okna. Od strony trawnika byłoby ok, nawet fajnie zasłoniło by widok na podjazd ale w tą drugą stronę już mi nie pasuje. Tak mi się wydaje bo zamierzam to sobie praktycznie zwizualizować przy pomocy kartonów
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 14:58, 18 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Bo od podjazdu widok będzie tak jakby "od tyłu".
Może by pomogło, gdyby te trawki pod żywopłotem były właśnie od strony podjazdu?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 15:17, 18 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
O trawkach właśnie od strony podjazdu myślałam. Raz, że optycznie połączyło by to te mikro (jak na mój ogród) rabatki w przejściu do warzywnika, dwa dało ochronę przed psimi wyskokami(przetestowane).
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:35, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dla Magdy plan. Starałam się jak najbardziej przejrzyście. Naniosłam drzewa prócz tych na wjazdowej, tam te jabłonki Aridondack będą.
Wszystkie rabaty na jasno szary kolor zaznaczone.



Na planie jedna malutka kratka to 1m tak dla jasności
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anabuko1 12:01, 19 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23509
Margerytka40 napisał(a)


Nie ma co się wyrywać. Kilka dni z wiosennymi temperaturami i już łapki swędzą
Dokładnie Tak.
Ja trochę podporządkowalam. A na różne dalsze rabatowe porządki i cięcia czekam jeszcze.
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
Zana 18:02, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
No, doczytałam i jestem na bieżąco.

Przeanalizowałam dylematy altankowe. Zgadzam się, że do Twoich krągłości rabatowych kwadratowa jakoś nie za bardzo pasuje. Kształt sześciokąta wpisuje się w te kształty jak najbardziej. Ta którą wybrałaś jest śliczna sama w sobie. Ale coś mi zgrzyta z charakterem Twojego ogrodu. Robisz duże jednolite nasadzenia, które są super (zazdraszczam tych możliwości). A ta altana jest jednak taka trochę rustykalana i mi się gryzie z tymi masowymi nasadzeniami. Bardziej pasuje do bylinowo-różanego romantycznego tzw. "wiejskiego" ogrodu. Widziałabym do kompozycji z Twoimi nasadzeniami coś bardziej nowoczesnego. Chciałam zacytować post Asi Makadamii ze strony 1131, ale coś się nie chce zacytować. W każdym razie ta pierwsza altana by mi pasowała. Ale nie taka łysa. Gdyby tak zrobić jej ścianki z poziomych cienkich listewek?
Nie bij, że mieszam.

Edit: a może się mylę?
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zakrecona 18:05, 19 sty 2020

Dołączył: 11 maj 2018
Posty: 2417
O matko Asia, muszę to przegryźć na spokojnie, Ty masz kawał działki

Dzięki za plan całości, buziole
____________________
Magda Ogrodowo zakręcona
Margerytka40 18:17, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
O matko Asia, muszę to przegryźć na spokojnie, Ty masz kawał działki

Dzięki za plan całości, buziole


Wiem, a właściwie nie wiem. Nie wiem czy połapiesz się w tych moich kółkach. Na planie to wygląda na skomplikowane wszystko ale w realu to czuć przestrzeń, oddech. O to mi chodziło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:24, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
No, doczytałam i jestem na bieżąco.

Przeanalizowałam dylematy altankowe. Zgadzam się, że do Twoich krągłości rabatowych kwadratowa jakoś nie za bardzo pasuje. Kształt sześciokąta wpisuje się w te kształty jak najbardziej. Ta którą wybrałaś jest śliczna sama w sobie. Ale coś mi zgrzyta z charakterem Twojego ogrodu. Robisz duże jednolite nasadzenia, które są super (zazdraszczam tych możliwości). A ta altana jest jednak taka trochę rustykalana i mi się gryzie z tymi masowymi nasadzeniami. Bardziej pasuje do bylinowo-różanego romantycznego tzw. "wiejskiego" ogrodu. Widziałabym do kompozycji z Twoimi nasadzeniami coś bardziej nowoczesnego. Chciałam zacytować post Asi Makadamii ze strony 1131, ale coś się nie chce zacytować. W każdym razie ta pierwsza altana by mi pasowała. Ale nie taka łysa. Gdyby tak zrobić jej ścianki z poziomych cienkich listewek?
Nie bij, że mieszam.

Edit: a może się mylę?


Ania no co mogę napisać. Ta wybrana altana to trochę taki wybór bo coś trzeba w końcu wybrać. Nie ma tu czegoś takiego, że woow ts, tylko ta. Z miliona ta wydała mi się najmniej rustykalna. Próbowałam poprojektować coś swojego ale chyba to jeszcze gorsze. #cianki? Po całości? Fragmentami? Nie wiem jak to widzisz?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies