Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 18:25, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anabuko1 napisał(a)
Dokładnie Tak.
Ja trochę podporządkowalam. A na różne dalsze rabatowe porządki i cięcia czekam jeszcze.


Myślę, że jeszcze spokojnie ze 3 tygodnie
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 18:30, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)


Ania no co mogę napisać. Ta wybrana altana to trochę taki wybór bo coś trzeba w końcu wybrać. Nie ma tu czegoś takiego, że woow ts, tylko ta. Z miliona ta wydała mi się najmniej rustykalna. Próbowałam poprojektować coś swojego ale chyba to jeszcze gorsze. #cianki? Po całości? Fragmentami? Nie wiem jak to widzisz?


Asiu, już mi głupio, że Ci tu mieszam.
Myślałam o takich ażurowych poziomych listewkach, na wysokość jaka Tobie by odpowiadała. Czy do połowy, czy po całej wysokości, to sprawa indywidualna. Jeżeli chce się oglądać ogród siedząc w altanie, to do połowy. Jeżeli chce się mieć w miarę solidną osłonę przed palącym słońcem ewentualnie przed deszczem, to chyba po całej wysokości.
Aaaaa, weź się mną nie przejmuj, ja tam nie jestem dobrym doradcą jeżeli chodzi o takie rzeczy.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 18:38, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


Asiu, już mi głupio, że Ci tu mieszam.
Myślałam o takich ażurowych poziomych listewkach, na wysokość jaka Tobie by odpowiadała. Czy do połowy, czy po całej wysokości, to sprawa indywidualna. Jeżeli chce się oglądać ogród siedząc w altanie, to do połowy. Jeżeli chce się mieć w miarę solidną osłonę przed palącym słońcem ewentualnie przed deszczem, to chyba po całej wysokości.
Aaaaa, weź się mną nie przejmuj, ja tam nie jestem dobrym doradcą jeżeli chodzi o takie rzeczy.


Nie, nie czuj się głupio. Po to mam wątek, po to wałkuję niektóre zagadnienia. A ta altana to ważny punkt i nie chcę już po stwierdzić, że wszystko do d.. y. W tych moich projektach trochę właśnie w taką stronę szłam dlatego jestem zainteresowana
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 19:06, 19 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)


Nie, nie czuj się głupio. Po to mam wątek, po to wałkuję niektóre zagadnienia. A ta altana to ważny punkt i nie chcę już po stwierdzić, że wszystko do d.. y. W tych moich projektach trochę właśnie w taką stronę szłam dlatego jestem zainteresowana



A, zapomniałam napisać, że bardzo podoba mi się pomysł tych ławeczek wpisanych w okrąg trawnika. I koncepcja ciurkadełkowa też bardzo mi się podoba.
I niestety obie te koncepcje nie grają mi z tą altaną. No bo te trzy kuliste kamienie ciurkadełkowe ewidentnie są takie bardziej minimalistyczne, nowoczesne a altana jednak bardziej w kierunku rustykalnym.

No niech inni jeszcze się wypowiedzą, bo może kurcze czepiam się bez sensu.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 19:31, 19 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)



A, zapomniałam napisać, że bardzo podoba mi się pomysł tych ławeczek wpisanych w okrąg trawnika. I koncepcja ciurkadełkowa też bardzo mi się podoba.
I niestety obie te koncepcje nie grają mi z tą altaną. No bo te trzy kuliste kamienie ciurkadełkowe ewidentnie są takie bardziej minimalistyczne, nowoczesne a altana jednak bardziej w kierunku rustykalnym.

No niech inni jeszcze się wypowiedzą, bo może kurcze czepiam się bez sensu.


Zgadzam się z Tobą i dlatego poszukiwałam altany jak najmniej udziwnionej, prostej. Znacznie łatwiej by było z kwadratową ale wiadomo. Może jeszcze pomyśleć. Pasowały by mi taki właśnie poziome elementy bo kiedyś chcemy i na elewacji domu takie panele pozime założyć w formie ozdoby. To jeszcze potrwa ale jakieś plany są.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:21, 20 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
No to jeszcze wariacje w temacie altana



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 10:30, 20 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Dlatego pisałam, że ta altana idealnie pasowałaby u mnie. Mamy jednak całkowicie odmienne ogrody.

Z tych nowych propozycji niezła jest 2 i 3, ze wskazaniem na 2.

U dziewczyn, które mają takie nowocześniejsze ogrody, nieźle wyglądają te przesłony z poziomych listewek. Z reguły są grafitowe.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 11:17, 20 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Dlatego pisałam, że ta altana idealnie pasowałaby u mnie. Mamy jednak całkowicie odmienne ogrody.

Z tych nowych propozycji niezła jest 2 i 3, ze wskazaniem na 2.

U dziewczyn, które mają takie nowocześniejsze ogrody, nieźle wyglądają te przesłony z poziomych listewek. Z reguły są grafitowe.


Dobrze Haniu, że choć Ty wyraziłaś swoją opinię bo cisza źle wróży tym moim pomysłom. Mnie osobiście takie listewkowe altany bardzo się podobają. Inna sprawa, że one zazwyczaj kwadratowe lub prostokątne są. I czy jak na moje warunki nie nazbyt nowoczesne. Ech, wiem, że muszę się określić w końcu, gdybym tak jeszcze znalazła to "coś"
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Zana 11:20, 20 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Ja na razie nie piszę, bo namieszałam i czekam co inni powiedzą.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 11:28, 20 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To jest jedyne miejsce dla lokalizacji altany?

EDIT: usiłuję zobaczyć ten placyk w tym układzie kousa, kousa z tymi ścieżkami i coś mi zgrzyta. Widzę jakiś chaos przestrzenny. Duże nagromadzenie linii. Tak z rysunku.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies