Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 09:03, 23 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
Piękne rysunki.
Oddaję głos na niski żywopłocik. Choć muszę też przyznać, że bez niego też ten kawałek ładnie się prezentuje. I bądź to człowieku mądry.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 09:25, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Piękne rysunki.
Oddaję głos na niski żywopłocik. Choć muszę też przyznać, że bez niego też ten kawałek ładnie się prezentuje. I bądź to człowieku mądry.


Też bardziej widzi mi się niski żywopłot

A w ogóle to mam pewien pomysł. Zaczynam lubić twórcze rysowanie. Zaraz wstawię
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 09:34, 23 sty 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20490
Też mi się podoba niski żywopłocik
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Pszczelarnia 09:37, 23 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
To widok z przyszłej altany na tę rabatę? I w rabacie ma być ciurkadełko (kula na placyku?)


Takie niskie żywopłotki mogą być ale muszą jeszcze gdzieś występować, inaczej bez nawiązania zostają.



____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
makadamia 09:41, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
jakie piękne rysunki! jak narysowałaś te drzewka?

mnie się oba żywopłoty podobają.

i bardzo fajnie rozegrałaś te kulki po prawej stronie - to jest trudne miejsce
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
makadamia 09:42, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Pszczelarnia napisał(a)
To widok z przyszłej altany na tę rabatę? I w rabacie ma być ciurkadełko (kula na placyku?)


To jest widok od strony drzwi wejściowych do domu. Altanę widać z lewej strony.

____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 09:43, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Więc tak
Stwierdziłam, że pasuje mi bardziej niski żywopłocik, niski znaczy gdzieś 70cm. Tyle, że nie do końca podoba mi się taki sam, jedyny. No to wymyśliłam, że dam mu maciupeńkie drzewko, może być krzaczek. O tak



Czy dokładnie w tym miejscu to jeszcze nie wiem

I jeszcze coś takiego mi się stworzyło



Może uda mi się wyjaśnić
Ten pas szary to taka niby ścieżka. Chyba kamyczki. Przedłużyłam ją a właściwie obrysowałam dokoła trawnika. Poprzedzielana jest kawałkami nasadzeń przed magnoliami(pewnie jakieś trawki). W okolicy tej magnolii najbliżej altany poduchy zimozielone. Ciurkadełko wstawiłam w dwóch miejscach bo nie wiem jeszcze dokładnie. Albo w żwirku albo bardziej w rabacie. Na czerwono ławki.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:51, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
To widok z przyszłej altany na tę rabatę? I w rabacie ma być ciurkadełko (kula na placyku?)


Takie niskie żywopłotki mogą być ale muszą jeszcze gdzieś występować, inaczej bez nawiązania zostają.





Asia już wyjaśniła. Zupełnie niski żywopłocik będzie jeszcze przed magnolią a tak w ogóle to czuję potrzebę takich płotków żywych więc na pewno jeszcze gdzieś się pojawią
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:52, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Też mi się podoba niski żywopłocik


____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 09:53, 23 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Nic dodać, nic ująć.
Z czego będą i są nawierzchnie (to te oznaczone na szaro).

Ew. zamiast żywopłotka, może dać poduchy z bukszpanów (dużo spłaszczonych kul), wtedy przestrzeń nie będzie wydzielająca się (pionowymi ściankami) a nawiązująca. Ale tak jak narysowałaś ma sens.

Minimalizm roślinny pozwala na swobodę kształtów i form i to jest u Ciebie cudowne!


Masz tyle miejsca w ogrodzie - zazdroszczę!
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies