Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:55, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
jakie piękne rysunki! jak narysowałaś te drzewka?

mnie się oba żywopłoty podobają.

i bardzo fajnie rozegrałaś te kulki po prawej stronie - to jest trudne miejsce


W Szkicu są takie naklejki a w ogóle to nawet nie pytaj. Chciałam żeby był ten rysunek zrozumiały i korzystałam ze wszystkiego co możliwe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 09:58, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Wydaje mi się, że wiem, jaki jest zamysł na ten żwirowy pas i to może bardzo fajnie wyglądać

Widzę dwie kwestie do rozważenia:
- szerokość tego paska musi być odpowiednia; nie za szeroka, nie za wąska; tak trochę powyżej 1 metra powinno być ok, ale trzeba przetestować "na żywym organizmie"
- obawiam się, że taka żwirowa rabata w bezpośrednim sąsiedztwie "zwykłej" rabaty, bardzo odmiennej w charakterze, może głupio wyglądać; ja bym je oddzieliła czymś i najbardziej pasuje mi tutaj pociągnięcie tego niskiego żywopłotka do samego końca rabaty.
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:01, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Nic dodać, nic ująć.
Z czego będą i są nawierzchnie (to te oznaczone na szaro).

Ew. zamiast żywopłotka, może dać poduchy z bukszpanów (dużo spłaszczonych kul), wtedy przestrzeń nie będzie wydzielająca się (pionowymi ściankami) a nawiązująca. Ale tak jak narysowałaś ma sens.

Minimalizm roślinny pozwala na swobodę kształtów i form i to jest u Ciebie cudowne!


Masz tyle miejsca w ogrodzie - zazdroszczę!


To miejsce wymusza na mnie by było takie bardziej formalne. Nawierzchnie do końca jeszcze nie wiem, myślę. Tyle miejsca to czasem też kula u nogi Ewuś
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 10:01, 23 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Margerytka40 napisał(a)
Więc tak
Stwierdziłam, że pasuje mi bardziej niski żywopłocik, niski znaczy gdzieś 70cm. Tyle, że nie do końca podoba mi się taki sam, jedyny. No to wymyśliłam, że dam mu maciupeńkie drzewko, może być krzaczek. O tak




Dla mnie to drzewko/krzewik to już o jeden krok za daleko
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 10:08, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Wydaje mi się, że wiem, jaki jest zamysł na ten żwirowy pas i to może bardzo fajnie wyglądać

Widzę dwie kwestie do rozważenia:
- szerokość tego paska musi być odpowiednia; nie za szeroka, nie za wąska; tak trochę powyżej 1 metra powinno być ok, ale trzeba przetestować "na żywym organizmie"
- obawiam się, że taka żwirowa rabata w bezpośrednim sąsiedztwie "zwykłej" rabaty, bardzo odmiennej w charakterze, może głupio wyglądać; ja bym je oddzieliła czymś i najbardziej pasuje mi tutaj pociągnięcie tego niskiego żywopłotka do samego końca rabaty.


Myślałam by tam gdzie nasadzenia była zwykła rabata, bez żwiru. Z resztą czy to na pewno będzie żwir to jeszcze się waham. Wiesz takie prostokąty wyjdą. Trochę posiekane . Ale w sumie może to tak wygląda tylko, u mnie to są jednak wymierne odległości. Ze ścieżką, jej szerokością masz rację. Jeszcze przemyślę to przedłużenie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 10:09, 23 sty 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22024
makadamia napisał(a)


Dla mnie to drzewko/krzewik to już o jeden krok za daleko


Zdziebko zaburza ten harmonijny widok w tle.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 10:13, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)


Dla mnie to drzewko/krzewik to już o jeden krok za daleko


Jakoś tam pusto. Tak na prawdę to pomyślałam by przesłonić widok patrząc od strony ogrodu i coś tak na 1,5 m, nie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:18, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Zdziebko zaburza ten harmonijny widok w tle.


Na tej wizualizacji tak faktycznie się wydaje, w realu może nie koniecznie. Ok, na razie to odpuszczę, zobaczymy później
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:20, 23 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33446
Rysunki swietne.

Mnie te kola trawnikowe przypomnialy ogrod Przemka, zwlaszcza po dorysowaniu zywoplocikow

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=131#post_7

Dla mnie te zywoplociki, nawet te niskie, to troche za duzo. Preferowalabym same trawy z jakimis formowanymi roslinami w nich.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 10:31, 23 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Rysunki swietne.

Mnie te kola trawnikowe przypomnialy ogrod Przemka, zwlaszcza po dorysowaniu zywoplocikow

https://www.ogrodowisko.pl/watek/1223-ogrod-maly-ale-pojemny?page=131#post_7

Dla mnie te zywoplociki, nawet te niskie, to troche za duzo. Preferowalabym same trawy z jakimis formowanymi roslinami w nich.


Ewa a co byś dała zamiast tego odzielającego podjazd od trawnika? Chodzą mi po głowie jeszcze kulki na niewysokich pniach
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies