Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Zana 22:03, 23 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Asia, nie wiem która to jest druga magnolia. Czy to jest to środkowe zielone drzewko z pięknymi pomarańczowymi kropeczkami? To też ok. Tym bardziej, że jeszcze nie wsadzona. Ryzyko uszkodzenia korzeni zerowe. Ja kopałam przy starej magnolii, jakoś metr z kawałkiem od pnia i od tej strony cały pęd zmarniał. Może to jakiś przypadek, a może nie, nie wiem.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Pszczelarnia 10:00, 24 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Narysuj, narysuj ciurkadełko jeszcze.


Gdzieś z brzegu i po lewej.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 11:13, 24 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczółko

Pracuję nad tym.

Na razie na roboczo.
Wersja na lewo. Dałam jak najbliżej magnolii ale tak by dało się zamontować i jej nie uszkodzić



I druga
Tu wtedy bez zielonych kul

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:16, 24 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)
Asia, nie wiem która to jest druga magnolia. Czy to jest to środkowe zielone drzewko z pięknymi pomarańczowymi kropeczkami? To też ok. Tym bardziej, że jeszcze nie wsadzona. Ryzyko uszkodzenia korzeni zerowe. Ja kopałam przy starej magnolii, jakoś metr z kawałkiem od pnia i od tej strony cały pęd zmarniał. Może to jakiś przypadek, a może nie, nie wiem.


O kurka, nie myślałam że aż tak. Metr od pnia to sporo. Ale magnolię chyba korzenią się płytko i szeroko.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
jolanka 11:35, 24 sty 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Dla nie ta pierwsza wersja ciurkadelka lepsza
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
Zana 12:05, 24 sty 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Margerytka40 napisał(a)


O kurka, nie myślałam że aż tak. Metr od pnia to sporo. Ale magnolię chyba korzenią się płytko i szeroko.


Moja magnolia jest bardzo, bardzo stara, ma spokojnie ponad 20 lat. Faktycznie korzeni się płytko i szeroko.

Podoba mi się wersja nr 2, kule przeniosłabym pod magnolię po lewej stronie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 13:18, 24 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jola, Ania

Czyli na razie 1:1
Obie wersje mają i zalety i wady
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 14:55, 24 sty 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
Asiu, widziałam wcześniej, że się pytałaś o umiejscowienie tego ciurkadełka ale nie wiedziałam, co napisać - i nadal nie wiem

Dla mnie oba miejsca są równie dobre. Na rysunku wersja 1 lepiej wygląda niż 2, ale tylko dlatego, że nie zasłania kulek.

Naprawdę: wyjątkowo nie mam zdania w temacie
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Pszczelarnia 15:14, 24 sty 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Czym się kończy ta zielona ściana żywopłotu?


Jak ten żywopłot jest umiejscowiony?

Bo ciurkadło raz ma ścianę żywopłotu, raz nie ma?
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 15:29, 24 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Czym się kończy ta zielona ściana żywopłotu?


Jak ten żywopłot jest umiejscowiony?

Bo ciurkadło raz ma ścianę żywopłotu, raz nie ma?


Żywopłot idzie dalej w linii aż do betonowego płotu a tam przed nim następny żywopłot z Szmaragdów.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies