Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:56, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Tylko w lutym.

Jeden jest częścią nieformowanego żywopłotu i brak kwiecia nie jest jakimś utrapieniem. Drugi rośnie na przedpłociu.


A no to faktycznie jakoś bardzo nie rażą
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 22:20, 14 lut 2020


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13457
Ale ja lubię planowanie u Ciebie, zawsze tak z rozwagą i wszystko przeanalizowane
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 08:33, 15 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Ale ja lubię planowanie u Ciebie, zawsze tak z rozwagą i wszystko przeanalizowane


Do bólu. Przyjęłam taką metodę bo tak mi łatwiej. Nie zawsze co prawda w 100% przenoszą się te plany w rzeczywistość bo bywa, że już w trakcie nasadzeń coś pozmieniam tak na czuja albo po posadzeniu stwierdzam, że coś nie gra. To jednak jakieś najczęściej drobne niuanse. Szkielet, forma przewodnia z reguły się nie zmienia.

Tu trochę póki co przerasta mnie kolorystyczne ułożenie dereni
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:38, 15 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zaczęłam rozrysowywać plamy dereniowe. Z podziałem na sztuki
Wiem, w realu może się to różnić ale to tak dla orientacji. Stanęłam na odległościach. W takim dywanowym nasadzeniu jakie wielkości powinnam przyjąć. Co metr?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 18:14, 15 lut 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18380
Asia podglądam planowanie na bieżąco ,nie odzywam się ,bo się nie znam ,ale liczę ,że coś podpatrzę u Ciebie

dziś obejrzałam sobie moje dwa oczary i mają śliczne frędzelki ,ale z lupą ich trzeba szukać takie mikruski narazie
dziś pierwszy dzień w tym sezonie ,gdy w końcu coś podziałałam samopoczucie od razu dużoooo lepsze

buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 20:01, 15 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
Asia podglądam planowanie na bieżąco ,nie odzywam się ,bo się nie znam ,ale liczę ,że coś podpatrzę u Ciebie

dziś obejrzałam sobie moje dwa oczary i mają śliczne frędzelki ,ale z lupą ich trzeba szukać takie mikruski narazie
dziś pierwszy dzień w tym sezonie ,gdy w końcu coś podziałałam samopoczucie od razu dużoooo lepsze

buziaki


Ja też dziś podziałałam ogrodowo, skromnie bo tylko ze 3 godzinki ale zawsze coś

Ech, no widzisz umyśliłam sobie zestaw na tę rabatę mocno eksperymentalny. Co z tego będzie, zobaczymy. Najwyżej będę pó_niej zmieniać. Będę szukać tych oczarów już trochę większych, może się uds kupić. Ta rabata będzie miała efekt dopiero z dorosłymi oczarami więc będę ćwiczyć cierpliwość
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:44, 15 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Dziś rozprawiłam się z hakonkami na rondzie bo już mnie wkurzały. Ich źdźbła zaczynały się walać tu i tam.
Zdziwiłam się bo po wycięciu wcale nie miałam wrażenia, że nagle łyso się zrobiło. Kulki Danica, bergenia robią swoją robotę

Tu jak tylko jedna część ronda była ogarnięta. Chciałam uchwycić bergenie w słoneczku



Mam tam dużo szafirków ale chyba jesienią dosadzę jeszcze krokusy, duuużo krokusów na czas przed szafirkami. Do wieczora uporałam się z całym rondem. Jeszcze sprzątanie zostało tam ale już szaro się robiło.
Z radością zauważyłam pączki kwiatowe na kousach, na tych dosadzanych też. Będą kwitły wszystkie w tym roku

Stipy na razie zostawiam, małe jeszcze ale fajnie teraz wyglądają. Zetnę je później.

Danica chyba w tym roku do cięcia pierwszego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Nowa12 22:17, 15 lut 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ja planuję jutro Danici wykulkować. Pierwszy raz od 4 lat . Nie wpadłam wcześniej na to, że z kul trzeba robić kule .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Wiolka5_7 09:48, 16 lut 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20465
Masz rację,że wcale nie jest łyso,po wycięciu hakonek....zimozuelone robią robotę
Ja trawy ciachnę też niebawem,bo fruwają wszędzie...

Wow,ale będzie pięknie z kwitnącymi Kousa
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 10:40, 16 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)
Ja planuję jutro Danici wykulkować. Pierwszy raz od 4 lat . Nie wpadłam wcześniej na to, że z kul trzeba robić kule .


Cięte ładnie się zagęszczą, nie cięte czasem lubią się rozkładać. Moje mają chyba trzeci rok
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies