Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 19:14, 14 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33361
Margerytka40 napisał(a)
A co powiecie o oczarach Arnold Promise?


Jedna z najlepszych odmian. Pięknie się przebarwia, jak na oczary ma duże kwiaty, świeci z daleka
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 19:47, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Jedna z najlepszych odmian. Pięknie się przebarwia, jak na oczary ma duże kwiaty, świeci z daleka


Właśnie na zdjęciach wydawały mi się te kwiaty masywniejsze. Pokrój krzewu też by mi chyba odpowiadał
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:49, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Asia, szukaj takich, które zrzucają liście. Wtedy jest 100% pewność, że kwiaty będą należycie wyeksponowane. A o to przecież chodzi.


Hsniu u Ciebie o ile pamiętam rośnie Arnold Promise. I on chyba zrzuca liście?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
galgAsia 19:56, 14 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Hania ma wirginijskiego, który kwitnie jesienią - fatalna pomyłka
Zimą / wiosną kwitną omszone i pośrednie
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Gruszka_na_w... 20:08, 14 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)


Hsniu u Ciebie o ile pamiętam rośnie Arnold Promise. I on chyba zrzuca liście?


U mnie rosną dwie pomyłki zakupowe. Kwitną jesienią. Okazało sie, że przysłali mi oczary wirginijskie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 20:21, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
galgAsia napisał(a)
Hania ma wirginijskiego, który kwitnie jesienią - fatalna pomyłka
Zimą / wiosną kwitną omszone i pośrednie


Czytałam o wirginijskich, nie fajne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:22, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


U mnie rosną dwie pomyłki zakupowe. Kwitną jesienią. Okazało sie, że przysłali mi oczary wirginijskie.


A to pech, szkoda. Nie myślałaś o wymianie?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 20:33, 14 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81910
Margerytka40 napisał(a)


Czytałam o wirginijskich, nie fajne

Też go mam i kwiaty beznadzieja mizeroty i to jeszcze jak liście są więc nie widać wcale, ale przebarwia się pięknie na żółto jesienią
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Gruszka_na_w... 20:37, 14 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)


A to pech, szkoda. Nie myślałaś o wymianie?


Tylko w lutym.

Jeden jest częścią nieformowanego żywopłotu i brak kwiecia nie jest jakimś utrapieniem. Drugi rośnie na przedpłociu.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 20:54, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

Też go mam i kwiaty beznadzieja mizeroty i to jeszcze jak liście są więc nie widać wcale, ale przebarwia się pięknie na żółto jesienią


Dobrze, że choć się przebarwia,
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies