Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

sylwia_slomc... 14:48, 14 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Po ilu latach te oczary maja 4 metry szerokości???
Bo ja moje posadziłam trzy blisko, od pierwszego do trzeciego 4 metrów nie mam chyba
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 14:52, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Po ilu latach te oczary maja 4 metry szerokości???
Bo ja moje posadziłam trzy blisko, od pierwszego do trzeciego 4 metrów nie mam chyba


Pewnie dłuuuugo trzeba czekać. Właśnie mam obawy, że ja tu odległości robię a w sumie mogę się nie doczekać
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 14:56, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
15 lat jako dorosłość dla oczarów.


Mój nie jest jeszcze dorosły a ma już dużą rozpiętość.

Nawet jak mu zrobimy 3 metry to jednak są to 3 metry.


____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 14:58, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
sylwia_slomczewska napisał(a)
Po ilu latach te oczary maja 4 metry szerokości???
Bo ja moje posadziłam trzy blisko, od pierwszego do trzeciego 4 metrów nie mam chyba


Sylwia, poczytaj w literaturze. Albo nie czytaj.

Ty i tak sadzisz "na gęsto".
4 metry to są raptem 2 z jednej i 2 z drugiej. Widziałaś dorosłe krzewy leszczyn?

Fakt one rosną wolniej niż nasze leszczyny.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 15:06, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Margerytka40 napisał(a)
Hmm... W tym układzie chyba musiałaby mieć z 5,5. Z 70 cm żywopłot(minimum), 4 m oczary i zostaje 80cm. Szerzej już chyba bym nie chciała. Ktoś to musi obrobić później
W tej drugiej wersji spore te odległości między oczarami. Wiem, wiem rozpiętość oczarów, ale...


To trochę oszukajmy cyfry. Od strony żywopłotu nie urosną zbytnio i mogą być węższe ale rozpiętość powinna być ukazana, bo to jest też ich urok.



Asia, wyjdzie w praniu. Pooglądaj sobie te oczary w grafikach w różnych miejscach, samo Ci się nasunie.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
sylwia_slomc... 15:24, 14 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Pszczelarnia napisał(a)


Sylwia, poczytaj w literaturze. Albo nie czytaj.

Ty i tak sadzisz "na gęsto".
4 metry to są raptem 2 z jednej i 2 z drugiej. Widziałaś dorosłe krzewy leszczyn?

Fakt one rosną wolniej niż nasze leszczyny.


No widzisz w realu by się taki dorosły egzemplarz przydało zobaczyć bo to otwiera oczy.....mówisz jak leszczyny, kurcze to wcale nie wiem czy dobre to miejsce dałam i już wcale nie o te 4 metry chodzi.....

A wiesz, że wczoraj jechałam koło plantacji leszczyny i pierwszy raz była to plantacja nie krzewów, a drzewek?
Cudnie jako drzewka wyglądały jeden pień i kulista korona i akurat teraz kwitną, zachwyciły mnie.
Można by tak oczara wyprowadzić jak myślisz? Bo bym wtedy tego środkowego tak zrobiła dla przełamania i byłoby może ok
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 15:29, 14 lut 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81850
Ja sobie pooglądałam i powiem ci chyba jednak tak na ciasno zostawię zwłaszcza, ze mam trzy różne to najwyżej się sprzerastają górą, a i tak kwitnienie mają przesunięte wzgl. siebie to może być ciekawie i dobrze, a fajną przeciwwagę dla orzecha może zrobią....a przed nimi mam fortergillę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 15:39, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Te duże okazy robią wrażenie
Też wyobrażając je sobie widzę leszczyny. Kiedyś mieliśmy stare, ogromne. U mnie chciałanym je luźno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:31, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A co powiecie o oczarach Arnold Promise?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 18:26, 14 lut 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21973
Asia, szukaj takich, które zrzucają liście. Wtedy jest 100% pewność, że kwiaty będą należycie wyeksponowane. A o to przecież chodzi.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies