Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 15:35, 13 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zakrecona napisał(a)
No to się oczarowałaś


Tiaaa. Chodzą za mną te oczary już długo
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:26, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Chyba jestem przekonana do oczarów na tej wjazdowej. Zaryzykuję układ z dereniami. Będę je ciąć by były w miarę niskie, tak by nie stłumiły oczarów. Jeszcze tylko muszę wymyślić czym zakończyć tę rabatę. Na tym kawałku bliżej parkingu. Myślałam tam kiedyś o jaki hś zimozielonych formach by stworzyć trochę przesłony ns ten placyk parkingowy. Może jakieś większe kule? Czy pasowało by tam drzewo? Miejsca jeszcze sporo. Trochę mam mętlik. A może lepiej będzie rozsunąć te trzy oczary by były po całości rabaty?

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 09:56, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Ale co mają Ci te kule zimozielone i ew. inne zimozielone formy zasłonić w tym miejscu i z którego miejsca?


Oczary dałabym rozsunięte, lekko po całości - wtedy (po 15 latach) ich układ wazy - kielicha pięknie się pokaże. W sezonie mają dużo listowia i trzeba je rozluźnić i pomiędzy posadzić na lekko.

Teraz wyglądają na odcięte od reszty rabaty. Można inny kolor dereni przerzucić do przodu, taka falą jak idzie łuk.
Mój oczar ma 7 lat i już go widać - jest nadzieja.


Drzewa bym tam nie dawała.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Margerytka40 10:22, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pszczelarnia napisał(a)
Ale co mają Ci te kule zimozielone i ew. inne zimozielone formy zasłonić w tym miejscu i z którego miejsca?


Oczary dałabym rozsunięte, lekko po całości - wtedy (po 15 latach) ich układ wazy - kielicha pięknie się pokaże. W sezonie mają dużo listowia i trzeba je rozluźnić i pomiędzy posadzić na lekko.

Teraz wyglądają na odcięte od reszty rabaty. Można inny kolor dereni przerzucić do przodu, taka falą jak idzie łuk.
Mój oczar ma 7 lat i już go widać - jest nadzieja.


Drzewa bym tam nie dawała.



Też mam poczucie, że powinny być rozsunięte po całości te oczary.
Chciałam trochę ukryć ten plac patrząc od bramy wjazdowej. Nie to by zupełnie ale trochę. Może to w sumie nie jest konieczne. Chyba już w trakcie wyjdzie.
A na tym odciętym kawałku bliżej garażu co? Zostawić tam zaplanowaną jabłonkę?
Co do dereni to już się boję . Dobranie ich kolorystycznie i wpasowanie w tą rabatę to wyzwanie. Zdaję sobie sprawę, że przez większość sezonu to tylko liściory. Trudne to będzie

Myślę, że najpierw kolorami muszę sobie to ułożyć a później zdecydować jakie te derenie. Chciałabym też trochę tych pstrokatych by dawały latem nie tylko zieleń.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 10:46, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Oj, nie wiem. Potrzebna burza mózgów.

Czy drzewo (w arboretach rosną te oczary pod wielkimi starymi drzewami)? Czy trzy cisy / inne formy kolumnowe? Gąszcz miskantów? Kule cisowe? - musiałyby być wielkie.

A może wielkie kule z choiny kanadyjskiej (Danusia pisała, ze super)? albo 3 choiny kanadyjskie luźne ale cięte?




Derenie bym jeszcze przerzuciła na brzeg (inny kolor nawet), oczary rozsunęła przyjmując szerokość oczara 4 m i między nimi dałabym jeszcze 2,0 - 2,5 m, nawet 3,0.

____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Pszczelarnia 10:50, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
Bardzo wartościowy i ciekawy jest cornus sericea 'Hedgerow's Gold': liście i pędy. Bardzo ładny.

Teraz zrozumiałam: odcięty kawałek - tak jabłonkę! albo coś o wyjątkowej korze.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
galgAsia 10:56, 14 lut 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Asia, chcesz namiar na oczary?
____________________
AsiaOgród bez reguł Nie możesz zatrzymać dnia. Ale możesz go nie stracić. XXX. Strata żadna, zysk możliwy, nauka pewna.
Margerytka40 10:58, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
galgAsia napisał(a)
Asia, chcesz namiar na oczary?


Jasne. Co prawda chyba w tym roku jeszcze nie dam rady ich posadzić ale warto wiedzieć.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 11:04, 14 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ewa

Z białozielonych mam IH, Elegantissima i White Gold. Szczerze to myślałam o którymś z tych. Mogę rozmnożyć
Chyba byłabym za jabłonką jednak. Tą Adirondack tam bym zostawiła
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Pszczelarnia 11:12, 14 lut 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
A to pewnie , trzeba rozmnożyć.

Oczary trzeba kupić okazyjnie i posadzić do donic wielkich na razie, niech rosną.

Dobrze rosną w donicach przez pierwsze lata.
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies