Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 20:23, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
TAR napisał(a)
noo tego, super. zle zapisalam a to z niemiecka trzeba bylo


____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:25, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kuję żelazo póki gorące i obmyślam to co ewentualnie miało by znaleźć się między dereniami a brzegiem tej rabaty. Na pewno chcę trzymać się sadzenia plamami. Trochę pomazałam. Na razie jaki taki podział plam.

Wersja1



Wersja2



Bliżej mi do 2.
Co do roślin to jeszcze nie mam jasności. Na pewno chcę tam ciemierniki cuchnące, rdesty, jak da radę epimedium, paprotniki,pewnie turzyce. Myślałam za sprawą Pszczółki o brązowych turzycach (pasują do ciemierników). Może jeszcze jakieś wyższe trawy. Chciałabym pi razy drzwi ustalić co tam dać bo muszę namnożyć sobie roślin.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 20:30, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
To różowe by się przydało powtórzyć przed niebieskim i za niebieskim. W wersji 2
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:40, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
To różowe by się przydało powtórzyć przed niebieskim i za niebieskim. W wersji 2


Przed? Nie mam jak

Za



Teraz tak mnie olśniło, że letnie rośliny tam miały być a mnie ciągnie do jakich takich.
Tam dużo słońca, wystawa południowa. Brzeg rabaty w miarę suchy, im głębiej tym wilgotniej. Trochę cienia jest na tym kawałku za domem bo ten zasłania w południe słońce. Heeeelp!!
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 20:48, 18 lut 2020


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Margerytka40 napisał(a)



Looknęłam ostatnio do Ciebie - ciemierniki-giganty! Szok!
A ja u siebie ten gruz tak dokładnie wybierałam, trzeba było zrobić rabatę ciemiernikową w tym miejscu
____________________
Ela Motylogród
Anda 20:49, 18 lut 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33450
Lawendy, Anthericum ramosum, Origanum Laevigatum-Hybride 'Aromatico' , Calamintha nepeta, Stipa barbata - to na te najbardziej suche miejsca, wybierz do trzech rodzajów bylin.
Potem dodaj jeżówki w jednej odmianie i jako wisienkę na torcie Foeniculum vulgare Rubrum
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 21:17, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)


Looknęłam ostatnio do Ciebie - ciemierniki-giganty! Szok!
A ja u siebie ten gruz tak dokładnie wybierałam, trzeba było zrobić rabatę ciemiernikową w tym miejscu


No widzisz, są zalety gruzowiska.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:19, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Lawendy, Anthericum ramosum, Origanum Laevigatum-Hybride 'Aromatico' , Calamintha nepeta, Stipa barbata - to na te najbardziej suche miejsca, wybierz do trzech rodzajów bylin.
Potem dodaj jeżówki w jednej odmianie i jako wisienkę na torcie Foeniculum vulgare Rubrum


Ewuś siedzę i rozważam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 21:35, 18 lut 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7337
mnie do takiej ilosci dereni to od razu rzozy sie pchaja w oczy, te foty pewnie znacie

brzozy i derenie

derenie i brzozy 2

derenie i brzozy 3
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 22:06, 18 lut 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
mnie do takiej ilosci dereni to od razu rzozy sie pchaja w oczy, te foty pewnie znacie

brzozy i derenie

derenie i brzozy 2

derenie i brzozy 3


Brzozy z dereniami to już klasyka. Ale już tam nie ma miejsca na brzozy, mam je gdzie indziej i derenie mają w plecach. Tu będą oczary
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies