Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Nowa12 23:33, 19 sie 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Margerytka40 napisał(a)
Kiedyś tam będąc w szkółce wpadł mi w oko słoneczniczek Bleeding Hearts' i dziś stwierdziłam, że super wpasował mi się na różance, gdzie go wsadziłam. Kwitnie mi od czerwca i sama jestem ciekawa kiedy skończy bo pąków ma jeszcze mnóstwo. Kwiatki w różnym stadium rozwoju mają różną barwę, od rudo czerwonej po blady pomarańcz. Całkiem fajnie to wygląda szczególnie, że listki są z lekką nutką bordo, takie zielono bordowe



Faktycznie fajna ta roślinka a nie znałam jej wcale.
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
ElzbietaFranka 00:14, 20 sie 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13859
Witam Asiu

Długo u ciebie nie byłam, ale dużo stron przejrzałam. Widzę, że remonty ogrodu przeprowadzasz non stop. Pięknie to wychodzi. Foty panoramiczne piękne za mgła nostalgia przebija. Odczuwa się wrażenie, że ogród dużo większy niż 20 arów może się powiększył a ja nie doczytalam.
Pięknie masz robisz rabaty z takim rozmachem. Bardzo mi się podoba.

Jeszcze wracam odnośnie tych słoneczników one u ciebie wysokie rosną?


Pozdrawiam i zdrowia zycze
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
MiluniaB 00:33, 20 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387


Zadowolenie ze swojego ogrodu to super sprawa. Teraz czas w nim zacząć odpoczywać.
Masz bardzo ładny zadbany ogród. Zacytowane zdjęcie piękne
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 06:59, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Ależ piękne kompozycje! Można się zatracić w oglądaniu.


Haniu pochwały z Twoich ust to wiesz...
No właśnie ostatnio tak się dzieje, że skupić się nie mogę na robocie bo co rusz przysiadam i patrzę, i patrzę. Co by tylko w samozachwyt nie popaść. Nie, nie grozi mi to raczej. Patrzę i widzę też ile jeszcze zostało do zrobienia i czar pryska
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:02, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
m_gocha napisał(a)
Asia! Jaka to odmiana hakonki? Czy to jest Green Hils?
Potrzebuję jakąś na pełne słońce


To zwykła macra. Na słońcu super daje radę. Rosną potwory
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:06, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Nowa12 napisał(a)


Faktycznie fajna ta roślinka a nie znałam jej wcale.


Ja też nie i wzięłam na próbę bo mi kolorystycznie do różanki wydawała się dobra. I zagrało. Muszę jeszcze ze trzy sztuki dokupić albo podzielić wiosną te co mam. Podjadę do szkółki dziś może zobaczyć czy jeszcze mają
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:18, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
ElzbietaFranka napisał(a)
Witam Asiu

Długo u ciebie nie byłam, ale dużo stron przejrzałam. Widzę, że remonty ogrodu przeprowadzasz non stop. Pięknie to wychodzi. Foty panoramiczne piękne za mgła nostalgia przebija. Odczuwa się wrażenie, że ogród dużo większy niż 20 arów może się powiększył a ja nie doczytalam.
Pięknie masz robisz rabaty z takim rozmachem. Bardzo mi się podoba.

Jeszcze wracam odnośnie tych słoneczników one u ciebie wysokie rosną?


Pozdrawiam i zdrowia zycze


Hej Elu
Ogród się nie powiększył o nie, na tym co jest nie wiem gdzie ręce wsadzić. Jeszcze teraz po zmianach i w takcie sporo miejsc robionych od nowa musi wydorośleć,puste miejsca muszą zarosnąć. Tak to jak robię nowe zarasta to co już zrobione i tak wkoło. Dobrze, że jest urlop. O rozmach nie trudno na takiej powierzchni a i ogarnąć jest mi jakoś łatwiej ten obszar. Ja już nie umiem inaczej. Jak zaczynam drobić nasadzenia wychodzi mi groch z kapustą
Słoneczniczki tak ok 70cm u mnie mają. To ich pierwszy rok to może jeszcze pójdą troszkę wyżej choć chyba już niewiele.
Buziaki Elu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:23, 20 sie 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MiluniaB napisał(a)


Zadowolenie ze swojego ogrodu to super sprawa. Teraz czas w nim zacząć odpoczywać.
Masz bardzo ładny zadbany ogród. Zacytowane zdjęcie piękne


O Mirella. Byłam u Ciebie na nowym wątku, przepraszam, że nic nie skrobnęłam ale jakoś tak, obiecuję poprawę
Wiesz to zadowolenie to takie połowiczne bo jeszcze pewnie z drugie tyle do zrobienia zostało i jeszcze nie czas na odpoczynek. Choć chyba w tym sezonie i tak trochę się obijam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MiluniaB 07:54, 20 sie 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3387
Praca w ogrodzie jest cały czas - wiadomo. Przesadzanie, dosadzanie, poprawianie, odchwaszczanie, cięcie itd, ale odpoczynek w nim też jest ważny, żeby nie dopadła niemoc ogrodowa, która u mnie trwała 2 lata.

Masz piękny ogród
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Gruszka_na_w... 09:15, 20 sie 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 21989
Margerytka40 napisał(a)


Haniu pochwały z Twoich ust to wiesz...
No właśnie ostatnio tak się dzieje, że skupić się nie mogę na robocie bo co rusz przysiadam i patrzę, i patrzę. Co by tylko w samozachwyt nie popaść. Nie, nie grozi mi to raczej. Patrzę i widzę też ile jeszcze zostało do zrobienia i czar pryska


Czasem zdarza mi się generalizowanie- tym razem też.
Kobiety mają taką dziwną przypadłość, że obawiają się strasznie samozachwytu. Wciąż mamy z tyłu głowy przykazania babć i mam, że mamy być skromne, spuszczać oczka i ładnie dygać. Ciężko nam przyjmować komplementy.
Uzasadniony samozachwyt nie jest niczym zdrożnym. Ten ogród powstał w Twoim sercu, głowie i duszy. Twoimi rękoma. Potrafiłaś zachęcić męża do współpracy.
Powstaje niebanalny, piękny kawałek świata. Masz pełne prawo odczuwać z tego powodu satysfakcję.
Pisałam kiedyś, że szukając inspiracji ogrodowych, czekałam na piknięcie w serduchu przy spoglądaniu na ogrodowe zdjęcia. Przy patrzeniu na Twoje zdjęcia ogrodu, pika mi w serduchu nieustannie.
Czar nie pryska. Tworzenie ogrodu to jedna z największych duchowych przyjemności. Rozwija bardzo. Odpoczynek w ogrodzie nie dostarcza już tylu emocji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies