Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Magleska 08:13, 04 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Asia
boskooooooo
idę robić kolejną kawkę i biorę się za dokładne oglądanie jeszcze raz

ja wczoraj rozgrzebałam dwie rabaty-mam wykopane rosliny -schowane w taczce -miałam z rana iść robić ,a leje wrr....czekam aż troszkę się wypogodzi ....
Buziaki

____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 09:14, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Magleska napisał(a)
Asia
boskooooooo
idę robić kolejną kawkę i biorę się za dokładne oglądanie jeszcze raz

ja wczoraj rozgrzebałam dwie rabaty-mam wykopane rosliny -schowane w taczce -miałam z rana iść robić ,a leje wrr....czekam aż troszkę się wypogodzi ....
Buziaki



U mnie też pada. Z kawką od rana analizuję zdjęcia z różanki. Chcę pozmieniać trochę, głównie chodzi o nasadzenia od strony frontowego trawnika. Kocimiętka zupełnie mi tam nie gra. Tak sobie mażę

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:42, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761


Tu też trochę roszad pewnie. Lubię tę trawę brązową ale coś za dużo jej chyba. Tak smętnie zwłaszcza w te pogody teraz. Zostawię ją ale chyba zmniejszę ilość. Nie mam pomysłu co by tam wprowadzić by trochę jaśniej się zrobiło
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 09:44, 04 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4219
Nie mogę się skupić na nowych pomysłach bo tło na fotkach niesamowicie rozprasza Te rabaty są rewelacyjne. Wczoraj jeszcze sobie podczytywałam troszkę historii, niesamowita inspiracja.
Różowe anabelki z bordową pissardi to świetny pomysł. Te hortensje mają obłędny kolor na każdym etapie rozwoju.
Różanka jest od frontu po lewej stronie, prawda? Dobrze kombinujesz chcąc dodać jej "elegancji". Róże, kocimiętka po sezonie wyglądają bałaganiarsko. Dobrze byłoby ubrać to całe towarzystwo w jakieś ramy na zimę.
Bardzo lubię cisowe wykrzykniki. Pasowałyby do tych z tyłu.
Czy żywopłocik czy kule? Nie wiem. Na pewno też cisowe.

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 10:02, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Iwonka napisał(a)
Nie mogę się skupić na nowych pomysłach bo tło na fotkach niesamowicie rozprasza Te rabaty są rewelacyjne. Wczoraj jeszcze sobie podczytywałam troszkę historii, niesamowita inspiracja.
Różowe anabelki z bordową pissardi to świetny pomysł. Te hortensje mają obłędny kolor na każdym etapie rozwoju.
Różanka jest od frontu po lewej stronie, prawda? Dobrze kombinujesz chcąc dodać jej "elegancji". Róże, kocimiętka po sezonie wyglądają bałaganiarsko. Dobrze byłoby ubrać to całe towarzystwo w jakieś ramy na zimę.
Bardzo lubię cisowe wykrzykniki. Pasowałyby do tych z tyłu.
Czy żywopłocik czy kule? Nie wiem. Na pewno też cisowe.



Te cisowe wykrzykniki już tam rosną. Nie widać ich w środku . Sprawdzałam jak kule pasowały by do takich mocnych pionowych akcentów. Na rysunku nieźle się to komponuje. Żywopłocik chyba gorzej się prezentuje. Jeszcze myślę tak



Tyle, że żywopłocik musiałby być też z cisów. Raz, że trudno o cisy na niski żywopłocik dwa, że chyba wcześniej czy później zbyt masywny by się zrobił. Tak myślę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 10:49, 04 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Margerytka40 napisał(a)


Tu też trochę roszad pewnie. Lubię tę trawę brązową ale coś za dużo jej chyba. Tak smętnie zwłaszcza w te pogody teraz. Zostawię ją ale chyba zmniejszę ilość. Nie mam pomysłu co by tam wprowadzić by trochę jaśniej się zrobiło


ja mam tą brązową pomieszaną z hakonką żółtą ......bo też mi ona za ponura sama ....
a na innej rabacie z seslerią jesienną ....

przy ponurej pogodzie ta brązowa smutna jest ,ale w słoneczku zachwyca

https://pl.pinterest.com/pin/538813542896312064/
https://pl.pinterest.com/pin/765400899162843383/
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 12:28, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Magleska napisał(a)


ja mam tą brązową pomieszaną z hakonką żółtą ......bo też mi ona za ponura sama ....
a na innej rabacie z seslerią jesienną ....

przy ponurej pogodzie ta brązowa smutna jest ,ale w słoneczku zachwyca

https://pl.pinterest.com/pin/538813542896312064/
https://pl.pinterest.com/pin/765400899162843383/


Ja coś z żółtym kolorem mam nie po drodze. Niby jak patrzę na inspiracjach to mi się podoba, wsadzę u siebie i znieść nie mogę. Ciekawa jestem jak w przyszłym sezonie będzie mi się podobał całkiem spory pas Aureoli posadzony na obrzeżu kwaśnej rabaty. Już się boję
Na pewno trochę tego brązu ujmę stamtąd. Myślę nad połączeniem z karłowymi rozplenicami, czerwonym berberysem i mam od tego sezonu turzycę ceglastą. Ale ona fajna. Dziewczyny mówią, że przemarza. Szkoda by było. Choć robiąc porządki po usunięciu domku w chwastowisku znalazłam zapomnianą też chyba tę turzycę i wygląda na to, że przeżyła zimę bez szkód. Kupiłam chyba w tamtym roku jako nn.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 14:37, 04 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Asia każda z nas ma jakieś swoje -co z czym lubi ,a z czym nie albo kolor ,który się lubi mniej ,lub bardziej

jakby była jakaś biała trawka ,to by było fajnie .....miałam kiedyś taką mocno biało-zieloną ,ale rozłaziło sie to to strasznie -nawet już nazwy nie pamiętam -gdzieś jakiś zapomniany kawałek mi rośnie

z czerwonym berberysem będzie świetnie -nie wpadłabym na to .....Ty to masz pomysły


Miłego dnia

kończę obiad i idę coś spróbować podziałać

ps
ja mam też te brązowe z białymi różami okrywowymi
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 15:38, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Magleska napisał(a)
Asia każda z nas ma jakieś swoje -co z czym lubi ,a z czym nie albo kolor ,który się lubi mniej ,lub bardziej

jakby była jakaś biała trawka ,to by było fajnie .....miałam kiedyś taką mocno biało-zieloną ,ale rozłaziło sie to to strasznie -nawet już nazwy nie pamiętam -gdzieś jakiś zapomniany kawałek mi rośnie

z czerwonym berberysem będzie świetnie -nie wpadłabym na to .....Ty to masz pomysły


Miłego dnia

kończę obiad i idę coś spróbować podziałać

ps
ja mam też te brązowe z białymi różami okrywowymi


)


Myślę że po prostu mniej tego brązu musi być i tyle. W zeszłym roku obsadzając różankę po prostu tak posadziłam żeby coś już rosło. Zakładałam już wtedy, że będą zmiany i rad nie rad jutro się biorę. To tylko trawki, byliny. Róże są tam, gdzie powinny być i ich nie ruszam. Przejadę się jeszcze jutro do szkółki i zobaczę jakie berberysy mają. Coś mam straszną chęć na nie:-
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 16:09, 04 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Czasem koniecznie trzeba zrobić zdjęcie



____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies