Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 20:07, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
GorAna napisał(a)

Może lepsza byłaby żurawka w odmianie paprika


Wiesz Aniu wszystko co czerwone natychmiast skupia wzrok i przyciąga uwagę. Zupełnie róże giną przy tych czerwieniach. Bordo potęguje jeszcze natomiast ponurość. Coś wymyślę do przyszłego sezonu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 20:20, 06 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Ostatnio czytam książkę Sarah Raven o ognistych kolorach. Ona sugeruje stosowanie na takich rabatach zieleni kwaśnej (limonki) i trochę srebra. Nie będę Ci zaśmiecać i wstawię za chwilę u siebie fotki z jej propozycji.
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Anda 20:29, 06 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Asiu, a może na zasadzie kontrastu posadź tam np. Heucherella Pink Revolution dla liści. One są zielone z takim brązowym żyłkowaniem, brązowym środkiem. To byłaby powtórka koloru traw, ale w kontraście ze świeżą zielenią reszty liścia

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
GorAna 20:32, 06 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Anda napisał(a)
Asiu, a może na zasadzie kontrastu posadź tam np. Heucherella Pink Revolution dla liści. One są zielone z takim brązowym żyłkowaniem, brązowym środkiem. To byłaby powtórka koloru traw, ale w kontraście ze świeżą zielenią reszty liścia


Ewo, a nie przypala je słonko?
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
Anda 20:36, 06 paź 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33596
Podobno nie Tak mówiła ostatnio znajoma, ale ona nie ma tam kompletnej patelni i ma też odpowiednią wilgoć.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
MiluniaB 21:17, 06 paź 2020


Dołączył: 29 lip 2020
Posty: 3388
Nie mam pomysłu na te brązowe trawy. Kiedyś był na nie szał na O, a potem likwidowane. A u Ciebie one nie wymarzają?
____________________
Milunia - Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko ; * Wizytówka *
Margerytka40 21:19, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Anda napisał(a)
Asiu, a może na zasadzie kontrastu posadź tam np. Heucherella Pink Revolution dla liści. One są zielone z takim brązowym żyłkowaniem, brązowym środkiem. To byłaby powtórka koloru traw, ale w kontraście ze świeżą zielenią reszty liścia



I tak pewnie wiosną będę coś próbować dalej, może natknę się na jakąś fajną inspirację. Ta żurawka fajne ma te liście, musiałabym zobaczyć na żywo. Będę zwracać uwagę w szkółkach. Ona kwitnie różowo? Bo tak myślę jak by te kwiatki tam wyglądały
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:24, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
MiluniaB napisał(a)
Nie mam pomysłu na te brązowe trawy. Kiedyś był na nie szał na O, a potem likwidowane. A u Ciebie one nie wymarzają?


Nigdy mi żadna nie wymarzła. Lubię je ale zastanawiam się skoro taki problem z dobraniem do nich czegokolwiek to może zastąpić je czymś innym. Na razie poczekam ale nad tym też myślę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 21:34, 06 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Asia ....dla mnie już fajnie wygląda ,jak rozbiłaś ten długi ciąg trawy ....

a przymierzałaś z seslerią jesienną -ona taka limonkowa ..... ?
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Ania111 21:34, 06 paź 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Margerytka40 napisał(a)
Trochę wsadziłam. O zgrozo ani czerwone żurawki, ani berberysy zupełnie mi tam nie podobały się z tą brązową trawą. Nic pójdą gdzie indziej i dobrze, że kupiłam tylko na próbę po 3 szt. . W sumie to porozrzucałam trochę tylko te carex brązowe, dosadziłam cisy i molinie Moorhekse a i jeszcze turzycę ceglastą, którą podzieliłam oczywiście. Nie przeżyje to trudno. I to tyle. Resztę zostawiam na przyszły sezon, nie będę walić głową w mur teraz. Pomiędzy brązowymi trawkami mam sporo kuklików,może nic już nie trzeba będzie dosadzać, zobaczę. Poustawiałam doniczki w miejscach, gdzie wsadzę róże jak przyjdą.
Tak to póki co wygląda



Widać żurawki (tymczasowo), hmm...




Asiu ,
Niechciała bym Cię urazić ,
i oczywiście mogę się mylić ,
ale trawy i żurawki ...
jakoś .... no wiesz

____________________
Ania Spelnione marzenie
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies