Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Magleska 19:08, 05 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
Asia ja też tylko rozgrzebałam ....póżniej z młodą do lekarza i jak wróciłam zaczęło padać ....
jakie berberysy kupiłaś ?te niziutkie kulki ,czy wyższe ....
masz jakąś inspirację ,jak to fajnie połączyć ?......pytam ,bo ja też potrzebuje inspirki do brązowych traw

i chciałam dokupić dziś kilka dereni z zielonymi łodygami -i w 3 szkółkach nie było
wrr....
chyba muszę spróbować rozmnożyć te co mam.....


Buziaki
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 19:28, 05 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Wiolka5_7 napisał(a)
Asiu podziwiam, jesteś niemożliwym pracusiem końca sezonu u Ciebie nie widać...
Fajnie,że popadało, podlało Ci od razu


Wiesz co Wiolu, ja bardzo lubię pracować jesienią w ogrodzie. Temperatury fajne do wszelkich roszad, roślinki nie cierpią tak bardzo. Dla mnie lato to zawsze taki martwy okres bo nic nie można zrobić, za gorąco. Jesień mogłaby jeszcze trwać i trwać, może wyrobiłabym się wtedy
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:40, 05 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Magleska napisał(a)
Asia ja też tylko rozgrzebałam ....póżniej z młodą do lekarza i jak wróciłam zaczęło padać ....
jakie berberysy kupiłaś ?te niziutkie kulki ,czy wyższe ....
masz jakąś inspirację ,jak to fajnie połączyć ?......pytam ,bo ja też potrzebuje inspirki do brązowych traw

i chciałam dokupić dziś kilka dereni z zielonymi łodygami -i w 3 szkółkach nie było
wrr....
chyba muszę spróbować rozmnożyć te co mam.....


Buziaki


Nie lubię tak. Znów pół nocy będę myśleć jak to wszystko posadzić. Inspiracji nie mam Madziu, tak na czuja będzie sadzenie. Troszkę dziś zaczęłam, rozstawiłam rośliny i nawet mi się podobało. Berberys kupiłam Admiration bo on ma taki dość żywy czerwony kolor, bordowe były mi za ciemne do tych brązowych carexów. Niestety takie już marne mieli i mało, jutro podjadę do innej szkółki jeszcze.Jakie masz derenie z zielonymi pędami? Ja mam White Gold. Jak nie znajdziesz to pewnie, rozmnażaj. Fajnie jest przysypać gałązki ziemią, puszczają korzonki i sadzonka jak znalazł
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Magleska 19:55, 05 paź 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18738
nie pamiętam nazwy niestety -w zeszłym sezonie kupiłam -jakieś do 1,5 m wys i tyle szerokości -biało-zielone liście i zielone łodygi ....

edit ....jutro poprzysypuję
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 18:55, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Trochę wsadziłam. O zgrozo ani czerwone żurawki, ani berberysy zupełnie mi tam nie podobały się z tą brązową trawą. Nic pójdą gdzie indziej i dobrze, że kupiłam tylko na próbę po 3 szt. . W sumie to porozrzucałam trochę tylko te carex brązowe, dosadziłam cisy i molinie Moorhekse a i jeszcze turzycę ceglastą, którą podzieliłam oczywiście. Nie przeżyje to trudno. I to tyle. Resztę zostawiam na przyszły sezon, nie będę walić głową w mur teraz. Pomiędzy brązowymi trawkami mam sporo kuklików,może nic już nie trzeba będzie dosadzać, zobaczę. Poustawiałam doniczki w miejscach, gdzie wsadzę róże jak przyjdą.
Tak to póki co wygląda



Widać żurawki (tymczasowo), hmm...

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:57, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:14, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Zupełnie cisów na zdjęciach nie widać , ale som, zaręczam i liczę, że kiedyś zrobią tam dobrą robotę.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
GorAna 19:37, 06 paź 2020


Dołączył: 30 sty 2013
Posty: 16100
Margerytka40 napisał(a)


Widać żurawki (tymczasowo), hmm...


Może lepsza byłaby żurawka w odmianie paprika
____________________
Ania Wizytówka **** W kamiennym kręgu od początku
mrokasia 19:47, 06 paź 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18136
Hmmm, faktycznie te czerwone żurawki i berberysy to nie bardzo... Wg mnie te brązowe trawki znacznie lepiej wyglądają z jaśniejszymi - morelowymi czy karmelowymi żurawkami.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 20:03, 06 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
mrokasia napisał(a)
Hmmm, faktycznie te czerwone żurawki i berberysy to nie bardzo... Wg mnie te brązowe trawki znacznie lepiej wyglądają z jaśniejszymi - morelowymi czy karmelowymi żurawkami.


Mam plan wiosną dzielić moją Marmalade, może ona będzie lepsza
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies