Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 09:56, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
makadamia napisał(a)
Popieram cisy i molinie


Tu co prawda nie molinie ale ilekroć pomyślę o kulkowisku to mi się ten pin kojarzy. Chyba miskant jakiś na tej inspiracji.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 11:13, 02 paź 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82123
Margerytka40 napisał(a)

Dopiero na tych fotkach widać jaka to spora powierzchnia Widzę, że stale działasz
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 14:01, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)

Dopiero na tych fotkach widać jaka to spora powierzchnia Widzę, że stale działasz


No trochę działam, głównie zmieniam, zamieniam. Samo życie ogrodowe .

Powierzchnia faktycznie spora ale zdjęcia jakby jej jeszcze dodawały. Już mam trochę ból głowy co do tych rabat. Na pewno niewymagające zadarniacze w większych ilościach. Mam jakieś tam swoje typy ale to przyjdzie czas
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:04, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:05, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758


Proszę włączyć filtr, rabata za 2, 3 lata
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Iwonka 16:19, 02 paź 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4216
Nawet bez filtra już mi się podoba
Posadziłaś cisy SUPER!
Powiedz mi z jakiej odmiany je wyprowadziłaś? Może baccata czy repandens?
Ten red baron fajnie tam wygląda. A jeszcze rok temu nie trawiłam tej trawki
Ciekawe jak będzie z rozrośniętą seslerią.
Bo ja poszłam w hakone i już sama nie wiem, czy nie za bardzo "agresywnie" jest.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Margerytka40 16:37, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Iwonka napisał(a)
Nawet bez filtra już mi się podoba
Posadziłaś cisy SUPER!
Powiedz mi z jakiej odmiany je wyprowadziłaś? Może baccata czy repandens?
Ten red baron fajnie tam wygląda. A jeszcze rok temu nie trawiłam tej trawki
Ciekawe jak będzie z rozrośniętą seslerią.
Bo ja poszłam w hakone i już sama nie wiem, czy nie za bardzo "agresywnie" jest.




To baccata. Kupowałam w zeszłym roku jesienią z gołym korzeniem małe pipki. Wszystkie przeżyły i fajnie przyrastają. Z red baronem to też mam mieszane odczucia. Strasznie się toto rozłazi. Jeśli będę chciała zostawić go tam to koniecznie ograniczniki muszę porobić. Albo red baron albo berberysy Admiration. Póki co Rb bo berberysy się mnożą
Twój zestaw z hakone jest boski. Ja bym nie ruszała
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 17:49, 02 paź 2020


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20623
Podoba mi się sesleria z ciskami ,bo też tak mam na brzozowo-dereniowej moje ciski reż maluszki,ale urosną przecież ... ja mam jeszcze w tym zestawie berberysy Bagatelle ... i byliny...
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Gruszka_na_w... 18:45, 02 paź 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Ma potencjał to miejsce.
Dobry pomysł z tą ścieżką.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 19:29, 02 paź 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)
Podoba mi się sesleria z ciskami ,bo też tak mam na brzozowo-dereniowej moje ciski reż maluszki,ale urosną przecież ... ja mam jeszcze w tym zestawie berberysy Bagatelle ... i byliny...


Pewnie, że urosną i to szybciej niż myślimy
Nad berberysami właśnie dumam bo nie wiem jak to z rb będzie, czy utrzymam go w ryzach i jak z seslerią będzie wyglądał. W każdym bądź razie dwa krzaczki Admiration obsypałam wyżej ziemią niech gałązki puszczają korzonki. On bardzo łatwo się tak rozmnaża. Zobaczę czy coś jeszcze na tę rabatę dam, chcę może że trzy molinie Heidebraut np. Swoją drogą to muszę jeszcze teraz wykopać jedną molinię Heidebraut właśnie bo w samym środku kępy wyrósł mi rozplenicami. Pewnie się wysiała. Wiosną nie rozpoznam co jest co. Może by tak przy okazji podzielić. Nie pora na to ale ryzyk fizyk
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies