Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

TAR 20:59, 07 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7595
Mam 2 odmiany obieli The Bride i ta sie poklada, bardziej ploząca, tez bede palikowac, druga to Snow Day Blizzard i ta jest sztywniara

Tawula wczesna przebarwia sie u mnie na sloneczny zółty. Tawuły sa spoko chociaz korzenie maja ogromniaste, przy suszy potrafia mackami siegac daleko.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 21:17, 07 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kocham planowanie z Wami. Dzięki temu poznaję bardzo ciekawe roślinki, cały przegląd. Koniec na pospolitej tawule
Podoba mi się to i chyba z tymi tawułami zostanę bo to pewniaki. Będą kwitły przed kalinami to na plus, mają drobniutkie listki co mi pasuje bo tam dadzą fajny kontrast i są żółte jesienią. Pospolite, tanie i bezproblemowe. A jeśli jednak nie dadzą rady to będzie mały żal. Buziaki dla Was za pomoc
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:32, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82127
Będziesz zadowolona
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Anda 21:50, 07 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33595
Margerytka40 napisał(a)


Myślisz? A spirea cinerea Grefsheim?


Też Arguta podobno jeszcze lepiej znosi suszę, ale Grefsheim jeszcze lepiej znosi cień.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 22:16, 07 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Będziesz zadowolona


Jeśli tylko dadzą radę to na pewno. Bardzo lubię te tawuły
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:20, 07 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


Też Arguta podobno jeszcze lepiej znosi suszę, ale Grefsheim jeszcze lepiej znosi cień.


Grefsheim mam i mogę przesadzić bo małe jeszcze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AniazUroczyska 22:53, 07 paź 2021

Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 1269
sylwia_slomczewska napisał(a)
Taka moja pięknotka na jesieni



Sylwio piękny kolor liści ma ta pięknotka A gdzie się podziały kuleczki? Pamiętam , bo u Ciebie ją poznałam , zachorowałam i teraz kupiłam . Moja ma żółte listki i fioletowe kulki. U Ciebie rośnie w słońcu?
Margerytka40 11:36, 08 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Postanowiłam przez zimę uzbierać kaskę i kupić sobie akumulatorową piiłę do cięcia traw. Mam ich już dużo. Macie jakieś sprawdzone modele?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
sylwia_slomc... 21:20, 08 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82127
AniazUroczyska napisał(a)

Sylwio piękny kolor liści ma ta pięknotka A gdzie się podziały kuleczki? Pamiętam , bo u Ciebie ją poznałam , zachorowałam i teraz kupiłam . Moja ma żółte listki i fioletowe kulki. U Ciebie rośnie w słońcu?

Nie w słońcu, słońce ma tylko między 10-13, a tak to półcień i cień. Moja kulek nie ma bo ja tnę ją w sezonie dwa razy, a do tego nie mam drugiej by te kulki powstały, moja chyba potrzebuje zapylacza. Jak już ma kulki to są maleńkie i jest ich dosłownie kilka. Może jeszcze kiedyś skusze się na ta o dużych kulkach, jak wymyślę gdzie dać
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Margerytka40 22:00, 08 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Kilka fotek w locie, bo pracowicie dziś znów i nie mam nawet kiedy patrzeć na ogród





____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies