Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

sylwia_slomc... 19:45, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Taka moja pięknotka na jesieni


daj znać to usunę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 19:46, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
TAR napisał(a)
Sylwia ja pisze o odmianie Imperial Pearl. Ona u mnie nie wybarwia sie na rozowo. Obie i Imperial i Profusion u mnie akurat rosna w suchym cieniu

Moja miała napisane tylko kalikarpa, więc nie wiem która
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
TAR 19:50, 07 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
Edytowalam wczesniej ale jeszcze raz zacytuje, tak wyglada moja, normalnie inna roslina

____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 19:51, 07 paź 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7633
Asia ja tez za chwile wszystkie zdjecia usune co by nie zasmiecac Ci w wątku
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 19:59, 07 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Dziewczyny dajcie spokój z usuwaniem. Choć mam porównania.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 20:13, 07 paź 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33636
Spiraea arguta rośnie u nas przy autostradach. Tam nie ma podlewania. Heptacodium szkoda na tyły rabaty.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 20:28, 07 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14766
Anda napisał(a)
Spiraea arguta rośnie u nas przy autostradach. Tam nie ma podlewania. Heptacodium szkoda na tyły rabaty.


Myślisz? A spirea cinerea Grefsheim?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:39, 07 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22097
sylwia_slomczewska napisał(a)

Nie znajdę w tej ilości zdjęć, ale jesień już to za chwilę się dowiemy, wydaje mi się, że na żółto, ale dokładnie nie pamiętam....a może się nie przebarwia.... w zeszłym roku w październiku jest zielona końcem miesiąca, a w listopadzie już mam fotkę jak łysa...


Obiela nie ma atrakcyjnego przebarwienia. Ma tendencję do płożenia, a do obfitego kwitnienia będzie potrzebować słońca.
Swoją, za radą Gosiek, pionizuję poprzez podwiązywanie do palika.
Wg mnie ona jest idealnym krzewem do obsadzenia nasłonecznionych murków. Ładnie się wtedy przewiesza.

Może poszukać czegoś wśród tawuł japońskich? Znoszą każde warunki. Ładnie się przebarwiają, wcześnie startują i kwitną na biało, różowo lub fioletowo.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
sylwia_slomc... 20:41, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Widzę, że Ewa też Ci tawuły podpowiada Ja je bardzo lubię
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 20:44, 07 paź 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82150
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)


Obiela nie ma atrakcyjnego przebarwienia. Ma tendencję do płożenia, a do obfitego kwitnienia będzie potrzebować słońca.
Swoją, za radą Gosiek, pionizuję poprzez podwiązywanie do palika.
Wg mnie ona jest idealnym krzewem do obsadzenia nasłonecznionych murków. Ładnie się wtedy przewiesza.

Może poszukać czegoś wśród tawuł japońskich? Znoszą każde warunki. Ładnie się przebarwiają, wcześnie startują i kwitną na biało, różowo lub fioletowo.

Czyli z wybarwianiem się nie myliłam, że słabo , inaczej bym zapamiętała. Ale zdziwiona jestem, że Ci się płozi, moja ma teraz ze dwa metry wysokości i sztywno w górę rośnie jedynie co to ciut do słońca od szałasu się odchyliła, ale o płożeniu nie ma mowy.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies