Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 07:31, 14 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
nicol21 napisał(a)
Wypaśna ta rabata. Z każej strony fajnie wygląda i o każdej porze! Ta niebieska chmura to bodziszki? Które?
Sesleria też super się prezentuje!
a swoją drogą - seslerię da się ładnie dzielić?


Tak to bodziszki wspaniałe. Świetnie mi się tam sprawdzają jako taki późno wiosenny akcent. Po kwitnieniu ścinam je do zera, w gąszczu prawie nie widać łysych miejsc, zresztą one błyskawicznie odbijają i są wtedy bardziej zwarte, liściska się tak nie rozwalają. Chcę tam jeszcze więcej cebulowych dodać, są narcyzy ale ciągle za mało
Cała moja sesleria to dzieci 5 malutkich sadzoneczek
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:33, 14 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
nicol21 napisał(a)


To pisz, znajdź punkt zaczepny i pisz. Jak nic nie odpiszą to forwarduj maila i pisz, ze rozumiesz iż świadomie biorą na siebie odpowiedzialnosć skoro zostali poinformani o stanie i nic z tym nie chcą zrobić.


Już wystosowałam maila. Czekam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:54, 14 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A jakbym zrobiła tam taki niski żywopłocik? Było by nawiązanie do żywopłociku na kwaśnej i jak mi się wydaje fajnie by tu podzielił przestrzeń, nadał bardziej formalnego stylu w tym buszu
i wykorzystałabym resztę cisków z przechowalnika




Edit
Byłam zobaczyć w terenie i dobrze by to wyglądało
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 14:37, 14 paź 2021


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22019
Z hortensją wyszło świetnie.
Mam wątpliwości dotyczące żywopłocika. W plecach też ma być żywopłot. Na wcześniejszych zdjęciach te rabaty świetnie wyglądają. Nie wiem, czy nie szkoda przesłaniać tych niższych nasadzeń dodatkową ramką z przodu.
Masz lepszy ogląd, bo widzisz to w rzeczywistej perspektywie. Zaufaj swojej intuicji.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 17:27, 14 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Z hortensją wyszło świetnie.
Mam wątpliwości dotyczące żywopłocika. W plecach też ma być żywopłot. Na wcześniejszych zdjęciach te rabaty świetnie wyglądają. Nie wiem, czy nie szkoda przesłaniać tych niższych nasadzeń dodatkową ramką z przodu.
Masz lepszy ogląd, bo widzisz to w rzeczywistej perspektywie. Zaufaj swojej intuicji.

Ja muszę w realu zobaczyć


Chyba powinien być troszkę krótszy z prawej strony. O cztery ciski?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AlinaP 22:47, 14 paź 2021


Dołączył: 10 mar 2017
Posty: 811
Cześć Asiu. Twój wątek mam przejrzeć w zimowe wieczory.
Teraz powiem, co mi się nasunęło. Kule pod czerwonolistnym drzewem centralnie pod nim wydają się zbyt oczywiste. Moja propozycja na rysunku. Łącznik z lewą rabatą w postaci powtórzenia po prawej miskantów Morning Light. Pierwszy zamiast kuli. Lub głębiej. W przyszłości na tle ciemnego żywopłotu będą ok. Tylko nie wiem, czy tam są dla nich warunki. Jeżeli niski zywoplocik ma zostać, nie skracaj go.
Pozdrawiam

____________________
Ala
Margerytka40 08:08, 15 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AlinaP napisał(a)
Cześć Asiu. Twój wątek mam przejrzeć w zimowe wieczory.
Teraz powiem, co mi się nasunęło. Kule pod czerwonolistnym drzewem centralnie pod nim wydają się zbyt oczywiste. Moja propozycja na rysunku. Łącznik z lewą rabatą w postaci powtórzenia po prawej miskantów Morning Light. Pierwszy zamiast kuli. Lub głębiej. W przyszłości na tle ciemnego żywopłotu będą ok. Tylko nie wiem, czy tam są dla nich warunki. Jeżeli niski zywoplocik ma zostać, nie skracaj go.
Pozdrawiam




Hej Alina
Sporo przeglądania Cię czeka bo wątek długaśny się zrobił. Od wiosny planuję jakiś nowy rozpocząć i wtedy zrobię takie małe podsumowanie.

Teraz co do Twoich propozycji
Z tymi kulami pewnie masz rację. Można by bardziej asymetrycznie. Problemem jest praktyczne ich poprzestawianie bo to kolosy. Bardzo bym nie chciała tego robić. Nie mówię nie.
Żywopłocik-na tę chwilę nie do końca mi jednak pasuje. W realu wygląda lepiej ale mimo to raczej go nie będzie. Jakoś tak za bardzo mi tam psuje tylko odbiór. Bardziej pasuje mi opcja bez niego.
I miskanty ML. Nie wiem czy dały by radę tam. I chyba nie chciałabym dawać ich już po tej drugiej stronie. One są w odbiorze takie jakby szare i z tym bordem śliwy mi nie pasują. Inna sprawa, że trochę mnie też drażnią te co już rosną, właśnie za ten kolor. Tylko początkiem sezonu są fajne. Może lepiej wyglądały by tam np.Gracilimusy albo Variegatusy.

Postaram się jeszcze o fotki z szerszą perspektywą tego miejsca ujmującą cały ten wielki obszar aż do ciurkadła. Nie ma tam tła bo żywopłot mały i cały pierdzielnik z tyłu widać jak na dłoni
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Roocika 08:11, 15 paź 2021


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
Asiu, z uwagą czytam wszystkie wpisy. Ale jak dla.mnie to już wyższa szkoła jazdy
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
Margerytka40 08:38, 15 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jedyne co mi się nasuwa to by dołożyć jeszcze seslerii aż do rozplenic. Baaaardzo dużo tej seslerii co? . Ale jak wrzucę w nią plamy z bylin i innych tram, takie duże plamy? Na razie testuję jakie. Na pewno szałwię Caradonna, ale też białą i różową. Odkryciem tego sezonu jest anafalis perłowy(Kasia dzięki za sadzonkę), na razie w przechowalnika ale dam go tu. Co prawda jego szare liście trochę gryzą się z seslerią ale może ich nie będzie widać w niej? . Mam też amsonię, ostrogowce białe. Były róże Heidetraum, piałam nad nimi z zachwytu początkowo bo fajnie wyglądały ale jak szałwie przekwitły i został tylko ten róż. Teraz spróbuję z innymi

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:53, 15 paź 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Roocika napisał(a)
Asiu, z uwagą czytam wszystkie wpisy. Ale jak dla.mnie to już wyższa szkoła jazdy


Dla mnie też
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies