Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 21:00, 25 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jakiś czas temu wpadłam na taką inspirację i nie daje mi ona spokoju. Tak myślę, że wykorzystam ją chyba na rabacie przy magnolii. Muszę jeszcze rozszyfrować rośliny, nie wiem co to za trawa ta z beżowymi kłoskami, ta na prawej stronie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
makadamia 07:53, 26 paź 2018


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
To zdjęcie z Marks Hall, bardzo znany ogród angielski.
Tu masz podane trzy rośliny
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
Margerytka40 08:01, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tak podejrzewałam, że to trzcinnik. Kapitalny ten ogród. Muszę jeszcze poszukać materiałów o nim.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:18, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Powiem jeszcze, że całkowicie nie dla mnie sadzenie roślin w rzędach, rabata z hortkami ta przed płotem betonowym którą właśnie tak obsadziłam będzie do zmiany. Mocno mi zgrzytają te rzędy. Musiałam tak wsadzić żeby przekonać się że nie pasują mi takie zestawy. Jak to jest, że u innych mi się podoba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Wiolka5_7 08:45, 26 paź 2018


Dołączył: 05 lut 2013
Posty: 20483
Margerytka40 napisał(a)
Powiem jeszcze, że całkowicie nie dla mnie sadzenie roślin w rzędach, rabata z hortkami ta przed płotem betonowym którą właśnie tak obsadziłam będzie do zmiany. Mocno mi zgrzytają te rzędy. Musiałam tak wsadzić żeby przekonać się że nie pasują mi takie zestawy. Jak to jest, że u innych mi się podoba

Ja mam na odwrót
U kogoś lubię misz-masz a u siebie pod linijkę
Ważne , żeby czuć się dobrze w swoim ogrodzie
____________________
Wiola Malymi krokami - Ogrod Wioli *Wizytówka*
Margerytka40 08:55, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wiolka5_7 napisał(a)

Ja mam na odwrót
U kogoś lubię misz-masz a u siebie pod linijkę
Ważne , żeby czuć się dobrze w swoim ogrodzie


Tak, ogród robimy dla siebie i to nam ma się podobać, mam całą zimę na zmianę projektu. Rośliny w zasadzie te same, może coś dołożę. Układ koniecznie muszę zmienić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
AgataP 09:11, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)


Tak, ogród robimy dla siebie i to nam ma się podobać, mam całą zimę na zmianę projektu. Rośliny w zasadzie te same, może coś dołożę. Układ koniecznie muszę zmienić


Ja mam i tak i tak... tam gdzie często patrzę, czyli na wprost tarasu muszę mieć porządek i linie, by mnie nic nie denerwowało...
Rabata bylinowa która jest z boku, jest cudowna, ale gdybym ją miała na wprost tarasu to wciąż by mi coś nie pasowało... coś za blisko jednego, albo drugiego, coś się połamało i już nie tak ładnie wygląda itd itp

Trzeba znaleźć rozwiązanie do swojego ogrodu i do swoich potrzeb
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 09:33, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)


Ja mam i tak i tak... tam gdzie często patrzę, czyli na wprost tarasu muszę mieć porządek i linie, by mnie nic nie denerwowało...
Rabata bylinowa która jest z boku, jest cudowna, ale gdybym ją miała na wprost tarasu to wciąż by mi coś nie pasowało... coś za blisko jednego, albo drugiego, coś się połamało i już nie tak ładnie wygląda itd itp

Trzeba znaleźć rozwiązanie do swojego ogrodu i do swoich potrzeb


Wiem tylko, że na pewno nie porwę się nigdy na taką bylinówkę jak np u Ciebie i to właśnie z przyczyn estetycznych. U mnie właściwie nie ma miejsc, których nie wiedziałabym z miejsca na altanę. Ogród jest tak ułożony, że z centralnego punktu widać wszystko. Stawiam dlatego na moje ukochane hortensje, trawy a byliny jako wypełniacze bardziej tyle, że wszystko to w dużych plamach koniecznie. Myślałam, że taka jedna rabata bardziej w rzędach będzie ok ale jednak nie pasuje mi do reszty. Coś muszę wymyślić inaczej
Rośliny jeszcze małe więc nie będzie problemu z przesadzaniem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:19, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Po ostatnich wichurach pod moimi sosnami znalazło się dużo igliwia. Zgrabiłam je dziś i mam zamiar wyspać na kwaśną pod azalie japońskie. Mocno jest zmieszane z liśćmi brzóz rosnących po sąsiedzku. Myślicie, że teraz już mogę dać taką ściółkę na rabatę, czy može poczekać jeszcze na ustabilizowanie się pogody na nocnych przymrozkach?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 13:30, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I jeszcze pytanie, zna ktoś może taką roślinkę



Kupiona późną wiosną na ryneczku, niestety pani nie umiała mi jednoznacznie powiedzieć czy to bylina czy jednoroczna. Kwitła właściwie bez przerwy, jeszcze kwitnie. Kolor ma obłędny

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies