Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Anda 13:50, 26 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Wygląda jak jednoroczna szałwia omączona.
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
AgataP 14:11, 26 paź 2018


Dołączył: 20 cze 2014
Posty: 7769
Margerytka40 napisał(a)
I jeszcze pytanie, zna ktoś może taką roślinkę



Kupiona późną wiosną na ryneczku, niestety pani nie umiała mi jednoznacznie powiedzieć czy to bylina czy jednoroczna. Kwitła właściwie bez przerwy, jeszcze kwitnie. Kolor ma obłędny



Aśka, zbierz nasiona jak się da. Piekna jest, nawet jeśli tylko jednoroczna. Pasuje do wszystkiego.
____________________
Z Pszenicznej...
Margerytka40 14:20, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)
Wygląda jak jednoroczna szałwia omączona.


Masz rację, tak też typowałam że to może być ona
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:21, 26 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
AgataP napisał(a)


Aśka, zbierz nasiona jak się da. Piekna jest, nawet jeśli tylko jednoroczna. Pasuje do wszystkiego.


Spróbuję zebrać bo też mi się podoba
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 21:15, 26 paź 2018


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Cały czas podziwiam Cię Asiu za konsekwencję i wytrwałość w dokonywaniu tych mega-zmian!
Widzę, że udało Ci się frontową obsadzić do końca (o zmianie już nie piszę, bo zaniemówiłam, jak zobaczyłam!)
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 11:53, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Mariposa napisał(a)
Cały czas podziwiam Cię Asiu za konsekwencję i wytrwałość w dokonywaniu tych mega-zmian!
Widzę, że udało Ci się frontową obsadzić do końca (o zmianie już nie piszę, bo zaniemówiłam, jak zobaczyłam!)


Nic wielkiego nie zrobiłam,na frontowej tylko dosadziłam śmiałka brakującego i wyspałam korą bo chwasty się mnożyły. Derenie, no widziałaś sama jaka różnica, musiałam zmienić bo bym nie mogła znieść tych wcześniejszych.
Duże zmiany obecnie w głębi ogrodu, dobrze że tam nie widać już z ulicy to przynajmniej spokojnie można robić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:07, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Uporaliśmy się dziś w końcu z resztą tych starych tuj. Miałam wstawić zdjęcia świerków, które zostały i prosić Was o radę jak je zamaskować bo nie są piękne, nie ma co ukrywać . Nawet przyszło mi do głowy żeby je usunąć ale pomyślałam też o moim M który już tak się naszarpał z tujami i teraz mam mu jeszcze dołożyć świerki. Tymczasem M w którymś momencie zaproponował, żeby je wyciąć. Chodzi o te dwa w rogu i dwa za śliwą wiśniową. Chyba muszę kuć żelazo póki ma chęci . Tak to teraz wygląda

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 18:12, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
I druga strona, wzdłuż linii części warzywnej.



No i jak myślicie, wywalać?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 19:36, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Muszę głośno pomyśleć
O ile za Pissardii nie mam wątpliwości co do usunięcia świerków to już w rogu przy tym płocie betonowym mam opory. Fajnie mi zasłaniają sąsiedzki dom, szmaragdowy żywopłot mi go nie zasłoni bo przecież nie poprowadzę go na wysokość większą niż 2-2,20. Pewnie więc jak wytnę te świerki i tak trzeba będzie wsadzić tam coś wysokiego. Z drugiej strony mogłabym zamiast tych świerków wsadzić coś mniej kłopotliwego, co jeszcze nie wiem
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 19:57, 27 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Trudna decyzja. Czy pod swierkami rosna inne rosliny? Czy lepiej byloby posadzic cos bardziej kolumnowego i podsadzic roslinami? Co lepsze?

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies