Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Gruszka_na_w... 20:09, 27 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Margerytka40 napisał(a)
Po ostatnich wichurach pod moimi sosnami znalazło się dużo igliwia. Zgrabiłam je dziś i mam zamiar wyspać na kwaśną pod azalie japońskie. Mocno jest zmieszane z liśćmi brzóz rosnących po sąsiedzku. Myślicie, że teraz już mogę dać taką ściółkę na rabatę, czy može poczekać jeszcze na ustabilizowanie się pogody na nocnych przymrozkach?


Liście przed wrzuceniem na rabaty dobrze byłoby rozdrobnić kosiarką. Nie będą wtedy fruwać i szybciej się rozłożą.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 20:14, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Trudna Ewo i nie wiem co zdecyduję jeszcze. Musi tam rosnąć coś choć 3-4metrowe i najlepiej zimozielone choć drzewo /a też bym tam widziała. Świerki, które rosną teraz musiałabym dołem podkrzesać, z resztą jednego już dziś podcięłam bo przez to, że blisko rosła tuja zrobił się łysy. To zwykłe świerki więc i tak z czasem dolne gałęzie będą gołe. Przed nimi w odległości ok. 3,4m od pni rośnie szpaler hortensjowo miskantowy. Świerki są w rogu a hortki i trawy przed nimi wsadzone są po łuku więc ta odległość się zmienia.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 20:25, 27 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Z tych dwóch świerków, to problematycznie wygląda tylko ten, który rośnie bliżej płotu i jest podkrzesany(wizualnie włazi na płot, bo mu ciasno). Ten przy śliwie trochę zakłóca widok na jej pokrój (a on wygląda ciekawie).
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Magleska 20:32, 27 paź 2018


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18719
dylemat ......z jednej strony dobrze by było zostawić te świerki,a zdrugiej się ich pozbyć ,póki em chce wycinać .....kurczę nie wiem ,co bym zrobiła .....



ale za to powiem ....rabaty masz fajne ....szerokie ,konsekwentne ....w przyszłym sezonie ,jak ruszą z kopyta .....to będzie super
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Margerytka40 20:35, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Haniu

Za Pissardii są 2świerki i co do nich nie mam wątpliwości raczej. Drzewko odetchnie pewnie jak uwolnię je od takiego sąsiedztwa . Pociągnę żywopłot szmaragdowy po całości czyli za śliwą. Przez świerki nie mogłam tego zrobić.
Pod płotem to tak myślę, że najbliżej mi też do usunięcia świerków. Nie są ładne, no może ten jeden nie podkrzesany mógłby zostać ale czy ma to sens? Taki jeden świerk?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:42, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Magleska napisał(a)
dylemat ......z jednej strony dobrze by było zostawić te świerki,a zdrugiej się ich pozbyć ,póki em chce wycinać .....kurczę nie wiem ,co bym zrobiła .....



ale za to powiem ....rabaty masz fajne ....szerokie ,konsekwentne ....w przyszłym sezonie ,jak ruszą z kopyta .....to będzie super


No właśnie Madziu , nie myślałam że M z taką propozycją wyskoczy i trochę mnie to zaskoczyło. Z drugiej strony to po tym co już poprzestawiałam w ogrodzie to nie powinnam się chyba zastanawiać tylko pozwolić M działać. Zawsze mogę np serbskie świerki wsadzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:50, 27 paź 2018


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
To dobry kierunek, gdybyś potrzebowała zimozielonej przesłony. Przyszły mi do głowy jeszcze choiny cięte w np. w 2 -metrowe stożki. Tylko, że one mają taki odcień zieleni jak tuje i zlewałyby się z tłem.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Margerytka40 22:23, 27 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
To dobry kierunek, gdybyś potrzebowała zimozielonej przesłony. Przyszły mi do głowy jeszcze choiny cięte w np. w 2 -metrowe stożki. Tylko, że one mają taki odcień zieleni jak tuje i zlewałyby się z tłem.


No i choiny musiały by być wyższe, 2 m to zbyt mało jednak. Brałam choiny pod uwagę ale musiałabym wyprowadzić je wyżej a kolorystycznie hmmm.. muszę sprawdzić ale tak w ciemno to chyba jednak trochę inną zieleń mają niż szmaragdy. Muszę dołożyć i sprawdzić
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 10:18, 28 paź 2018


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Rozważam dalej
Właściwie mam dwie wersje do wyboru. Albo pociągnąć szmaragdy do samego rogu(zakładam, że świerki jednak usunę), o tak


Ta jasna półkolista linia to linia hortek z miskantami

Wtedy w róg można by posadzić liściaste, nie wiem może jedno duże drzewo albo trzy mniejsze bądź kolumnowe, albo też jakieś duże krzewy



Albo też zostawić szmaragdy tak jak miałam zamiar zrobić to teraz gdy są świerki i albo zostawić jednego świerka tego ładniejsze go i dosadzić do niego jeszcze coś zimozielonego albo dać trzy jednakowe zimozielone

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 10:28, 28 paź 2018


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33591
Meczysz sie jeszcze z decyzja, jak widze. Nie pomoge, zbyt malo wiem o swierkach.

Chce Ci tylko doniesc, ze widzialam ostatnio sliczny krzew, malo popularny - Aralia elata. Nie wiem, czy go znasz. Zimuje do -40 stopni. Sa odmiany z pieknymi bialo-zielonymi liscmi. Moze Ci sie przyda ta informacja

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies