Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Bogdzia 20:45, 19 maj 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)


Lilak prawie w ostatniej chwili się wywinął, jakoś tak nigdy nie zauważałam, że on w tym samym czasie co azalie kwitnie. Trochę mnie niepokoi fakt, że azalie japońskie już kwitną a wielkokwiatowe jeszcze w pąkach. A miały razem w moich planach. Myślę, że to dlatego, że dla zwykłych tam chyba mało słonecznie jednak. Nie chciałabym już tam zmieniać.


Ta róznica w kwitnieniu nie powinna byc duża i pewnie bedzie czas gdy jedne i drugie bedą kwitły razem.Widziałam Cię wczoraj na leniuchowaniu na hustawce
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 21:17, 19 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Bogdzia napisał(a)


Ta róznica w kwitnieniu nie powinna byc duża i pewnie bedzie czas gdy jedne i drugie bedą kwitły razem.Widziałam Cię wczoraj na leniuchowaniu na hustawce


No patrz, siadam na niej na chwileczkę by odsapnąć i oddać się zgubnemu nałogowi. I jedną Gibraltar mam pomyloną, dziś otworzyły się kwiatki na drugiej i jedna bardziej żółtawa(to ta co przy Palibinie pokazywałam) i dużo wcześniej zakwitła. Będę musiała wymienić a tę żółtawą oddać w dobre ręce
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:26, 19 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)
Asiu, jak tam Twoje szpaczki? Moje już opuściły rodzinne gniazdko.


Moje też, za to pełno ich na trawniku. Pilnują jak przekopuję ziemię
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
21:27, 19 maj 2019
Margerytka40 napisał(a)


No patrz, siadam na niej na chwileczkę by odsapnąć i oddać się zgubnemu nałogowi. I jedną Gibraltar mam pomyloną, dziś otworzyły się kwiatki na drugiej i jedna bardziej żółtawa(to ta co przy Palibinie pokazywałam) i dużo wcześniej zakwitła. Będę musiała wymienić a tę żółtawą oddać w dobre ręce

Oj szkoda, że takie pomyłki się zdarzają.
Margerytka40 21:38, 19 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
MonikA napisał(a)

Oj szkoda, że takie pomyłki się zdarzają.


Szkoda tymbardziej, że kupowałam u Ciepłuchy, tam to już nie powinno być pomyłek. Glicynię tnij spokojnie. Nic jej nie będzie. Ja każdy pęd odchodzący od głównego tnę na dwa oczka, czasem nawet na jedno.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Mariposa 21:01, 21 maj 2019


Dołączył: 29 gru 2017
Posty: 1335
Asiu, te trawki przy brzóskach to...? Sorry, zapomniało mi się, a przyciągają wzrok, bo są niesamowicie zgrabne!

Szałwie i bodziszki od Ciebie, choć dzielone ostro, wszystkie rosną ładnie, szałwie biorą się już za kwitnienie Molinia też się przyjęła, ale obie rozplenice odchorowują, co któreś źdźbło żółte się zrobiło - teraz ładnie je podlało, może się wybiorą.
____________________
Ela Motylogród
Margerytka40 22:33, 21 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mariposa napisał(a)
Asiu, te trawki przy brzóskach to...? Sorry, zapomniało mi się, a przyciągają wzrok, bo są niesamowicie zgrabne!

Szałwie i bodziszki od Ciebie, choć dzielone ostro, wszystkie rosną ładnie, szałwie biorą się już za kwitnienie Molinia też się przyjęła, ale obie rozplenice odchorowują, co któreś źdźbło żółte się zrobiło - teraz ładnie je podlało, może się wybiorą.


To śmiałki darniowe, lubię je w tej masie
Cieszę się, że wszystko się przyjęło, pogoda pomaga. Ja dziś kilka razy uciekałam do domu przed deszczem a tak chciałam skończyć dzielenie Carex elata i dosadzić na kwaśnej bo wymyśliłam sobie ją jako masowy wypełniacz na tej rabacie. W końcu dałam spokój i pojechałam do szkółki po Palibina. Ha, miałam go wywalić a dokupiłam jeszcze jednego.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 08:32, 22 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Hmm.... Dziewczyny chyba mam jakieś załamanie koncepcji. Chodzi o kwaśną rabatę. Nie wiem czy wszystkiego tam nie zmienię, no może prawe wszystkiego. M się pewnie ze mną rozwiedzie albo w najlepszym razie odda na jakieś leczenie ale mam to w nosie. Nie podoba mi się ta rabata, nie chcę, nie lubię
. Nie podobają mi się te azalie, japonki i owszem może tak ale nie to mi w duszy gra. Ja muuuuuuuszę mieć tam kaliny japońskie. Zawsze chciałam i wczoraj jak pojechałam do szkółki i zobaczyłam wieeeelkie okazy to mnie olśniło. Oczywiście od razu kupiłam jedną i nie wiem czy dziś jeszcze nie pojadę po drugą, w przechowalniku mam jeszcze jedną, razem będą trzy a z tego już coś może uda mi się stworzyć. Nic nie poradzę, nie kocham azalii
Zgłupiałam?!!!??
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kawa 08:46, 22 maj 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia
sama wiesz co najlepiej ci w duszy gra
zrobić rabate a później patrzec na nią i się krzywić to mija się z celem
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Margerytka40 08:56, 22 maj 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14761
Mój plan jest taki by zostawić azalie japońskie i jak się da część pomarańczowych wielkokwiatowych(myślę, że ze trzy się uratują). Było by biało pomarańczowo lila

Planik

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies