Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 10:26, 20 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Mam ten sam problem z naparstnicami i tak samo kombinowałam .


I co? Udało Ci się?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 10:29, 20 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Margerytka40 napisał(a)


I co? Udało Ci się?


Jeszcze nie sprawdziłam... .
Na kombinowaniu się skończyło... .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 10:42, 20 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)


Jeszcze nie sprawdziłam... .
Na kombinowaniu się skończyło... .


Ja w przyszłym roku muszę wsadzić, w tym mam kwitnące. No chyba, że znajdę jakieś siewki jeszcze w tym roku
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 13:45, 20 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
To jakies kolumnowe cisy?
Kolor wskazuje na Dawida lub fastigiata Aurea.
One potem zielenieją...jakby co

Naparstnice mają u mnie luz i pozwolenie na przemieszczanie się po ogrodzie. Obecnie weszły w etap regularnego siewu i rokrocznego kwitnięcia.
Musiały tylko nabrać rozpędu
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Margerytka40 15:22, 20 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Toszka napisał(a)
To jakies kolumnowe cisy?
Kolor wskazuje na Dawida lub fastigiata Aurea.
One potem zielenieją...jakby co

Naparstnice mają u mnie luz i pozwolenie na przemieszczanie się po ogrodzie. Obecnie weszły w etap regularnego siewu i rokrocznego kwitnięcia.
Musiały tylko nabrać rozpędu


Cisy są z siewek i pewnie się już nie dowiem z jakich . Pozostaje mi czekać na rozwój wypadków by coś więcej stwierdzić.

Dwa lata temu kupowałam trochę naparstnic w różnych kolorach, w tym same różowe kwitły... wrrr, trochę się zaczynam zniechęcać do nich, tak czekałam na cudne łososiowe
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Toszka 16:29, 20 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
A tak, z siewek różne fajne kameleony wyrastają. U mnie z hicksii są i w typie baccaty, zółtoigłe też, i hicksiipodobne. Istne szaleństwo.

Z napartstnicą mam swoje spostrzeżenia, bo u mnie fantastycznie pokazuje gdzie jest kwaśno i gdzie mniej kwaśno. Na kwaśnym ma białe kwiaty. Na mniej kwaśnym różowe. Tam gdzie brak bogatej próchnicznej gleby siewki marnie rosną i nie osiągają spektakularnych rozmiarów.
Obecnie brylują pomiędzy rodkami i azaliami
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 16:44, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Toszka napisał(a)
A tak, z siewek różne fajne kameleony wyrastają. U mnie z hicksii są i w typie baccaty, zółtoigłe też, i hicksiipodobne. Istne szaleństwo.

Z napartstnicą mam swoje spostrzeżenia, bo u mnie fantastycznie pokazuje gdzie jest kwaśno i gdzie mniej kwaśno. Na kwaśnym ma białe kwiaty. Na mniej kwaśnym różowe. Tam gdzie brak bogatej próchnicznej gleby siewki marnie rosną i nie osiągają spektakularnych rozmiarów.
Obecnie brylują pomiędzy rodkami i azaliami

E j to jak wytłumaczyć to, że na jednym stanowisku mam i białe i różowe na raz?
Ja myślałam, że robi po prostu miksy kolorystyczne przy zapylaniu.
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
sylwia_slomc... 16:47, 20 cze 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81974
Margerytka40 napisał(a)


Taaaak, wrażenia są niesamowite. Niestety jutro kocimiętka pójdzie pod nóż, trzeba będzie czekać na drugi rzut kwitnienia. I tak czekałam długo z jej ścięciem, szkoda mi było efektu





Sąsiedzi w tej samej sytuacji co i my więc się nie dziwię, że zgapili pomysł. Trochę dziwnie teraz z ulicy to wygląda. Pięknie nie jest ale co tam, inne priorytety ważniejsze.

Trzeba trochę uważać przy wycinaniu i szałwii i kocimiętki. Roje pszczół na nich i u mnie

A po co wycinać skoro jeszcze kwitnie? Nie lepiej ciąć jak już po kwitnieniu jest? Kwitnienie powtórzy tak czy inaczej, bo ja nie ścinam wcale, a i tak powtarza
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Toszka 17:29, 20 cze 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
sylwia_slomczewska napisał(a)

E j to jak wytłumaczyć to, że na jednym stanowisku mam i białe i różowe na raz?
Ja myślałam, że robi po prostu miksy kolorystyczne przy zapylaniu.


Oczywiście, robi miksy kolorystyczne, ale nie jest przypadkiem fakt, że połaciami w jednym kolorze kwitnie. Bez miksowania.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
anna_t 20:16, 20 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia naparstnica zrobi Ci się coroczna, tylko z różnych roślin. Mix kolorów i u mnie Ale ja je lubię w każdej wersji
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies