Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

TAR 13:44, 24 cze 2019


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7272
Margerytka40 napisał(a)


U mnie pierwszy raz widzę, ale też w ubiegłym roku pierwszy rsz nie obcięłam perowskiej na zimę. Chodzę koło tych siewek jak koło noworodka tersz


no wlasnie, byliny obcinam na wiosne i moze dlatego wszystko sie tak wysiewa. w tym roku zrobie wyjatek z marcinkami, te obetne jesienia, bo stanowczo jest ich za duzo. wiosna wykarczuje wszystkie jak leci. chociaż jesienia robia dobra robote, mam sporo kolorów i nie jest tak ponuro.
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 14:11, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)


no wlasnie, byliny obcinam na wiosne i moze dlatego wszystko sie tak wysiewa. w tym roku zrobie wyjatek z marcinkami, te obetne jesienia, bo stanowczo jest ich za duzo. wiosna wykarczuje wszystkie jak leci. chociaż jesienia robia dobra robote, mam sporo kolorów i nie jest tak ponuro.


Marcinków nie mam, Właściwie chyba jakieś tylko ze dwa i to w przechowalniku. Ja dużo obcinam jesienią z czysto praktycznych przesłanek, wiosną mam mniej roboty
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 14:21, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pokażę moją różę przy wjeździe bo chyba jeszcze nigdy jej nie wstawiałam. Rośnie już kilka lat przy bramie, za karę bo nie chciała rosnąć w ogrodzie. Nie nawożona, nie doglądana, obcinana przez M jak zaczyna mu auto rysować

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
mrokasia 14:22, 24 cze 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Ja wszystko wycinam wiosną. Do tej pory miałam nieliczne siewki szałwii. W tym roku po raz pierwszy mam też werbenę patagońską (chciałam) i brązową trawkę (cieszę się).
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 14:34, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Ja wszystko wycinam wiosną. Do tej pory miałam nieliczne siewki szałwii. W tym roku po raz pierwszy mam też werbenę patagońską (chciałam) i brązową trawkę (cieszę się).


Werbenę wyrywam już miesiąc i ciągle jest
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 14:46, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Chociaż werbena bardzo mi się podoba, to zostawiam pojedyncze egzemplarze i wycinam, zanim zaschnie
Perowskię można bardzo łatwo ukorzenić, pobierając sadzonki wiosną, robiłam to z powodzeniem.
Nauczyłam się już wycinać byliny tuż po kwitnieniu: szałwie, przetaczniki, mikołajki, jeżówki, perłówkę, sasanki, dzwonki, ostróżki, firletki, knautie i pewnie jeszcze o czymś zapomniałam. To wszystko na mojej glinie sieje się jak głuuupie A naparstnice nie chcą, chociaż corocznie im pomagam
____________________
Dwa ogrody
paniprzyroda 14:49, 24 cze 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Róża śliczna, powtarza kwitnienie? Te niechciane/zawadzające czasem najpiękniej odwdzięczają się za brak troski
____________________
Dwa ogrody
Margerytka40 15:23, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)
Róża śliczna, powtarza kwitnienie? Te niechciane/zawadzające czasem najpiękniej odwdzięczają się za brak troski


Powtarza ale nie licznymi kwiatami. Najgorzej zawsze u mnie rośnie to na czym tak straaaasznie mi zależy by rosło szybko. Może najlepiej by było wsadzić i zapomnieć, tylko że się nie da

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 15:38, 24 cze 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jak myślicie jest sens wysiewać jeszcze teraz stipę? Chyba ukatrupiłam swoje stare kępki przesadzając je niedawno. Na szczęście mam nasiona tylko czy nie za późno już na sianie. Może leoiej wstrzymać się i wysiać wiosną?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 19:46, 24 cze 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Wysiej ale zostaw sobie na wiosnę też na wszelki W
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies