Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 06:17, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MalGosia napisał(a)
Asiu,
masz fantastycznie! Podziwiam za wspaniałą rabatę z azaliami! Przyznam Ci się, tak się zapatrzyłam na Twojego derenia, że sama kupiłam w ubiegłym roku odmianę Capuccino i kwitnie mi do teraz, ale ponieważ rośnie w cieniu, kwiaty mają barwę zielono-białą.
Zastanawiam się nad siatką cieniującą na płocie, ale najpierw muszę kupić cisy - choć w którymś poście Toszka pisała, że kopane dopiero we wrześniu - więc gdybyś miała namiar na ciekawe i tanie, to pamiętaj o mnie
Wczoraj poszłam na działkę i załamałam się, jest sucho, bardzo sucho, choć w poniedziałek padało.


Jeszcze dużo brakuje do określenia "ślicznie" Małgoś. To dopiero małe fragmenty, które wyglądają i cieszą a reszta to nadal demolka. Na ddatek póki co nie mam za bardzo weny i roboa mi nie idze.
Azaliowa jeszcze w powijakach, zobaczymy co to wyjdzie jak zmężnieje. Oby było dobrze . Do obsadzenia mam tam jeszcze ten cypelek i trochę męczę się z nim. Na razie wylądowały tam derenie IH w miejsce hortek ogrodówek bo te nie radziły tam sobie dobrze. Ech, przydało by się rozrysować to miejsce
Cisy chcesz na żywopłot?
Sucho i u mnie a najgorsze, że deszczu nie prognozują. Ulewy teraz nic nie dajă, potrzebny spokojny deszcz i to z tydzień żeby padało. Dobrze, że choć już te okropne upały odpuściły.
I moja kwaśna, stan aktualny

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 06:21, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Poppy napisał(a)

ja tez rozmnazam, ostatnio banany, chociaz wlasciwie same to robia
A ogrodowych hektarow to masz, calkiem sporo, moglabys szkolke otworzyc


Banany?

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 06:26, 04 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Asia jaki trawnik masz ladnie zielony, zazdro
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 06:38, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
Asia jaki trawnik masz ladnie zielony, zazdro


To raczej pseudo trawnik, bo trawy to ma może 10 %. Reszta to koniczyna, stokrotki i wszystko tylko nie trawa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 06:58, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
A na froncie łyso się zrobiło po wycięciu szałwi i kocimiętki



Jedna Pissardii do wyprostowania, coś ją przechyliło
Myślę czy nie wepchnąć kilku sztuk molinii variegata przed hortkami, teraz coś byłoby widoczne. Dereni żywopłotowych nie widać, słabo coś rosną no ale i warunki mają pod górkę. Moje psy zrobiły wokół nich klepisko ubite, mam nadzieję, że sobie poradzą z czasem

Dobrze, że śmiałki dają czadu

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 07:02, 04 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tu widać różnicę w hortkach, te dosadzane zamiast pomylonych duuużo mniejsze. Muszę wiosną te większe chyba mocno przyciąć. Myślicie, że się wyrównają?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
anna_t 07:34, 04 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
No pewnie
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Kawa 08:20, 04 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Asia przepiękna ta rabata z dereniem!!!!
cudna
a jaką odmianę derenia masz pamiętasz?
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
Kawa 08:21, 04 lip 2019


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
wow śmiałek w masie wygląda przepięknie!
____________________
Kamila-Droga do spełnienia
mrokasia 08:27, 04 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18009
Hortki się z czasem wyrównają. Moje sadzone i przesadzane w zeszłym roku też takie mikre, efektu nie ma.
Śmiałek super wygląda .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies