Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 14:07, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Pasowałby mi tam ten ich kolor liści i tym się kieruję w swoich przymiarkach.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
MalGosia 16:46, 07 lip 2019

Dołączył: 16 lut 2018
Posty: 142
Asiu,
w projektowaniu nie pomogę, jednak znając Twoje umiejętności aranżacyjne, wyjdzie naprawdę ciekawe zestawienie I nie bądź taka skromna, naprawdę komponujesz finezyjne kompozycje roślinne! Brawo Ty!
Cisy - tak - potrzebuję na żywopłot, dlatego szukam w dobrej cenie
____________________
pozdrawiam Małgosia
mrokasia 16:52, 07 lip 2019


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 18133
Mnie się podoba ten pomysł, ciemne penstemony będą kontrastować kolorem i formą z zielenią i masą hortek i kwitnąć jedne po drugich. Ale uzupełnienie całości zwiewnymi trawami np. grackami to też dobry pomysł .
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Margerytka40 17:09, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
mrokasia napisał(a)
Mnie się podoba ten pomysł, ciemne penstemony będą kontrastować kolorem i formą z zielenią i masą hortek i kwitnąć jedne po drugich. Ale uzupełnienie całości zwiewnymi trawami np. grackami to też dobry pomysł .


To takie moje ewentualności gdyby, jakby . Na tej rabacie pod płotem ciągle nie jest tak jak bym chciała. Nawet nie chce mi się jej pokazywać. Właśnie za długo jest pucha a za chwilę wszystko na raz będzie, i hortki, i perowskia, i rozchodniki i jeszcze rozplenice jednym słowem dooopa. A jakby te penstemony były to właśnie coś by się działo ciut wcześniej. Tylko tak, czy rozplenice nie zeżrą penstemonów? Mam hamelki. No i z czegoś musiałabym tam zrezygnować. Pewnie z perowskiej jak sądzę
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 17:13, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
MalGosia napisał(a)
Asiu,
w projektowaniu nie pomogę, jednak znając Twoje umiejętności aranżacyjne, wyjdzie naprawdę ciekawe zestawienie I nie bądź taka skromna, naprawdę komponujesz finezyjne kompozycje roślinne! Brawo Ty!
Cisy - tak - potrzebuję na żywopłot, dlatego szukam w dobrej cenie


Małgoś dzięki za dobre słowo. Te moje kompozycje okupione są przesadzaniem po sto razy i kombinowaniem w te i w tamte. Nie ma lekko a że ja jeszcze mam tak, że albo jest super albo wcale to latam jak kot z pęcherzem. O ciskach będę mieć na uwadze
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:17, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Ze złych wieści, padła mi magnolia na froncie ta na rabacie po sumakach. Nie wiem czy to wina suszy i upałów choć podlewałam ją często. Muszę ją wymienić.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:25, 07 lip 2019


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Och, to smutna wiadomość.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Monia81 21:29, 07 lip 2019


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 8048
Może to wina upałów, ja w tamtym roku też myślałam, że mi padła magnolia jak po wsadzeniu wszystkie liściory opadły i puste gałęzie były, tak jak na dereniu kousie, ale się odrodziła, podlewałam i dała radę. Ciężko w tym sezonie mają rośliny, wody brak, susza okropna... pozdrawiam
____________________
Monika Monika-wymarzony sielankowy ogród
Margerytka40 21:57, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Och, to smutna wiadomość.

Smutna bo tak fajnie już kwitła.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 22:01, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Monia81 napisał(a)
Może to wina upałów, ja w tamtym roku też myślałam, że mi padła magnolia jak po wsadzeniu wszystkie liściory opadły i puste gałęzie były, tak jak na dereniu kousie, ale się odrodziła, podlewałam i dała radę. Ciężko w tym sezonie mają rośliny, wody brak, susza okropna... pozdrawiam


Jeszcze jej nie wykopuję, czekam. Już teraz nie wiem kiedy lepiej posadzić następną, jesienią niebezpiecznie bo jakby zima miałaby być ostra to może zmrozić, wiosną jak znów będzie sucha a po niej upały i letnia susza też źle.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies