Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

anna_t 22:23, 05 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
Pokaż plan, nic nie kumam
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 22:57, 05 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758



Ania ale się musiałam naszukać. To ten kawałek między domkiem a niwakiem. Z tym, że cały trawnik między tą rabatą a rondem rozkopany bo tam góry i doliny były

Magda
Musi być gorzej żeby było lepiej
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 23:06, 05 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Margerytka40 napisał(a)


Mariola ja dziś dzieliłam seslerię. Upały odpuściły więc przy dolewaniu powinna przeżyć, ja to wiadomo, ryzykant jestem


No to jutro przesadzę, tym bardziej, że dziś u mnie popadało przed wieczorem. A z tą siatką, to gdzieżbym mogła głowę wam zawracać Może kiedyś
____________________
Dwa ogrody
anna_t 07:53, 06 lip 2019


Dołączył: 27 kwi 2015
Posty: 13458
A no właśnie bo mi się to zdzieranie trawnika przy zejściu z ronda nie zgadzało
____________________
Ania Nowocześnie z różanką
Margerytka40 21:40, 06 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
paniprzyroda napisał(a)


No to jutro przesadzę, tym bardziej, że dziś u mnie popadało przed wieczorem. A z tą siatką, to gdzieżbym mogła głowę wam zawracać Może kiedyś


Patrz a u nas dalej sucho, dziś i wczoraj chmurzyło się i nawet kropiło kilka razy ale nawet roślin nie porosiło. Dosłownie kilka kropelek spadło. Fatum jakieś chyba. Ja już sprawdzam wszystkie możliwe prognozy ale nic, niby coś tam ma popadać, nawet na dzisiejszą noc coś tam jest w prognozach ale już nawet nadziei sobie nie robię.
Mariolka jeśli tylko będziesz kiedyś miała ochotę to wpadaj, dla mnie to żadne zawracanie głowy. Nawet fajnie jak ktoś spojrzy innym okiem na ogród, każdy ma inne spostrzeżenia. Jak już trochę ogarnę najgorszy bajzel to może kiedyś jakieś szersze spotkanie zorganizuję u mnie.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 21:42, 06 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
anna_t napisał(a)
A no właśnie bo mi się to zdzieranie trawnika przy zejściu z ronda nie zgadzało


Postanowiliśmy zrobić to za jednym zamachem choć tak szczerze to cały trawnik przydałoby się od nowa
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 09:26, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Co myślicie o zestawieniu hortensji z penstemonem Husker Red? Szpaler hortek, wysokich oczywiście typu Limki a przed nimi penstemony?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Bogdzia 11:02, 07 lip 2019


Dołączył: 16 paź 2011
Posty: 58526
Margerytka40 napisał(a)
Co myślicie o zestawieniu hortensji z penstemonem Husker Red? Szpaler hortek, wysokich oczywiście typu Limki a przed nimi penstemony?


Ja sie na projektowaniu nie znam ale limki wydaja mi sie za mocne do delikatnych penstemonów które moim zdaniem bardziej do trawek zwiewnych pasują, ale moja opinią sie nie kieruj.
____________________
Rododondrenowy ogród II. Rododendronowy ogród. Wizytówka-rododendronowy ogród
Margerytka40 13:55, 07 lip 2019


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Bogdzia napisał(a)


Ja sie na projektowaniu nie znam ale limki wydaja mi sie za mocne do delikatnych penstemonów które moim zdaniem bardziej do trawek zwiewnych pasują, ale moja opinią sie nie kieruj.


Patrz a dla mnie to właśnie ich delikatność przemawia za tym zestawieniem. I czy mi się wydaje że pentemony z czasem tworzą całkiem spore kępy i już wtedy nie są tak delikatne?
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
paniprzyroda 14:01, 07 lip 2019

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Przynajmniej ze cztery lata mam penstemony i u mnie zbyt wielkich kęp nie tworzą, może dlatego, że mało miejsca mają. Rośnie jedna kępka przed Limkami, już przekwitła, a hortki seledynowe, są równe wzrostem w tej chwili W masie mogą być ciekawe. Jak zakwitną hortensje, to penstemony są już zazwyczaj przycięte. Chyba nie pomogłam
____________________
Dwa ogrody
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies